Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kobak által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (57)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2013.02.20. 04:41
Hótalpas túra a Gyömbér-csúcsra (2043 méter)
Kezdésnek szeretném, megköszöni a Sielok.hu-nak a lehetőséget, hogy részt vehettem ezen a túrán. Az Eupolisznak a kiváló szervezést és a túravezetést.
Indulás Budapestről reggel 5.30-kor volt. A buszon a lehetőségekhez képest kényelmesen utaztunk. Az út kb. 5-óra volt. Egyszer álltunk meg egy rövidebb pihenőre. A délelőtti órákban érkeztünk meg az Alacsony-Tátrába, a Chopok déli lejtőinél lévő Trangoska parkolóba. Itt beöltözünk majd, felcsatoltuk a hótalpakat bakancsainkra. 10:15-kor elindulunk a völgyben a Stefanika menedékház felé. A táj mindenfelé friss hóval borított. Kezdetben enyhén emelkedik az út. Bemelegítésnek pont ideális. Ahogy feljebb érünk, a fenyvesek helyét a törpefenyők veszik át, bár ebből nem sokat láttunk, mert mindent vastag, legalább 2 méteres hótakaró borított. Ahogy haladunk előre az út egyre meredekebben visz felfelé. Végül a törpefenyők is eltűnnek és egy nagyobb kaptatót követően a nyeregbe megpillantjuk a behavazott Stefanika menedékházat. Innen egy rövid pihenő után vágunk neki az Alacsony-Tátra legmagasabb csúcsának a 2043 méter magas Gyömbérnek. A csúcsra vezető út, karókkal jól jelzett, de igen meredek. Voltak páran, akik nem vállalták és a menedékházban várták meg a csapatot. Tiszta időben a kilátás csodálatos, szinte megbabonázza az embert. Belátni innen az egész Alacsony-Tátrát és gyönyörű kilátás nyílik a Magas-Tátra hófödte csúcsaira is. Nekem decemberben volt szerencsém tiszta időben felmenni ide. Sajnos most nem volt ilyen szerencsénk. A csúcson most zimankós ködös idő fogadott minket. Egykét fotó elkészítése után, indultunk is vissza a menedékházhoz ahol az ottmaradtak irigykedve hallgatták a rövid beszámolót a csúcsról. Egy meleg leves, vagy egy kis szíverősítő, tea fogyasztása után, a már jól ismert úton indulunk vissza a völgybe a buszunkhoz. Lefelé menet sem volt unalmas. Igazából ekkor tudott az ember körülnézni és rácsodálkozni, hogy milyen meredeken és milyen csodás útvonalon mentünk fel. A képek nem tudják vissza adni azt az élményt, amiben részünk volt, de azért megmutatják, hogy milyen szép és vadregényes tájon jártunk.
A túrát kb. 6 óra alatt teljesítettük. A szintemelkedés 900 métervolt meredeken felfelé és ennyi lefelé. A jó kondíció elengedhetetlen. Az utat ajánlom mindenkinek, aki szereti a természetet, kalandot.
IMGP0294.JPG
IMGP0296.JPG
IMGP0320.JPG
IMGP0323.JPG
IMGP0327.JPG
IMGP0329.JPG
IMGP0338.JPG
IMGP0351.JPG
IMGP0357.JPG
IMGP0361.JPG
PC099317.JPG
PC099284.JPG
PC099297.JPG
PC099313.JPG
PC099326.JPG
PC099321.JPG
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2013.02.18. 08:21
Valóban sokoan voltak, de nem volt zavaro. Páran a menedékháznál maradtak, nem jöttek fel a csúcsig.
Előzmény: (minerel 155203)
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2013.02.11. 12:03
Szia!
TZolival szeretnénk jelentkezni a túrára:)
Fényképes beszámoló garantált.
Előzmény: (WAndrea 154514)
PC099327.JPG
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2011.02.14. 06:11
Kezdek meghasonulni magammal. Az biztos, hogy mindig tanulni kell. Az, hogy ez oktatóval, vagy másokat figyelve, baráti társaság segítségéve az teljesen mindegy. Én nem szeretem a hivatalos oktatókat. A szakirodalom, a megfelelő videók (magamról is) sokszor többet segítenek, mint egy oktató, aki csak a 2x2 órát akarja letudni és a pénzt bezsebelni. Sajnos egyre többen vannak ilyenek. Persze még mindig kevesesben, mint a tisztességes.
Nekem is van sok nagyon jó oktató barátom, akik segítenek.
Tanulni mindig lehet, kell.

