Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
laponként:
összesen 4
, rendezés:
Előzmény és válaszok a Tarvisio topikból
Üzenet szövege
Feladó:  bouquetkFérfi
Dátum: 2014.03.11. 13:23
(Üzenetazonosító: 171371)
bouquetk Hozzászólások: 307
Regisztrált: 2011.11.29.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Február 28-március 1.
Előzmény: (csabor 171264)
Feladó:  syorg58FérfiHaladó síelő
Dátum: 2014.03.07. 20:23
(Üzenetazonosító: 171273)
syorg58 Hozzászólások: 126
Regisztrált: 2008.01.21.
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sella Neveara kíváncsi vagyok, majd egy kis beszámolót légyszíves (ahogy megszoktuk). Én is készültem oda, de kb. egy hónapig le volt zárva az út Tarvisió felől, akkora hó esett.
Előzmény: (csabor 171264)
Feladó:  csaborFérfi
Dátum: 2014.03.07. 18:13
(Üzenetazonosító: 171264)
csabor Hozzászólások: 3469
Regisztrált: 2009.12.18.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kár, hogy nem futottunk össze. (mikor voltál erre) Ha tudtam volna...

A beszámolómat rövidesen megírom, de azért én pozitívabb vagyok. (élvezeti jelleg) Bár az biztos, hogy érdekes agya volt annak aki ezt a pályarendszert kitalálta.
Ma Nassfelden voltunk, holnap megyünk Sella Neveára.
Előzmény: (bouquetk 171259)
Feladó:  bouquetkFérfi
Dátum: 2014.03.07. 14:34
(Üzenetazonosító: 171259)
bouquetk Hozzászólások: 307
Regisztrált: 2011.11.29.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Csabornak válaszolva ismét írok a helyről. Tavaly már voltam itt egy napot, és nem volt valami nagy véleményem róla. Most sem ide készültünk, hanem Sella Neveára. Sajnos a rengeteg hó miatt a szokásos út le volt ide zárva, így Log Pod Mangartom-ból, ahol laktunk nem volt értelme körbe kerülni. Így maradt ismét két napra Tarvisio. Kezdők miatt a 401-es felvonónál indultunk. Ez a része felejtős a rendszernek, a felvonók lassúak, hiába ülősek. Az első normális felvonó a 414-es, ezzel lehet felmenni. Az alatta feketének jelzett pálya nem rossz, de azért a fekete enyhe túlzás neki. Viszonylag elfogadható volt a 8-as pálya fenn, de abban is sok a megeresztős rész. Ez még-inkább igaz a 7-esre. A kis falu látványos, de igencsak gyalogolós. A hátsó hosszú piros pálya tetszett a legjobban, a fekete elég rövid, a vége meg lapos.
Megismertük az olasz pályazáró rendszert az első napon. Kissé elkalkuláltuk az időt a visszaindulásnál, de a fennhagyott zsák miatt muszáj volt visszamenni. A 17-es pálya már le volt hálóval zárva, de lementünk rajta, mondván hogy 4-re odaérünk a 411-es felvonóhoz. Ez be is jött, de az csak 3/4-ed 4-ig járt, és már állt. Így nem maradt más mint a felgyalogolás a 9-es pályán. A kezelők ekkor mentek fel motorosszánnal. Eltelt pár perc és egy szán lejött értünk. Persze jól letolt minket a vezetője, teljesen igaza volt. Fenn már várt a záró patrol. Türelmesen kivárta, amíg összecuccoltunk, és mögöttünk jőve bezárta a terepet.

Másnapra semmiféle pályakarbantartás nem történt, pedig délután-este semmi hó nem esett. Ennek következtében a 6-os fekete elég pocsék állapotba került.Érdekes módon, míg a 7-es pályán semmit sem lehetett látni, a hátsó piroson és feketén egész tűrhetőek voltak a viszonyok. Már napközben megbeszéltük, hogy itt fejezzük be a nap végén, úgy hogy a kocsi átjön értünk. Így megspóroltuk a falun történő ismételt átgyalogolást.
Összefoglalva a véleményem nem lett sokkal jobb a helyről. A felvonók jó része lassú, kényelmetlen, nincs takarítva, ill. nincs teteje.A gyakorlottabb sízőknek az a jobb választás, ha eleve a kabinos felvonóhoz mennek.
laponként:
összesen 4
, rendezés:
h i r d e t é s
KIEMELT SÍTÁBOROK
Utasbiztosítás Covid fedezettel
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
Havazás Előrejelzés
SZAKÜZLET AKCIÓK
SÍELŐK NAPTÁRA
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2022 - Síelők Bt.