Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Obertauern topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
piszke
7 élménybeszámolót írt
7
14 éve tag
2011.12.20. 11:29
Egy biztos vasárnap reggel csodálatos napsütésre,szélcsendre,30-40cm friss hóra,-10 fokra ébredtünk.Fél 9-kor szerintem az idei szezon legjobb síelős napját kezdtük meg.Minden pálya a legnagyobb rendben volt,az éjjeli hóesés után is megművelték őket.
Szilvásgombóc
108 élménybeszámolót írt
108
14 éve tag
2011.12.20. 10:27
Megertelek, nem is akarok meggyozni senkit, de szerintem objektiv velemeny volt. Kivancsian varom lesz-e meg beszamolo vasarnaprol, hatha tenyleg csak en hagytam fent a rozsaszin szemuvegem :))
Ja igen, 5 SuperSeven-t kipipaltunk.
Olasz Gergő
573 élménybeszámolót írt
573
17 éve tag
2011.12.20. 08:44
A parkoló melletti köteles pályát elhagytad?:))Azért mentem bele ebbe a beszélgetésbe mert rengetegszer olvastam itt a fórumon beszámolókat a pályákról hogy milyen szuperek majd szembesültem a nagy fossal.Sokan sajnos egy két kék pályát használnak amik be vannak hóágyúzva de a többiről lővésük sincs és félrevezetik a többieket.Nehezen tudom elképzelni hogy ekkora változás lett volna péntek estétől vasárnap reggelig mert akkora hó azért nem esett és azt a keveset is lefújhatta a nagy szél a pályákról. Csütörtökről péntekre is ez történt.
Szilvásgombóc
108 élménybeszámolót írt
108
14 éve tag
2011.12.20. 08:20
Az volt a liftkezelok kabatjara irva :))
En is ugyanilyen hitetlenul olvastam a penteki beszamolot. Sajna fenykepet nem tudok csatolni.
Olasz Gergő
573 élménybeszámolót írt
573
17 éve tag
2011.12.20. 07:31
Biztos hogy OT-n jártál? 1-2 pálya kivételével toszta kő volt minden pálya pénteken.
Szilvásgombóc
108 élménybeszámolót írt
108
14 éve tag
2011.12.19. 20:59
Vasarnap mi is itt sieltunk. (szombat is tervben volt csak hat az idojaras...)
Azt nem tudom mennyi ho esett pentek ota, de csak jokat irhatok!

Tokeletesen elokeszitett palyak, kivalo hoviszonyok, se jeg, se kovek. A meredekebb szakaszok termeszetesen buckasodtak, de pl a Grunwaldkopf melletti kek palya meg 15h-kor is szuper volt.
Az osszes lift uzemelt egesz nap, nem kellett varni sehol sem 1-2 percnel tobbet. Szelcsend, szikrazo napsutes.
Soha jobbat!!
Előzmény: (csabor 127518)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.12.18. 21:12
Pénteken (2011.12.16) tettünk egy kis kirándulást Obertauernre.
Nem titkolom, hogy ez nem a kedvenc pályám. Két héttel ezelőtt már jártam erre, de akkor lehangoló látvány fogadott. Kopár sziklák, vad hegyek, semmi síterepre emlékeztető.
Most más volt a helyzet. A havazás beborította a környéket. Távolról szinte idilli volt a kép.
Nagy örömmel zúdultunk le a P7-be, s kapcsoltuk be a bakit.
A pénztárnál a kasszás mondta, hogy néhány lift nem jár. Sajnos ebben tökéletesen igaza volt. Nem tudni miért, s milyen szisztéma szerint indították el a lifteket. Volt amelyik ment, s aztán hirtelen leállították. Csapdába lehetett könnyen esni. Volt amikor motoros szánnal húzták az embereket. Számomra nem volt érthető a dolog. Biztos a másnapi "olcsó" napot várták.
Az időjárás pocsék volt. Köd, s hatalmas szél. (csak akkor sütött a nap, amikor a talponsíelőkkel találkozva, ittunk egy sört a hüttében)
Két héttel ezelőtt azt mondtam, hogy a pályarendszeren csak egy nagy havazás segíthet. A jelenlegi havazás még nem az a nagy ami kellene. A pályákon sokfelé volt tapasztalható a jegesedés, s a nagymértékű buckásodás. Ami ennél még rosszabb az pedig az, hogy a kevés hó miatt rengeteg volt a pályákon a kő. Lécem talpát újra kell építeni.
Ez még nem az az Obertauern, amely oly népszerű a magyarok körében.

Csabor aki ebben a szezonban még jár erre, de előtte jól körülnéz
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.