Uff én beszéltem:)
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2011.02.11. 06:09
Amíg egy oktató 2x2 óra 35-40€, + síbérlet, addig a baráti társaság a jobb oktató. Aki hobbiszinten akarja űzni, simán megtanulhat jól boardozni autodidakta módon is. Persze nincs két egyforma képességű ember.
A fiam kb 2 óra alatt tanult meg biztonságosan boardozni. A második napon lepipált olyanokat akik oktatónál tanultak és egy, két éve űztek ezt a sportot. A lányom 3 nap után tudott biztonságosan rá állni és végig menni a pályán.
A síelés pont fordítva volt náluk.
Előzmény: (vau 109182)
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2011.02.10. 13:09
Egy-egy részlet az egész napból nem adja vissza a fejlődést. Egy ilyen videó még nem tükrözi a fejlődést. Szerintem csak azt akarta mutatni, hogy oktató nélkül is el lehet jutni egy olyan szintre, hogy le tudjon csúszni egy keskenyebb pályán is. A második videó a nap végén a parkolóba való lecsúszás részlete. Itt már gond nélkül végig tudott siklani, kanyarodni. A fenti pályákról nem készült videó. Ott pedig már jól ment a kanyar, az élen siklás, stb.
Előzmény: (vau 109162)
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2011.02.09. 06:55
Nekem elég vegyes az öltözködésem. Próbáltam összeszedni a jó dolgokat. Téli futó nadrág, biciklis póló, hosszú ujjú póló, sízokni. Bélelt motoros nadrág (kivehető téli bélés), polárpulcsi. A kabát, még síkabát, de jövőre lecserélem protektoros motoros kabátra.
Nekem ez teljesen bevált. A nadrágon és kabáton vannak cipzáros szellőzők is.
Előzmény: (minerel 108385)
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2011.01.17. 12:06
Szerintem ott ahol a síterep távolságát írjátok.

PL:
Bialka Tatrzanska - Kotelnica Lengyelország

Beszámolók (9) Cikk (1) Fórum Fotóalbumok (2) Legszebb képek (2) Szállás (1) Térkép Útvonalterv Web


Magasság: 680 - 910 m
Szintkülönbség: 230 m
Sípályák hossza: 6 km
4.5 km500 m1 km
Liftek száma: 17
2 15

