Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

magnum56 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (317)Időben csökkenő Időben csökkenő
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
Topik: Bánkút
2021.12.10. 23:02
A Lillafüredi régi pályát is ismerem, egyetemista koromban azon jártunk haza Bükkszentkeresztről.
Út és víz szempontjából valóban jobb lenne, de a domborzat sokkal rosszabb, mint Bánkúton. Ez egy elég meredek hegyoldal, ahol csak egy-két profi fekete pályát lehetne kiépíteni. A meredek pálya ratrakolása csak csörlős ratrakokkal lenne megoldható, vagy azzal sem. Így hamar lekotródna a hó. Nem lehetne piros és kék pályát kialakítani, amit a síelők többsége igényelne.
Egy rövidke tanuló és oktatópályát csak odafenn a Jávorhegyi réten lehetne kialakítani, de ennek használatához a kezdőknek először fel kellene libegőzni a hegyre.

Egyszóval sajnos ez sem a legideálisabb hely síterep számára.
Előzmény: (Hókupac 213240)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
Topik: Bánkút
2021.12.10. 09:25
Én is a Bükk lábánál lakom és kb. 45 éve járok Bánkútra síelni.
Ez idő alatt sajnos végig kellett néznem a síterület hanyatlását.
Addig, amíg az ország összes síterületén csak természetes hó állt rendelkezésre, addig Bánkút valóban az egyik legjobb hazai pályának számított. Magassága és északi fekvése miatt sokáig megmarad a hó, azokban az években, amikor elegendő esik.

Azonban a helyzet megváltozott. Mivel itt hóágyúzni túl drága lenne, az sízőket elszívják a hóbiztos szlovák pályák. Az emberek elszoktak innen, az út rossz, a parkoló kevés, a büfé bezárt, mert azt sem éri meg üzemeltetni.

Szívem szerint én is azt mondanám, hogy meg kellene menteni a pályát, de a gazdaságossági számítások teljesen mást mondanak. Nem csak az a probléma, hogy nincs pénz az egyszeri nagy beruházásra (amely soha nem térülne meg), hanem az üzemetetés is olyan drága lenne, amelyet a sípálya nem tudna kitermelni. Elég csak arra gondolni, hogy a legközelebbi tó, ahonnan a hóágyúkat vízzel el lehetne látni, 10 km-re van és 600 m magasságot kellene legyőzni a szivattyúknak.

Tehát sajnos Bánkút ebben az irányban nem fejleszthető. Szerintem osztrák mintára át kellene állni a nyári sportokra (pl. hegyikerékpár, tájfutás, kirándulás).

A Bükkben új sícentrumot Szilvásváradon lehetne létrehozni. Az ottani adottságok ma már sokkal jobbak, mint Bánkúton. Van víz, van parkoló. És van szállás, vannak éttermek, amelyek télen nagyrészt kihasználatlanok.

Szóval állami szinten oda lenne érdemes beruházni, ha a Bükkben meg akarják tartani a sízés lehetőségét.

Én így gondolom. Lehet, hogy mások másképpen látják.
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2021.12.04. 22:00
Előre is köszönöm.
Előzmény: (Robin 213136)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2021.12.04. 17:26
Robin!

"...jól kivehető az előkészületek alatt álló új pálya nyomvonala is. :)"

És miből gondolod, hogy a kivágott sáv sípálya lesz?
Tudsz valamit, vagy ez egy síző számára magától értetődő?
Előzmény: (Robin 213132)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2021.10.28. 10:14
Én mást nem láttam a fakivágáson kívül. Az is lehet, hogy csak tűzifát termelnek ki télire. :)
Megnéztem a Sípark weblapját, de semmit olyat nem találtam, ami arra utalna, hogy sípályát építenek.

De ha új pályát készítenek elő, akkor sem hiszem, hogy ezen a közeljövőben csúszhatunk. Ahhoz víztározót kellene építeni a Kút-hegy tetejére, hóágyúkat telepíteni a pályára, vízrendszert kiépíteni a hóágyúk számára, szivattyútelepet, ami felnyomja a vizet a hegyre. Meg persze felvonót.

És még az általad említett utak keresztezése is megoldásra vár, ha össze akarják kötni az új pályát a jelenlegi területtel.
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2021.10.26. 06:45
Én is jártam erre.
Láttam, hogy egy erdősávot vágnak ki a Kút-hegy oldalában a műút felett.
Te mire gondolsz, mi lesz ebből?
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2021.04.09. 06:24
Éppen most mondták be az ATV-n, hogy "Mátraszentivánon" még mindig lehet síelni.
Mátraszentivánon. Csak azt nem mondták, hogy az merre van.
Még jó, hogy Kékestető nevét sikerült kimondaniuk.
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2021.02.06. 11:25
Feribá!
Kinek kellene önmérsékletet tanúsítani? A robotoknak?
Előzmény: (WéberF 211409)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
Topik: Bánkút
2021.02.02. 06:26
Kedves István!

