Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2011.04.02. 22:40
akkor én is hasonlóra gondoltam a második videóval kapcsolatban. az egyik oktatóvideótokban is láttam egy olyan gyakorlatot ahol a külső lábat teljesen felemelve élváltásból indítod a kanyart. és ott figyeltem meg hogy így muszáj a csípőnek átesnie először mert másképp nem tudnánk megcsinálni.

namost oké, hogy a belső lábra ereszti rá a kanyar elejét, de ez igazából csak a demonstráció illetve a gyakorlat kedvéért volt, vagy tényleg ez a helyes általában? kanyar közepénél gondolom már ő is a külsőt nyomja. érdemes azzal foglalkozni hogy meddig tartsuk a balső lábunkon a terhelést, vagy csak hagyjuk magunkat a fizikára, és akkor úgyis egyből átmegy a külsőre. de lehet nem is jól gondolom :)
Előzmény: (ozsi 117031)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.04.02. 22:22
Csalóka a látvány, a végén a nagyon lassítottban 1.10-nél valóban úgy látszik, hogy a váll megy elöl, de az élváltás korábban indul, 1.04-1.05 között. Odáig brutális tónussal fogja a nagy tempó miatta erőket (még 1.03-kor is). Akkor viszont lazul a tónus és robbanásszerűen emelkedik a test, amit 1.07-ig a csípő vezet, és a felsőtest csak követ. Innét kezdve viszont már kénytelen a felsőtesttel előre törekedni, ez a versenyzés sajátja. Mivel nekik a gyors élváltás után egyből nagy erők ébrednek, radikálisabban kell elővételeznie az izomfeszülést. Ha csak akkor húzna rá, amikor ébred az erő, elkésne.

A második kevésbé tetszik, pontatlan a terhelése, merev a tartás is, és nagyon hátul van a felsőtest. Ott is hasonló a váltás, bár jóval kevésbé törekszik előre. Viszont 0.24 látszik, hogy csípővel váltott, eléggé hátul és a belső lábon esik át az új kanyarba.

Azt érzem mindkettő mozgásából, ha kicsit visszafogottabb tempóban mennének és nem akarnák kicsit túljátszani a keménységet (főleg a második kicsit műanyagízű), akkor teljesen tiszta élváltás látszana rajtuk.

P.s.:
Most, hogy utólag elolvastam a magyarázatokat is, azok is erre utalnak. Azaz sokan nem törekszenek eléggé a kanyar közepe és a völgy felé, hanem a léc felett maradnak, és emiatt nem használják ki a lehetséges élszöget (CM = center of mass, az tömegközéppont). Tehát ha a csípő (azaz a CM) nem esik át a lehető legrövidebb úton a léc felett, hanem kifelé megy a sílécekkel együtt, akkor nem lesz elég nagy élszög.
A másodiknál arra utal, hogy az élváltásnak (release, németül auslösen, kiváltás - ezt nem használjuk magyarul) a belső lábon kell történnie. Ha a csípő kifelé megy a léccel együtt akkor pont az ívkülső lenne a terhelt az élváltásnál, ha direkt a völgy felé halad, akkor törvényszerűen a belső sí lesz terhelt, a súlypont pedig kicsit hátra kerül.
Előzmény: (vanczi 117030)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2011.04.02. 21:57
találtam pár videót, GS technikához.

sok ilyen coach Greges vidi van fent egyébként.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


ami nekem érdekes, hogy élváltásnál nem a csípője billen át elsőként hanem vállal indítja meg a kanyart. pedig nyilván nem egy rossz sízőről van szó, az ausztriás lesiklóruha valszeg nem véletlen van rajta. ozsi, neked például mi a véleményed erről?

itt van mégegy.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

arról írj, hogy lapos közepes lejtőn fontos, hogy a kanyart a belső lábon terhelve kezdjük meg. ez mért jó? oké itt puha a pálya, de jegesen ez probléma lenne nem?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.