Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Schladming 4 hegy: Planai - Hochwurzen - Reiteralm - Hauser Kaibling topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2012.02.03. 16:29
amikor a nightrace van (40.000 nézővel) olyan hibátlanul lehet síelni, mint bármelyik másik napon. Este mikor jössz le a hegyről már más a helyzet, mert át kell vergődni a tömegen magad, de napközben észre sem lehet venni a fennforgást, kivéve a parkolási anomália 1 napig. (előtte és utána nap is tökéletes parkolásilag is). Szerintem tudnak annyira, h megoldják a kérdést. a nagy kérdés, h a planai központi kabinos liftjével fel lehet-e majd menni, ha nem Hochwurzen van a masik 2 hegy még mindig ott van. Ez a hely nem a bénázásról híres, szóval szerintem ne aggódj Z
Előzmény: (krilin 133075)
krilin
3 élménybeszámolót írt
3
21 éve tag
2012.02.03. 13:44
Jobban belegondolva talán a központba érkező felvonót is lehet majd használni, gondolom csak a pálya lesz lezárva a nagyközönség elől, a fő felvonó nem valószínű.
Előzmény: (krilin 133109)
krilin
3 élménybeszámolót írt
3
21 éve tag
2012.02.03. 13:15
Szia István!

Köszi a választ!
Na ez érdekes megközelítés, erre nem gondoltam.

Attól féltem hogy ugyanannyi ember kevesebb helyen csak sűrűbben fér el. Plusz ha azok is síelnek akik nézni jöttek a futamokat, akkor még több ember verődik össze a szűk helyen.
De ha így van ahogy mondod, akkor csak annyi a szépséghiba, hogy néhány pálya le lesz zárva.

Még az is kicsit riasztó nekem, hogy a Planai-ról csak a jobb szélső kabinossal, a Golden Jet-tel lehet a városba lejönni.
Elképzelem milyen tömeg lesz ott pályazáráskor a felvonónál.

Mondjuk ezt még el lehet kerülni, ha nap végén mondjuk Hochwurzen felől csúszik haza az ember.

Na még megrágjuk a témát. Ez lenne zsinórban a harmadik év, hogy itt síelünk. Lehet, hogy ez egy jó alkalom, hogy mást is megnézzünk a régióban.

üdv:
krilin
Előzmény: (Krechl 133088)
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2012.02.03. 11:07
Szia krilin!
Örüljetek neki, mert a tömeg a megjelölt két pálya köré fog tömörülni, és a síhinta fennmaradó nagyobb részén csak lézengeni fognak :)
A lifteket is kevesebben használják, mert inkább helyben állva bámészkodnak.

István
Előzmény: (krilin 133075)
krilin
3 élménybeszámolót írt
3
21 éve tag
2012.02.03. 09:13
Sziasztok!

Március 11-17 között tervez(t)ünk Schladmingba menni, de szálláskeresés közben kaptuk az infót, hogy pont akkor lesz a Sí Világkupa zárófutama.
Ezeket a pályákat érinti:
http://www.planai.at/winter/de/planai_aktuell/Weltcupfinale_2012.html
És így néz ki a program, már hétfőtől edzéseket tartanak:
http://www.planai.at/winter/de/files/vorlaufiges_Programm_WCFinale2012.pdf

Tapasztalatotok alapján mekkora tömegre lehet számítani a megmaradó pályákon, illetve a sílifteknél mennyire növekszik meg a várakozási idő?

Gondolom rengeteg síelő nézőt (is) vonz az esemény, és félek nem oszlik el a pályákon ez a rengeteg ember.

Tehát szerintetek még élhető a hely ilyenkor, vagy inkább kerüljük el?

Köszi előre is!

üdv:
krilin
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.