Én szerdán és csütörtökön voltam fenn, akkor még elég jó volt a hó.
De köztudott, hogy Bánkútra nem a legújabb 100 ezer forintos lécet kell vinni, hanem egy kimustrált "kövező" lécet.
De szerintem ezt egy öreg róka, aki ráadásul Miskolcon él, már ezer éve tudja.
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2021.01.20. 16:37
Tányéros felvonó!
Igen, szerintem is hiba volt leszerelni a tányéros felvonót. De valószínűleg azért szüntették meg, mert ahogyan most ki van alakítva a pálya vége, a tányéros keresztezte volna a libegőhöz becsúszó síelők útját, ami balesetveszélyes. De meg lehetett volna oldani, hogy ne keresztezze, ha nem így csinálják meg a pálya végét.
A tányérosnak meg volt az az előnye, hogy legalulról, a lapos részről indult. Nem úgy, mint a csákányos, aminek az alsó állomása a lejtőn van, így elég körülményes hozzá a becsúszás.
De lehet, hogy a tányéros megszüntetésének más oka is volt. Ezt csak a tulajdonos tudná megmondani.
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2021.01.20. 10:02
Mi is hasonlóan jártunk 19-én. Háromnegyed 10-kor beálltunk a jegyes sorba, de fél óra után feladtuk. Akkorára már mögöttünk is annyian álltak, hogy jól látszott, olyan tömeg lesz a pályán, hogy normális sízésről szó sem lehet. Voltak mások is, akik hasonlóan gondolkodtak, és meg sem vették a jegyet. De akik maradtak, azok közül is több ismerősöm már dél körül kiszállt. Ezért lehetett jobb nektek délután.

A tányéros felvonót azért nem indították (indíthatták) be, mert már a kötelet és a fordítókorongot is leszerelték róla, szóval nagy valószínűséggel ez többé nem fog üzemelni. Csak a térképen növeli a felvonók számát.
Előzmény: (Vrasek 211001)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2021.01.14. 10:47
A figyelmeztető tábla nem szünteti meg a veszélyt, csak figyelmeztet rá. Félő, hogy ebben a kérdésben lényegi változás csak egy komolyabb baleset után lesz.
Előzmény: (TZoli 210842)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2021.01.14. 09:59
Örülök, hogy legalább te optimista vagy. :)
Előzmény: (bertazs 210840)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2021.01.13. 21:00
Bertazs!

"csak az ülős felvonó aljához vezető utolsó szűk kanyar jegesedett ki hamar, jobb oldalán pedig méretes bucka alakult ki. Ez az utolsó rész a felvonó előtt sajnos nincs jól kitalálva. Majd' minden pálya oda érkezik, sokan elég nagy tempóval, a kezdők meg próbálnak túl élni."

Teljesen igazad van, de ezt én már vagy 2 évvel ezelőtt részletesen leírtam, és azt is, hogy miképpen kellene (kellett volna) kialakítani a pálya végét.
Az üzemeltetők azonban keményen lehurrogtak, sőt még a hozzászólásomat is kitöröltették.Azóta sem értem, hogy miért. Én csak segíteni akartam.
És lám, ismét visszaköszön a probléma.
Előzmény: (bertazs 210829)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2021.01.10. 12:27
Sorban hullanak ki a lányok is a supeG-ben.
Marsaglia (olasz) hasonlóan bukott a cél előtt, mint tegnap Tommy Ford, de ő talán kisebb sérüléssel megússza. Bicegve, de saját lábán, gyalog hagyta el a pályát.
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2021.01.09. 11:00
Adelboden-ben, a meredek célegyenesben, 3 kapuval a cél előtt lekésett az egyik kapuról, és ahelyett, hogy elengedte volna, még megpróbálta befűzni magát. Nem sikerül, nekiment fejjel a stanglinak, majd előre zuhant a fejére.
Már megjött a mentőhelikopter.
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2021.01.09. 10:43
Tommy Ford éppen most bukott egy csúnyát, éppen a cél előtt.
Reméljük nem komoly a sérülése.
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2020.12.31. 19:50
Pedig lehetnek előnyös mellékhatásai is az orosz vakcinának. Most olvastam, hogy Oroszországban az egyik beoltott ember azóta nem fél a medvétől, amióta megkapta a vakcinát.
Valamit tudnak ezek az oroszok. :)
Előzmény: (WéberF 210532)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2020.12.31. 09:30
Így már értem, hogy mi az igazi oka annak, hogy Feribá annyira fél az orosz vakcinától.
Előzmény: (Bélapó 210529)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2020.12.30. 20:25
Én még bízom benne, hogy február végén, március elején még tudunk csúszni. Akkorára mindenki be lesz oltva, a határok kinyílnak és a pályák megtelnek.
Egyébként azt hallottam, hogy aki Moszkvába járt iskolába, az nem kaphat más vakcinát csakis az oroszt. :)
Előzmény: (WéberF 210517)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.