Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

csokibácsi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (115)Időben csökkenő Időben csökkenő
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.02.19. 14:16
Engem nagyon idegesített, hogy minden szemüveg-feltolásnál leesett a pánt a bukóról. Plusz az, hogy a Scot szemüveggel nem illeszkedett rendesen, kb 1,5cm-es rés volt a homlokomnál, ami hideg időben elég kellemetlen volt. Ez a Cébénél nincs, tökéletesen illeszkedik a szemüveg, és nem tud leesni a pánt róla.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.02.19. 12:17
A lesikló, super-g lécek azok famagosak, szendvics szerkezetűek. Csak a gs és sl lécek azok, amik már az új szerkezettel, felépítéssel készülnek. De javítsatok ki ha tévedek.
A Béta az atomic "nagy találmánya", nem biztos, hogy rosszabb, mint a famagos. Egyébként a yártók többsége is nem famagos léveket dob piacra, talán költségcsökkentés miatt.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.02.19. 12:13
SZia!
Tehát akkor Ő róla van szó(lehet, hogy nem az idei modell)?
http://www.redprotection.com/productDetail.aspx?productid=73031
Ahogy a képekről látom, ennek már jobban van megoldva a szemüveg rögzítése.
A trace-en csak egy alulról felcsíptethető műanyag pánt fogta (volna) a szemüveget, de az alól folyamatosan kicsúszott a pánt. és ez nagyon idegesítő volt, mikor liftben vettem le a bukót, visszaszenvedni rá a szemüveget nem volt egyszerű.
Azóta vettem egy Cébé spiner sisakot, amin ez kicsit kifinomultabban lett megoldva.
De a skycap már más tészta, mint a trace, úgyhogy ezzel már nem lesz gond szerintem.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.02.18. 23:30
Szia!
Atomichoz is lesz szerencséd?Az nagyon érdekelne.
A head léceit ma én is erőteljesen szemügyre vettem.(igaz száraz "edzésen") NAgyon tetszik az, hogy alkamazzák a szendvics szerkezetet. Nem sok gyártótól látok iylen carving léceket, bár ez lehet csak az én felkészültségem hiánya.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.02.18. 13:17
Hát, mivel itt a leárazások ideje, a készletek is fogytán vannak, sokkal kisebb már a választék, mint szezonkezdetkor. Sokat kell az embernek járni utána, nincs lehetőség már több márkát egy helyen felpróbálni.
Próbálj meg Head-et(tandtsport),RED-et, F2-t(Síelők és teniszezők boltja),stb.
Itt az oldalon a szaküzletek között nézz szét, hogy hol milyen márkákat árulnak.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.02.17. 23:40
Soma!
Melyik típust vetted meg a RED-ből?Én is vettem egy trace bukót tőlük, de a síelés alatt kibukott egy pár hiba. Pl a síszemüveg tartó nem hatékony, az a műanyag kis kapocs nem képes a helyén tartani a szemüveg pántját, így sokszor esik le, ha feltolom a szemüveget. Nem passzol tökéletesen hozzá a scott szemüvegem, így 1,5cm-es rés volt a szemüveg és a sisak között, ahol fázott a fejem, ha nem volt benne az a szivacs.
Plusz, ez mondjuk saját hiba, nekem egy kicst nagy lett az L-es. Igaz, hogy az M-es meg kicsi volt, így nem volt más választás ebből.
Viszont meglepő módon ma édesapám is előállt azzal, hogy Ő bizony vesz magának egyet. Kapva kaptam az alkalmon, felpróbáltattam vele a sajátom, és mivel neki pont jó, így én vettem egy méretben is megfelelőt(CÉBÉ). Kár, hogy csak jövőre lesz alkalmam kipróbálni.(bár tesztelni nem szeretném a tudását!!!)
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
Topik: Spyder
2008.02.17. 23:32
Sigesa.
Elég sokan vagyunk úgy, hogy igényeljük mások tanácsait, tapasztalatait ilyen-olyan témákban. Ezért semmi túllihegést nem érzek ebben. Igenis hasznos az ilyeneket kitárgyalni, mert lehet, hogy holnap valaki nem a gagyi spydert veszi meg, hanem egy eredeti, de más gyártó által előállított terméket, amivel sok bosszúságtól óvja meg magát.
issimus
Azért 200 000Ft-os kabátokat, 125 000Ft-os nadrágokat ne nevezzünk tömegterméknek. Elég kevesen engedhetik meg maguknak szerintem, hogy ilyen összegeket költsenek síruhára. És szerintem ha kicsit utánajár az ember, talál mammutból is gagyit.
Ha valakinek van pénze spyderre, nyugodtan vehet, mert minőségi terméket kap a pénzéért, akinek pedig "csak" a gagyira futná, inkább vegyen olcsóbb kategóriából, de eredetit, SZERINTEM
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
Topik: Spyder
2008.02.16. 19:03
Így az utolsó pár hozzászólást tekintve úgy tűnik, mintha magáról a Spyderről akarnátok lebeszélni az embereket. Minek akkor a Mammut is, ha ugyanaz az árkategória, de sípályára felesleges?
itt nem a Spydert kell "üldözni", hanem azokat a hamisítványokat, amik az óvatlan vásárlók megtéveszését szolgálják.
