Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Les 2 Alpes topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.24. 11:01
Szerintem a technika is nagyban hozzájárult... A jelenlegi sisakok jóval kényelmesebbek, könyebbek mint a 20-30 évvel ezelőtiek.

Persze van benne némi divat is, de szerintem ez nem feltétlenül baj. :)

PS: szerintem ez egy külön topikban kellene megvitatni, mert nem csak Les 2 Alpes-ra érvényes :)
MakrayAdam
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2012.12.24. 01:26
szeretném felhívni a dolog hátrányaira a figyelmet, mert nagyon egy oldalú álláspont volt itt leírva.

egy oktatónak az a dolga hogy ezeket is ismerje, tisztában legyen vele, és ne csak az árral ússzon.

úgy gondolom nem szabályozni kell az ilyet, hanem az emberek és az oktatók belátására bízni.

divat?
sok 10 évig jó volt nélküle eszünkbe sem jutott. most meg pár év alatt elképesztő arányban lett. ezt divatnak hívják véleményem szerint.
Előzmény: (cannibale 146884)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2012.12.21. 21:30
Azért egy oktatótól sokkal többet várnék!
Miért zavarja a látást? Merre? A látószögedben nincs!
Miért zavarja hallást? Nem hiszem, hogy többet tompít, mint egy fülre húzott sapka, sőt!
Plusz súly? na ne!
"Sokan bátrabbnak érzik magukat benne" Háááát ... de ha így is lenne, akkor az baj?
Ennyi sületlenség egy oktatótól!!!
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2012.12.18. 22:55
Üdv.

Azzal egyet értek,hogy tompít a "szabadság érzeten" de ezt a "buta divatot" nem igazán értem.Kifejthetnéd

Csak egy kis agymenés a részemről. :)
Mint minden sport ez is rohamosan fejlődik és egyre nagyobb tömegeket mozgat meg,a marketingesek vért izzadnak,hogy minél több utat,bérletet,felszerelést,értékesítsenek és egyre több emberhez juttassák el ezt a szép sportot.Ez által sok olyan ember(ek) is a pályára kerül(nek) akinek semmi keresnivalója ott, sem fizikai, sem technikai, sem morális felkészültséggel nem rendelkeznek.De mégis ott vannak, mert bele van plántálva a tudatukba.Ez menő,divatos jó cuccokban te vagy a legjobb és már az is elhiszi,hogy tud síelni aki épp akkor áll kb. másodjára lécen,deszkán.Az ő érdekükben és a magunk védelmében lehet fontos a sisak.Azért ha egy sisakos 85kg-os síelő v. boardos televág valakit mondjuk 30-40km/h sebességgel akin nincs sisak egy jól ki fagyot pályán(nem is kell jeges legyen) már attól is komoly fej sérülést lehet össze szedni szerencsés esetben!A többit meg nem kell ragozni.Hány olyat hallani,hogy a vétlen fél sisak nélkül esélytelen volt. Ettől függetlenül az a véleményem vagy mindenkinek legyen kötelező vagy csak a gyerekeknek 12-14 éves korig de egységesíteni kellene csak az egyenlő esélyek biztosítása véget.
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2012.12.16. 20:26
A halláson kívül nem nagyon zavar semmiben szerintem a sisak, akit zavar annak gond van a sisakjával.

Az viszont tény, hogy valamelyest növeli a nyaksérülés kockázatát, de ez kb olyan mint a biztonsági öv 20-ból 19 esetben segít és egyszer pedig nem... ez alapján érdemes dönteni.

Engem pl egyszer a felvonónál mentett meg a sisak, egy tányér hátulról fejbe ütött, nem is akarok arra gondolni mi lett volna ha nincs rajtam a sisak.
bibes
58 élménybeszámolót írt
58
11 éve tag
2012.12.15. 16:00
A buta divat erős túlzás, de mindkét álláspontot meg lehet érteni.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2012.12.12. 20:51
Ahogy Xero is mondta, max a hallásban tompít, de ha a látásban korlátoz akkor ott valami nagy gond van, akkor nem a megfelelő bukót sikerült kiválasztani.

Egy kővé fagyott pályán, akár jégfolton való eséskor csúnyán be lehet verni a fejet, egy bukósisak sokat jelent(het), segíthet ilyenkor.

Én is kötelezővé tenném mindenkinek.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2012.12.12. 16:45
Buta divat a sisak? Zavar a látásban?
Az, hogy tompítja a hallást valamennyire az még ok.

Én kötelezővé tenném mindenkinek.

szerk: Amikor tört a könyököm más hibájából, akkor bizony a gerinc protektor és a sisak is életet mentett nagy valószínűséggel.
MakrayAdam
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2012.12.12. 15:56
Sziasztok!

Azért ez nem ilyen egyszerű. A sisak zavarja érzékszerveidet, érzékelésedet. Így több az esély a hibázásra, baleset bekövetkeztére. Az igaz, ha már esel, jobban megvéd. Viszont hallásod tompul, és ha nem tökéletes, akár a látásodat is befolyásolhatja. Sokan bátrabbnak is érzik magukat benne, ami nem jó. Plusz súlyt cipelsz talajtól legmesszebb eső testrészeden.

A sisak nem kötelező, buta divat lett. Ausztriában 90% hord. Mondjuk ott sűrűbbek a pályák mint Franciaországban. Ott kötelező is a gyerekeknek.

Én felnőtteknek csak extrém síelésnél javasolnám, 12-14 éves korig jó a gyereknek.

Ádám
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.