Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Boardos kérdések topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.12.04. 20:08
Ha kezdo vagy, akkor szerintem egy V-Rocker vagy sima rocker lap lehet a nyerő
keménység tekintetében elsőre semmiképp se válassz nagyon keményet.
Burtonnál a Custom 5-ös asszem, annál keményebb kezdéshez nem kell, sőt még akár egy 3-as is elég. Jobban fogod élvezni.Ha már kinövi a tudásod, azt úgyis érezni fogod!
Golo egész korrektül leírta a dolgokat.
Twin deszkát akkor válassz, ha majd tényleg sokat akarsz parkozni.
Nekem v egy Camber(custom X Burton) egy Custom Flying V rocker. Utóbbit cseredeszkaként kaptam, eleinte tűzre akartam dobni, de aztán rájöttem, h nem is olyan rossz. Funparkba, mélyhóban egész korrekt, de pl a felvonóból való kicsúszás a camber deck-ek után igencsak fura volt!
Jo válogatást!
Ak
Előzmény: (Nikki1156 145042)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2012.12.04. 18:30
Camber: hagyományos homorú talp, előfeszített rugóként nagyobb erőhatásokat képes felvenni, nehezebben irányítható, könnyen leakadhat az orra, de ha megvan hozzá a tudás, akkor meghálálja (pl. kemény vagy jeges pálya, kritikus helyek, stb.)

Rocker: lefelé domborodik a talpa (mint egy banán), sokkal kevésbé tart, de könnyebb vele forogni, nem akad le, hamarabb ad sikerélményt.

V-Rocker: a kettő kombinációja, elöl-hátul rockeres, középen camber. Egyesíti mindkettő előnyeit, de kompromisszumos is (pl. mélyhóban jobban felúszik az orra).

Keménység: Minél keményebb a lap annál kevésbé toleráns, nagyobb erőt igényel a lábtól, de nagy sebességnél előnyös, hogy merevebb (lásd autó-karosszéria), nem remeg be. A puhább lapok inkább parkba, trükkökhöz valók. A két véglet között kell megtalálni mindenkinek az igényeihez legjobban illeszkedőt. Nekem pl. freeride-hoz: viszonylag kemény lap, de az orra legyen puha, hogy jó legyen szűzhóban.

Twin: szimmetrikus forma, a kötés középen van, mindkét irányba csúszhatsz vele.

Directional: a kötés furatok gyárilag kicsit hátra vannak tolva, mélyhóhoz előnyös, mert megkönnyíti a hátraterhelést. A túl nagy hátratolást viszont nem szeretem, 2.5 cm elég. Általában az orra is szélesebb egy kicsivel.

http://www.shorelinesnowboards.com/snowboard-blog/tag/reverse-camber/
Előzmény: (Nikki1156 145042)
Nikki1156
40 élménybeszámolót írt
40
12 éve tag
2012.12.04. 17:52
Sziasztok!

Store 13 oldalán nézegettem a snowboard deszkákat. S a leírásoknál ilyen kategóriák vannak stílus, forma ill. keménység.

Stílusnál láttam V-rocker,S-rocker, Camber lapot..

1.Milyen stílusú lapok vannak még,s egy-egy stílusú lap mire való?
Pl. Egy V-rocker parkba,pályára,freeride-ra való?
Ugyanez a kérdésem egy Camber esetén..

2.Forma esetén mit jelent a twin,twin-like,directional?Egy twin-es board kinek ajánlott egy directional mihez való inkább?

3.Illetve a keménység? Egy parklapnak milyen keménységűnek kell lennie? Egy freeride lapnak?

Egy kezdő milyen keménységű,stílusú és formájú boardot válasszon?
S a későbbiek során, egy parkban való csúszkáláshoz,milyen keménységű,stílusú és formájú board a legjobb?

Előre is köszönök minden információt.

u.i. Ha vhol vannak cikkek,ahol írnak ezekről és a linkjét bemásoljátok az is nagyon jó.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.