Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Les 2 Alpes topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
kuku
24 élménybeszámolót írt
24
12 éve tag
2013.01.16. 19:17
hello én is február 2-án megyek, és szívesen társulnék a családommal egy csapathoz, igaz mi csak sílécekkel botorkálunk, de betársulnék egy ilyen "Le Grave" kiruccanásba,
Előzmény: (Buakaw 150987)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2013.01.15. 18:28
Simán le lehet menni vezető nélkül, de a lavina jelzést komolyan kell venni, a pieps pedig nem hátrány ha ott van a zsebben.
Előzmény: (Buakaw 150987)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.01.15. 17:47
Nem lehet elégszer hangsúlyozni: a freeride NEM játék. Különösen ha egy ilyen méretű hegyről van szó...

Gyakorlatilag mindenféle veszély leselkedhet rád La Grave-ban. Sérülés, zuhanás, lavina, eltévedés stb... illetve a magasság miatt idesorolnám a gyors időjárási viszonyok változását. Minden évbe szedi az áldozatokat, olykor halálosat is.

Ha egyedül vágsz neki, simán megtörénhet, hogy egyszer csak egy 100 méteres sziklafal tetejében találod magad és nem tudsz vissza mászni.
Fogadjatok vezetőt, valami 50-100 eurós árra emlékszek, csoport esetén valoszínű csökken az ár (Szerintem az életed, testi épséged megér ennyit). A turista információs irodánál biztos meg tudják mondani, hogy hogyan. Aztán ha vele megismeritek a terepet és magabiztosak vagytok, talán mehetek magatokra is...

A lejutási idő függ a tudástól illetve a választott útvonaltól és csoport létszámától. Szerintem kb 2 óra alatt le lehet teljesen jutni de nem biztos hogy megéri, 2400-on is vissza lehet ülni a felvonóba.

A tudásról meg annyit, ha nincs benned félelem egy fekete pályán szerintem óvatosan lehet menni.

PS: szerintem a La Grave-os témákat a neki megfelelő topikban kellene tárgyaljuk a későbbiekben.
Előzmény: (Buakaw 150987)
Buakaw
73 élménybeszámolót írt
73
15 éve tag
2013.01.15. 17:32
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni azoktól akik már voltak Les2Alpes freeride területein Le Grave-ban...
Tavaly is itt voltunk Les2Alpes-ban, de nem mentünk át, mert nem tudtuk, hogy van ilyen lehetőség...De most egyre jobban eljátszottam a gondolattal, és át akarunk menni...6 éve bordozom, nem vagyok teljesen elveszett mély hóba sem, alkalmanként próbálkoztunk pályán kívül, de közel sem vagyok profi benne...

Kérdéseim:
Be lehet vállalni vezető nélkül, csak túl van lihegve hogy ilyen veszélyes, vagy tényleg para?
Mik a legnagyobb veszélyei? Inkább a sérülés vagy inkább az eltévelyedés?
Ha ismeretlenül tényleg csak vezetővel ajánljátok, akkor mik a paraméterek? Honnan lehet leakasztani egy vezetőt, és mennyi az annyi?
Kb mennyi idő alatt lehet lejutni Le Grave-ba?
Esetleg köztetek van olyan aki ott lesz FEBRUÁR 2-9.-ig, volt már ott (vagy nem) és szintán bevállalná ezt velünk?

Durván ezek érdekelnek, de bármilyen észrevételt, élménybeszámolót szívesen fogadok ezzel kapcsolatban!!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.