Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2013.12.04. 15:08
Hokénál én mindig erre gondolok, hogy a csípő ilyenkor látványosan kifordul, kinyílik a völgy irányába (nem tudom, hogy írjam le egyértelműbben) - felsőtesttel vagy anélkül, mindegy. Van benne tapasztalatom, remekül tudtam, még most is megvannak a nyomai illetve előkerül.
Előzmény: (HPali 163579)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2013.12.04. 14:44
Gergő végig erről írt:
"Benne van a régi old scool tecnika, nevezetesen a felsö tested nem frontálba van hanem kiforgatod a völgy felé ezáltal húzod visszafelé az ívkülső csípődet és ezét hátréb kerül a lábad. Ez lesz a hoké."
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.12.04. 14:29
„Vannak ugye a használatos alaptechnikák. Arra bátorkodtam célozni, (van egy ilyen érzésem), hogy néha ezeknek a kidolgozott alaptechnikáknak a léte kérdőjeleződik meg némely hozzászólásban, ami nem igazán lehet hasznos gondolat.”
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2013.12.04. 14:20
"Hogy nem a rendhagyót kell először megtanulni, hanem a rendeset."

Hol mondtam olyant, ami ennek ellene szólna?
Előzmény: (ozsi 163570)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2013.12.04. 14:16
"Mire is jó a hoké szépen kifordult csípővel?"

Egy kicsit most zavarban vagyok. Hogyan társul a hoké, a kifordult csípőhöz?
Előzmény: (HPali 163565)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.12.04. 14:14
Ebben volt egy nagyon fontos mondanivaló Pali, nagyon egyet értek vele: más az eseti mentés, a korrekció és a más az alaptechnika. Hogy nem a rendhagyót kell először megtanulni, hanem a rendeset.

A hoké ráadásul még csak korrekcióra sem jó (itt persze az eltúlzottról beszélünk, mert valamekkora mindig van), az egyszerűen egy olyan technikai hiba, ami még veszélyes is lehet - ahogy írtad. Nincs olyan funkciója, amit ne váltana ki valami stabilabb és élvezetesebb mozgásforma.
Előzmény: (HPali 163565)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2013.12.04. 13:58
Kezdek kicsit besokalni:
Mire is jó a hoké szépen kifordult csípővel?
- összetúrt pályán, hogy leakadjon a külső léc és mindenki más örömére baromi nagyot essünk;
- meredek, kijegesedett pályán, hogy az ívkülső kellemesen röcögjön minden kikormányzásban;
- sima, normál meredekségű pályán vállal átrántott élváltásra, flatterolásra;
- ratrakolt kék pályán, hogy megmutassuk, korcsolyázni is tudunk. Na jó ez tényleg hasznos.

Ne keverjük már össze az alaptechnikát a különböző korrekciós és hibás technikákkal. OK, van aki a korrekciós mozdulatokat is tanítani szeretné - hátha egyszer szüksége lesz rá a tanítványnak, de azért nem árt tudatosítani, hogy ezek nem arra vannak, hogy így síeljen valaki. Mondjuk azt nem hiszem, hogy ezeknek a korrekcióknak - ugye jellemzően a nyomvonalba történő (hirtelen) beavatkozásról van szó - nem az alaptechnikától független "egyéb, hasznos technikáknak", kellene lenniük, hanem ezeknek célszerű, minél kisebb módosítása. Szerintem ezek nagy részét mindenféle külön tudatosítás nélkül az oktatás alatt felszedik a tanítványok és automatizálják.

Az viszont egyszerűen hibás technika, ami olyan funkciót fed le, amit másik technikával sokkal hatékonyabban tudunk megoldani (kevesebb izommunkával, kisebb sérülésveszéllyel, összeszedettebb mozgáskoordinációval), akár alaptechnikáról van szó, akár korrekcióról. Ez alapján a hoké kifordított csípővel egyértelműen hibás technika, hisz hoké és kifordított csípő nélkül ugyanazt sokkal könnyebb és biztonságosabb megsíelni.

A versenyzők sem síelik, max. ha elrontják: bár nincs a fejemben a hétvégi versenyek minden egyes íve, nem tünt fel, hogy hokéznak. Még egyszer, ha valaki nézi a versenyeket: a hokénak, amiről beszélünk, nem az a lényege, hogy jó távol van egymástól a két láb és a belső előrébb (persze, ilyen rengeteg van), hanem hogy a csípő kifordul, nincs frontális helyzetben, a felsőtest pedig csavarodik ehhez képest.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.