Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

borbirol által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (95)Időben csökkenő Időben csökkenő
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.03.01. 23:11
Szia Stani!

Jövő héten utazunk ide egy 16 fős társasággal. Nagyon megnyugtat, hogy ennyi jót írsz a régióról, bár az igazat megvalva a választásnál a terület mikroklímájában bizakodtunk.

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2007.02.21. 22:44
Szia Santa Claus!

Ha Nassfelden szeretnél szállást foglalni, nagyon tudom neked ajánlani a Hermagor információs irodát (tel.: +36-1 329 6355). Mi mindig rajtuk keresztül foglalunk szállást. Mindössze egy telefon, megadod az email-címedet, és hogy kb. milyen árért milyen szállást keresel, s egy napon belül özönlenek az ajánlatok, és szerintem nagyon korrektek.

Üdv: BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
Topik: Lavina
2007.02.16. 21:32
Ez megdöbbentő, és milyen kevés kell, hogy elinduljon. Most már értem miért zárják le a off-pistes helyeket a franciák havazás után akár több napra is, legalábbis azokat amik a pályarendszeren belül vannak.
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
Topik: Lavina
2007.02.15. 22:11
Stani, Batus

Köszönöm az információt. Úgy látom hogy 70-80 USD-s árért már beszerezhető egy ilyen kütyü. Sokkal többnek gondoltam, holott valójában egy normálisabb sisak ára.

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
Topik: Lavina
2007.02.15. 17:11
Sziasztok!

A rémálmom az mindig az, hogy valamelyik gyerekem síelés közben kikeveredik a pályáról, s leesik valahova, vagy mély hóba kerül. Hallottam valamit régebben olyan kütyüről, ami valójában egy rádiós jeladó, és segélykérésre való. Tud valaki ilyenről, illetve hogy mi a működés elve, és hol lehet beszerezni?

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.02.06. 21:51
Kedves Nemosport!

A március 15-i hetet töltjük itt egy 16 fős társasággal. St. Michalen foglaltunk szállást. Arra lennék kíváncsi, hogy a régión belül az egyes hegyek között van-e valamilyen tömegközlekedés, vagy autóra készüljünk, illetve a kezdőinknek melyik részt ajánlod leginkább ?
Válaszod várom, tisztelettel: BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.02.03. 17:47
Kedves Mil!

Lehet, hogy túlérzékenyek vagyunk már ezen a téren, mindenesetre nem tűnik túl "üzemszerűnek" ha valaki léccel vagy deszkával a vállán siklik komoly tempóban lefele. A csoportunk már megégett egyszer, igaz hogy az a szálláshelyen történt.
Üdv: BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.02.02. 22:26
A feleségem tavaly karácsonyra kapott egy pár új lécet (azévi modell), amit egy héttel később Franciaországban avatott fel. Miután többször láttuk, hogy snowboardosok egy másik snowboardal a hónuk alatt jönnek le a hegyről egy kicsit beparázott. A megoldás az lett, hogy ebéd közben a két lécet mindig egymástól 10-15 méterre rakta le, lehetőleg az étterem bejáratának két oldalán. Még negvannak.

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.01.28. 17:49
Sziasztok!
Január 19-től töltöttünk el egy hetet itt, és ma délben érkeztünk haza. Az első két nap a déli oldalon csak a pályákon volt hó, az is kásás és kavicsos. Ekkor a felső völgyben lévő Rochasson és Les Ceites pályák voltak csak normálisan használhatóak. 22-én délutánra annyit hűlt az idő, hogy beindulhattak a hóágyúk, s szórványosan elkezdődött a havazás is, ami változó intenzitással kb. 30 órán keresztül tartott, mintegy 60-70 cm friss hóval beterítve a leejtőket. Gyorsan előkészítették a pályákat, és a hét hátralévő részében remekül lehetett síelni változó időjárási körülmények között. Ezzel együtt a déli fekvésű leejtőkről nagyon gyorsan képes leolvadni a hó, szombatra már ismét rengeteg barna folt volt. Aki most indul azt remek körülmények fogadják. Kikapcsolódásként mindenképpen ajánlom a csütörtöki piac meglátogatását, ahol is a helyi termelők sajtjait, sonkáit, mézeit és borait lehet megkóstolni s megvásárolni.

