Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Bánkút topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
harzol
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2014.01.10. 13:44
Valamiért nagyon ki lehetsz akadva Bánkútra. Szilvásváradot meg kicsit túlzottan is favorizálod.

Meglátásaidnak van alapja, de erősen szubjektívek és ötlet jellegűek.

A magam részéről Szilvásváradra valószínűleg akkor sem mennék síelni, ha az általad írtak megvalósulnak. Bánkúton nekem egy jobb tél és egy elfogadható fenti szállás elég lenne, hogy bevállaljak 1 hetet. Még a jelenlegi infrastruktúrával (felvonók) is.
Nem tudom voltál-e már fent a Börzsönyben, Mátrában, Bükkben egy igazi tél során, de a fenti viszonyok olyan hangulatot teremtenek, ami rettentő sokat jelent. Szilvásváradon a hóágyúzásnak más akadályai lennének. Az idei szezonja pl. olyan lenne, mint mondjuk Visegrádnak. Azaz semmilyen. Hóágyú ide, hóágyúk oda.
Mátrában és Eplényben azért ki tudtak nyitni. Bánkút, Nagy-Hideg hegy pedig még ennél is tovább bírta volna, ha nem lenne megkötve a kezük és anyagi lehetőségiek is lennének.

Egy jó Bánkútnak én nagyon tudnék örülni, egy hegy lábánál felturbózott Szilvásvárad hidegen hagyna.
Előzmény: (magnum56 166435)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2014.01.10. 10:34
A kérdés az, hogy ha Bánkút nem fejlődőképes, akkor le kell-e mondani a síelésről a Bükkben? Van-e olyan része a Bükknek, ahol viszonylag kis beruházással gazdaságosan üzemeltethető sícentrum építhető ki.

Én úgy gondolom, hogy van ilyen hely a Bükkben, mégpedig Szilvásváradon.

Az adottságok Szilvásváradon lényegesen jobbak, mint Bánkúton.

1. Könnyen megközelíthető helyen fekszik. Viszonylag jó úton elérhető Miskolc, Eger, Ózd és Kazincbarcika felől.

2. Már most is rendelkezésre áll megfelelő nagyságú parkoló, vannak szállások, éttermek, büfék, WC-k.

3. A hóágyúrendszer üzemeltetéséhez helyben van a víz és az áram.

4. Szilvásváradon jelenleg is üzemel egy kis pálya, amely a kezdők számára ideális. A haladó sízők számára a pályát meg lehet hosszabbítani a kilátó alatti parkolóig. A hegyoldal fekvése északnyugati, lejtése éppen megfelelő sípályának, és elegendően széles is. Itt egy több mint 1000 méteres pályát lehet kialakítani, közepes lejtéssel. De akár kettőt is.

5. A jelenlegi kis pályától a fenti parkolóig libegőt lehetne építeni, amely nyáron is használható lenne a kilátóhoz látogató túristák számára. Ez lényegesen javítaná a libegő üzemeltetésének gazdaságosságát és a síelők számára is kiváló megoldás lenne a téli időszakban.

6. A szilvásváradi sípálya Kelet-Magyarország legjobb síterepe lehetne. Szilvásvárad adottságai jobbak, mint akár Mátraszentistváné, akár Sátoraljaújhelyé.

7. Viszonylag kis beruházási költséggel megépíthető, hiszen nem kell parkolót, utakat, szálláshelyeket, éttermeket WC-ket, szennyvízvezetéket építeni.

8. Bánkútról le kellene szerelni az egyetlen használható felvonót (c jelű) és áttelepíteni Szilvásváradra.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.