Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Oktatóval vagy anélkül - lássuk, mit mutat a gyakorlat... topikból

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.01.29. 21:30
Jól beszélsz!
Én is inkább havon lennék, mint gép előtt! :o(
Előzmény: (minerel 106767)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2011.01.29. 13:28
"Én mégis azt mondom, hogy ha valakinek nem olyan nagy dolog megszerezni az érettségit, akkor tegye azt csak meg nyugodtan, mert talán egyszer még haszna lehet belőle."

Ezzel a mondattal egyetértek és szerintem legyen is ez a végszó ebben a "vitában":-) Csúszni kéne már inkább....
Előzmény: (hópapa 106761)
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.01.29. 12:53
Kedves minerel!

Hidd el, senki nem vitatja el a szakmunkások érettségét, és sokan tudják azt, hogy egy érettségi papír manapság elég keveset ér.
Én mégis azt mondom, hogy ha valakinek nem olyan nagy dolog megszerezni az érettségit, akkor tegye azt csak meg nyugodtan, mert talán egyszer még haszna lehet belőle.
Ha nem más, végső esetben elmehet vele akár még síoktatónak is.
Egyébként meg a te példádból kiindulva a szakmunkás emberek jelentős hányada lenne gondban munkaügyileg, ha az irodában dolgozók egy része nem tenne az orra elé okosan kigondolt terveket.
És az érettséget változatlanul nem tekintjük az érettségi papír folyományának, ergo még egyet is értünk veled, csak a nagy számok törvényének engedve bízunk abban, hogy aki továbbtanul bizonyos dolgokat, az talán valamivel okosabb lesz az átlagnál. És ez csak egy hiú remény, tudom, de én akkor is szeretem, ha iskolában van a gyerek.
Előzmény: (minerel 106690)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2011.01.29. 11:42
áááh inkább visszatöröltem amit válaszoltam.
Hagyjuk...ehhez több érettségre van szükség.
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2011.01.29. 08:05
Mérföldes baromságokért te sem mész a szomszédba!
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2011.01.29. 08:00
Soha nem gondoltam, hogy egy papír megkülönböztet két embert egymástól. Csak egy kicsit bánt, hogy a szakmámat ennyire lenézed! Remélem a Te szakmádban is az oktatók a szakmunkás képzőkből kerültek ki, és csak azért mert jól értenek a szakmájukhoz, kinevezéses alapon oktathatnak.
(Mellesleg amikor én jártam középiskolába akkor a szakmunkásképzőbe azok mentek akiket máshová már nem vettek fel, és ha jól körbenézel ma nincs is egy rendes szakember közöttük. Ne a régi öreg mesterek vedd alapul, akiknek még lehetőségük sem volt iskolába járni.)
Lassan 15. éve dolgozom Olaszországban, de még soha nem láttam olyat, hogy a jobb síelő oktatná a másikat. Egy Olasznak meg sem fordul a fejében, hogy ne oktatótól tanuljon. Ráadásul sokkal másabb az oktatóképzésük mint a miénk, és bármilyen furcsa itt is kötik a középszintű iskolai végzettséghez. Lehet hogy ez világszintű rendszerhiba!
Előzmény: (minerel 106690)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2011.01.29. 00:47
Már leírtam. Sajnálom, hogy emberek papír alapján szelektálják más emberek érettségét. Számomra például egy ember aki szakmájának mestere fényévekkel érettebb mint egy gimnáziumot végzett ember aki gyakorlatilag semmihez sem ért csak régen kialakították ezt a mesterséges hierarchiát. Érettségije nem csak 8 általánost végzetteknek nincs hanem akik szakmunkást végeztek pedig nagyon sokuk többet ér bármelyik "érettnél".
Nem akarok tovább ezen a témán rugózni de sajnálatos az ilyen gondolkodásmód és kitörölhetjük a valagunk a papírokkal ha nem lennének azok a szakmunkás szakemberek akik megteremtik a lehetőséget, hogy az érett értelmiség az irodákban dolgozzon.
Látom, tapasztalom, hogy itt Ausztriában mennyire van megbecsülve egy iparos és mennyire van otthon alábecsülve.
Az, hogy valaki az érettségit egyenes arányba állítja az érettséggel na az éretlen gondolkodásmód.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2011.01.29. 00:26
Szerintem egyáltalán nem orbitális baromság valakitől manapság érettségit kérni egy oktatói felvételihez. Úgy gondolom már régen elmúltak azok az idők amikor kinevezéses alapon, bárkiből lehetett bármi. Oktatás területén nincs helye a liberális gondolkodásnak, meg lehet nézni hová vezetett.
Máshonnan vett példa, néhány éve nem kellett 8 általános a jogosítvány megszerzéséhez, elég volt az írni olvasni tudás, majdnem két év elteltével mégis csak visszatértek és mára megint kell. 8 általános megléte lehet hogy mégis csak egy szintet jelent? Akkor az érettségi miért nem?
Előzmény: (minerel 106461)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.01.28. 10:50
Olvasom a topicot, tudom miről van szó. Véleményemet fenntartom.
Csabor
Előzmény: (minerel 106461)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2011.01.28. 10:06
Szerintem nem hülyeségen vitatkozunk na meg nem is vérre menő vita folyik csak másképp gondolkozunk dolgokról.
Az oktatásról beszéltünk majd az oktató képzés jött szoba aminek egy kritériuma a vita tárgya ami szerintem egy orbitális baromság és a a múltrendszer visszamaradt csökevénye. Lásd régi begyöpösödött agyú cégeknél nyelvvizsga papír a feltétel a józanabbaknál a nyelvtudás. Nagyon nem ugyanaz. Gondolkodásmódban szerintem bőven fenn van még a vasfüggöny....
Egyébként hihetetlen számomra, hogy mennyire túl van dimenzionálva ez a síoktatói kérdés...
Előzmény: (csabor 106420)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.01.28. 07:50
Néha csodálkozom, hogy milyen dolgokon tudunk vitatkozni.
Én most nem is szólok hozzá, csak jelzem, hogy a gyarmatosításhoz késgyűjteményemmel egy komolyabb diverzáns csapatot fel tudnék szerelni.
Csabor
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.