Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Sölden - Ötztal Arena topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
Suttyko
27 élménybeszámolót írt
27
14 éve tag
2011.01.19. 15:16
Jövő héten elnézek a GaislachTal-ra. Ott megkérdezem egyik magyar srácot. Remélem ő tudja. Vagy ha javul az idő, talán valamelyik délelött felugrok síelni és megkérdezem. De a hétre elég szar időt mondanak. Most is esik. De egyre jobb idő várható. Még jelentkezem. Mikor jöttök ki pontosan?
Előzmény: (Hótoló 104575)
Hótoló
90 élménybeszámolót írt
90
13 éve tag
2011.01.18. 21:34
Ezért küldtelek én suttyko, hogy még jobban elbizonytalaníts?
Ezért, most még 1x kimész! És addig küldelek még ki Söldenbe, amíg meg nem tudod pontosan, hogy autó nélkül fogok én ott szánkózni, vagy lecsúszok róla? :)
Előzmény: (Suttyko 104571)
Suttyko
27 élménybeszámolót írt
27
14 éve tag
2011.01.18. 21:16
Hát megkérdeztem. Nem értettem egész pontosan hol van (valahol a Gaislach Tal-nal), de szimplán feljutni szánkópályára nem lehet, csak kocsival. De nézem az Ötztal Tv-t és ott van egy szórakozó hely, ami mellett van szánkópálya. Silbertal, Gaislach 7. a cím. Oda nagyon nyomják a szánkó reklámot. De tényleg nem tudom, hogy milyen. Ma egyébként szenzációs körülnények. 1 hete nem esett a hó, de ez a gleccseren abszolút nem látszott. Délután 1 körül már a Rettenbach oldalon a csákonyos felvonónál (ami a Tiefenbach-hal van összeköttetésben) néhány keskeny foltban a felső 50 méteren volt jeges. Fél 2-kor pedig a a Giggijoch oldal is kiválóan volt síelhető. Ott pár alsó szakaszon volt jeges néhány kisebb foltban. Szóval nem tudom mit aggódnak ezen a melegedésen! 2 napja is kiváló volt minden! :)
Előzmény: (Hótoló 99773)
Hótoló
90 élménybeszámolót írt
90
13 éve tag
2010.12.25. 10:38
Köszi.
Az egyértelműen látszik(meg olvastam is valamelyik szállás nézegetése közben), hogy van, csak a feljutás nem világos. Annak viszont, hogy állandóan autóval hurcolássza az egyik személy a másikat, nem sok értelmét látom.
Előzmény: (Suttyko 99678)
Suttyko
27 élménybeszámolót írt
27
14 éve tag
2010.12.24. 10:35
Hát nekem még nem sikerült megtalálnom, de majd rákérdezek. Mindenképpen fogok válaszolni.
Előzmény: (Hótoló 99661)
Hótoló
90 élménybeszámolót írt
90
13 éve tag
2010.12.24. 09:04
A söldeni sítérkép bal alsó részénél látok egy szánkópályát.
Valaki megtudná mondani, hogy milyen hosszú, honnan indul, meg, hogy hogyan lehet oda feljutni(Nekem, a térkép alapján nem egyértelmű)?
Előzmény: (Suttyko 99641)
Hótoló
90 élménybeszámolót írt
90
13 éve tag
2010.12.24. 08:53
Ebben igazad van. Én is kíváncsi lennék, hogyan számolták ezt ki.
Néhány évvel ezelőtt Nassfelden szemtanúja voltam amint egy kb. 16-18 éves srác pánikszerűen keresgélte a Hütte előtt hagyott léceit. Kíváncsian álltam ott és sajnos sejtésem beigazolódott. Pár perc keresgélés után leroskadt és a könnyeivel küzködött. - Az új "tulaj" meg majd lazán, féláron továbbpasszolja... :(
Előzmény: (Suttyko 99641)
Suttyko
27 élménybeszámolót írt
27
14 éve tag
2010.12.24. 00:38
Hát én lekopogom gyorsan, az enyémet 2 év alatt nem vitték el. Meg más helyinek sem. De ne a miénket lopjátok el! Köszi!
De hogy mennyi lécet lopnak el... Tavaly főszezonban egy nap 22000 (vagy 26000) különböző síkártyát húztak le a felvonókon. Valószínű többet tudnak ellopni, mint ahol napi pár ezer ember fordul meg. Az arányt is kéne írni százalékosan. Mert nem mindegy.
Előzmény: (Hótoló 99580)
Hótoló
90 élménybeszámolót írt
90
13 éve tag
2010.12.23. 19:02
Azt írja, hogy:

"Csak a puszta számokat tekintve Ausztriában a legtöbb sílécet Tirolban lopják el. Magasan megelőzi a többi tartományt, ezen belül Sölden a hírhedt síterepek közé tartozik, a hétvégén is itt történt egy különös eset."

Mi meg márciusban Söldenbe megyünk. Némi töprengés után úgy döntöttünk, hogy nem visszük a léceket. - Majd lopunk! :)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.