Budapest: 310 km, 5 óra 3 perc
GPS xx.xxxxxx xx.xxxxxx
Előzmény: (zadmin 104269)
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2011.01.17. 05:33
Van benne valami. De ha elindulsz reggel egy egynaposra, akkor nagy segítség tud lenni. Főleg ha olyan helyre mész, ahol még nem jártál.
Én is a GPS-t és a Papír térképet együtt használom. Szeretem tudni merre járok.
És senki ne mondja, hogy az EU-ban mondanak neki egy síterepet és térképnékül mindenhova odatalál. Még MO.-on sem.
Előzmény: (maci-laci 104206)
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2011.01.17. 05:22
Ezeket a koordinátákat még nem találtam sehol.
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2011.01.16. 09:48
Kedves síelőtársak.
Arra gondoltam, segítsünk összeszedni a síterepek GPS koordinátáit.
Csak azokat a koordinátákat írjuk be ide, ami a sípálya legközelebbi parkolójának, vagy a sípálya pénztárának a koordinátája.
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2011.01.16. 09:38
Az tény, hogy nagy meló összeszedni. De az a rengeteg infó ami fent van, azt is nagy meló volt összeszedni. El kell kezdeni és apránként feltölteni. Nem egyszerre mindent. Esetleg egy topikot indítani, ahol a síelők beírhatják az adatokat.
Én is használom a térképet, nem csak a GPS-t.
Szeretem átlátni a teljes utat, hogy az adott ország melyik részén megyek és merre leszek. Erre alkalmatlan a GPS.
Viszont kiegészítésnek nagyon jó.
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2011.01.15. 18:04
Igen. Érd után alig 380 Km-re ott a tábla.
Csak példának hoztam fel ezt a pályát. Ide én is eltalálok GPS nélkül is. Csak egy javaslat volt amit feldobtam. Ha már van GPS, hogy segítse az utazást, akkor miért ne könnyítsük meg a használatát.
Előzmény: (minerel 104041)
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2011.01.15. 17:50
OK. Csak gondoltam egy helyen lehetne megtalálni sok fontos infót. Ne keljen ide-oda kattintani, betölteni, telepíteni.
Egyszerűbb lenne ha ott lenne a koordináta. Csak beírod a GPS-be és indulás.
Amúgy a google earth-en nem igazodom ki. Még csak most ismerkedem vele. És még sokan vagyunk olyanok, akik nem annyira tudják használni az internet és a számítógép lehetőségeit.
Előzmény: (kole77 104040)
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2011.01.15. 16:59
Én a Google mapot használom minden alkalommal. Viszont elég bizonytalan tud lenni a dolog, ha kisebb pályákat keres az ember. És ezután a GPS-be még mindig fel kell vinni.
Nézzük Pl. Aflenz - Bürgeralm-t
Megkeresem a pályát a sielok.hu-n.
Annyit látok hogy:

Aflenz - Bürgeralm

Magasság: 810 - 1810 m
Szintkülönbség: 1000 m

Sípályák hossza: 16 km
3 km12 km1 km

Liftek száma: 7
2 5

Budapest: 391 km, 3 óra 50 perc


És ez nagyon jó. De itt még nincs meg a cím, hogy hol a parkoló, csak egy helység neve.
Ha tovább megyek a síterep weblapjára, ott nekem elég nehéz kiigazodni a csekély német tudás miatt.
Szerintem nagy segítség lenne, ha a távolságnál a pálya parkolójának, vagy a pénztárnak a GPS koordinátái is szerepelnének.
Előzmény: (Agent 104009)
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2011.01.15. 08:28
A síterepeknél fel lehetne tüntetni a GPS koordinátákat. Mondjuk ott ahol a távolságot írja, alatta ott lehetne a sípálya pontos GPS koordinátája.

A közeli pályáknál nagy előny lenne azoknak akik csak egy napra kiszaladnak egy-egy kisebb pályára.
Ma már nagyon sok autóban van GPS, és egyszerűbb a pontos koordinátákat beírni, mint a város, falú központjába elmenni és onnan még keresgél az ember, vajon merre tovább. Értékes félórák vesznek el a lehetséges síelésből.
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2011.01.12. 05:44
És volt egy kettesem az 5 LOTTOn :) Jólkezd ez az év.
Mehetünk.
Előzmény: (TZoli 103144)
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2011.01.10. 05:24
Vasárnap voltunk kint a síparkban. A pálya kicsit latyakos volt, de egész jól lehetett csúszni. Azért kicsit sárfoltos volt. Kevesen voltak, a felvonónál nem kellett sorba állni. A személyzet odafigyelt mindenkire. Dicséret érte. Az odavezető utak tiszták, jól járhatóak.
Tetszett, hogy van pályahasználati jegy. Ezzel a felvonókat nem lehet használni, de a pályát igen. A kezdőknek, most próbálkozóknak ajánlom.
A lányom tanítgatta a barátját boardozni. Nekik ilyen jegyet vettünk. Egész nap elvoltak. A nap közepére már lecsúsztak a kör-bárig, onnan pedig vissza sétáltak. Nagyon jól éreztük magunk. Kellemesen elfáradtunk.
20110109259.jpg
IMGP8001.JPG
IMGP8007.JPG
IMGP8037.JPG
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.