Ha az embernek van pénze Spyderre, az vegyen nyugodtan, mert minőségben is magas színvonalat képvisel, nem csak árban. De csak azért venni Spyder hamisítványt, mert akkor biztos én leszek a király a pályán, pfff
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
Topik: Spyder
2008.02.15. 09:11
Biztosan van a Spydernek olcsóbb típusa is, de az is jóval drágább, mint az általatok említett 20-30E forint. Az még lehet, hogy nem idei modellek, és ezért ennyi, de azt nagyon kétlem, hogy ha idei, akkor eredeti lenne.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.02.15. 09:03
Sajnos nem tudok erre a kérdésre válaszolni. De ha azt vesszük, hogy ott elég 6 napra bérelni, akkor szerintem még talán jobban is jössz ki a dologból.
Brianconban nagy leárazás volt a sportboltban: profi rossignol cipőket lehetett venni 100-200€-között.
A hó miatt mégnem kell aggódnod, jelenleg is van hó, és addig még eshet is.
Brianconban mindenkép vegyétek meg a piákat-ha van rá mód- nagyobb mennyiségben, mert az jóval drágább fenn a hegyen
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.02.11. 09:00
Igen, a panini fogyott nálunkis, csak az a kár, hogy fönn a pályán nem azt adtak. De ott meg az amerikai szemdvics volt jó.
Mi a vacsorát itthonról vittük, szóval erre nem tudok mit írni.
A "soha többet busszal" kijelentés már nálunk is elhangzott párszor többek szájából, de autós utazást még nem sikerült összehozni, viszont ilyen áron ilyen pályákat máshol nem tudsz felkeresni. Szóval majd egy év múlva írd le, hogy hova és hogyan mentek:)
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.02.10. 20:16
A héten Superdevoluyban voltunk. Egy középkorú, boardos hölgy enyhe tudással egy rosszul sikerült forduló után hátára esve verte be csúnyán a fejét a jeges hóba. Kb tíz percig feküdt, mire összeszedte magát.
Haver meg lefejelte a "kötelező haladási irány"-t jelző táblát liftből kiszállva:)
Én is hordom, bár nem áll jól ez a bukó
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.02.10. 15:48
Hazaértünk!
Vasárnap hatalmas szél fogadott bennünket, de azért síeltünk, bár nagyon fáztunk.
Hétfőn hatalmas havazás, látni alig lehetett, szűzhavazás ezerrel. Onnantól viszont napsütés, meleg, olvadás, de a friss hó nekünk kitartott.
A szervezés egy kalap sz.r volt. Senki semmit nem tudott, infót meg soha nem kaptunk.
De azért jól éreztük magunkat.
Az árak a hüttében:2.6€ egy 2,5 dl-es sör vagy üdítő, szendvics 4-8€ között. Érdemes odafelé Brianconban bevásárolni ezekből az estékre, mert 5-6€-val drágább a hegyen a sör, az üdítőkért is jóval többet kérnek el. Baguet 0,9€.
A pályák viszont megfelelően hosszúak, a kezelés pár embernek szúrta a szemét, de a jó síelőknek ez nem okozhat gondot.
Egyszóval nem rossz hely, de az árakat ne is akard összehasonlítani az itthoni, bolti árakkal.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.01.31. 13:08
Hát, külön nem mondták, hogy kell. Szerintem azért vigyél, illetve hozzál!!:)
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.01.29. 15:31
Akkor még a busz is ugyanaz, mi is azon leszünk!
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.01.29. 10:10
mi a népligetből indulunk. Ez fura. Milyen csapatnéven jelentkeztetek? Csak nem indítanak két helyről buszokat ugyanoda?
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.01.28. 19:03
Köszi!
Hát, akkor ha ennek hinni lehet, akkor találkozunk a pályán, szűzhóban!!!:)
Ti milyen szervezésben mentek?
Mi meexel, 17:00-kor van gyülekezőnk, elég későn, de ez van. jó, ha hatkor elindulunk.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.01.28. 16:54
Syrius.
Ennek hol tudtál utána nézni!Egy linket tudsz dobni róla, csakhogy én is megnyugodjak!!!
Bár most sem tűnik nyugtalanítónak a helyzet, de azért mégis!!
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.01.21. 20:00
Ha az eddigiek nem is, a hétvégi súlyos baleset remélem meggyőzi a kétkedőket, hogy igeni szükség van a bukósisakra. A sípályán ne az legyen az elsődleges, hogy hogyan áll rajtunk, hanem hogy biztonságban legyünk! BUKÓSISAKOT MINDENKINEK
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.01.20. 21:48
Azt hiszem, az, hogy hol a leghangulatosabb a hütte, azt nehéz lenne eldönteni. Nem hiányzik más, csak zene, napfény, jó társaság.
Ami az osztrák hüttékben nekem a sláger: meleg túrós rétes hideg almdudlerrel.
Franciaországban jó kis panini valami folyadékkal(esetleg egy sör, vagy üdítő). Olaszban.. bárcsak már ott lennénk:):)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.