Jó síelést, BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.01.09. 21:29
Kedves margelio1 !

Nem értem a korábbi epés megjegyzésedet. Ha arra céloztál hogy gyerek bérlettel síeltem és csaltam azt kikérem magamnak. Mindössze annyi történt velünk hogy reggel a hűtőről egymás bérletét vettük fel, ami fél perc alatt tisztázódott. Egyébként jelenség amit leírtam, és sokan próbálkoznak hasonló trükökkel, és az is tény h. a magyarok között nagyobb számú az előfordulás.
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.01.06. 21:50
Kedves Designer!

Évek óta járunk a Gerlitzen-re, és nagyon szereti az egész családom. A bérlettel nem nagyon lehet trükközni. Egyszerűen meg kell venni az 5 napos jegyet. Lényegesen többe kerül ha napijegyeket vesz az ember. Amire nagyon figyelni kell az az, hogy a beléptetők máshogy pittyennek ha gyermek, junior, vagy senior bérlettel lépnek be. Tavaly sokszor találkoztunk "pályarendőrökkel", akik egy-egy senior útlevelét elkérték, és megnézték a jogosultság meglétét, illetve engem is kiszedtek aki a 9 éves fiam jegyével síeltem. Még jó hogy együtt voltunk.
Szerintem remek pályák vannak. A hátsó 8-as 9-es egybe síelhető, 7-7.5 km hosszú. Enyhébb szakaszok és erősebb letörések váltják egymást. A lift vissza (átszálással)20 perc. Tuti pálya még a 11-es, ami mindig árnyékban van, ezért ott utoljára olvad a hó.
Amiért még remek helynek tartom az az, hogy a hegy gyakran időjárási frontválasztó. Volt úgy hogy az egyik oldalon szakadt a hó, míg a másikon verőfényben síeltünk.

Jó szórakozást, és remek havat kívánok, üdv.: BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2007.01.02. 14:16
... lemaradt az imént...

aki a környező falvacskák valamelyikében szál meg, az kérhet a szállásadójától egy igazolást, ami kedvezményes síbérlet vásárlására jogosítja fel. Nem túl komoly összegek ezek (6 napos felnőtt 9 EU, 6 napos gyermek 5 EU), de egy család vonatkozásában egy ebédet érhet.

BL

borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2007.01.02. 10:09
Sziasztok!
Az éjjel érkeztünk haza Nassfeldről. A helyzet elég reménytelen. Dec. 26-án utaztunk, és gyönyörű időben síeltünk 5 napig. Szerencsénk volt, mert a közvetlenül Karácsony előtt megnyitott pályák elég jó állapotban voltak, aztán folyamatosan romlottak. A völgyben semmi hó, és napközben + fokok. Éjjelente mentek a hóágyúk, de a Carnia-t nem tudták megnyitni így sem. A meredekebb letöréseken már sehol nincs hó, és rengeteg a kő. Akik most utaznak, azok már nagyon lepusztult pályákat találnak. Hazafele átjöttünk egy nagyon komoly esőn úgy Klagenfurt magasságában, de a weboldalakat nézve nem ért oda a csapadék.

Üdv.: BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2006.11.27. 12:06
Kedves Árpád!

Köszönöm a tájékoztatást. Tavaly már síelt a gyermek
5 napot, s próbáltunk már csákányost is. Gondolom menni fog.

Üdv.: BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2006.11.26. 20:08
Sziasztok!

December elején szeretnék egy napra kimenni a legkisebb fiammal -aki 4 éves- síelni egy kicsit St. Coronára. Soha nem voltam még ott, és nem tudom hogy a faluból felmenő lift hány személyes, mert ő még nem tud egyedül liftezni. Ha valaki tudja, kérem írja ezt meg nekem.

Köszönöm!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.