Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Gyermek síoktatás topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2015.01.29. 14:46
"szerintem sem a tökéletes technika az elsődleges, hanem a minél nagyobb biztonság és magabiztosság"

Jó gondolat, de az egyik nem zárja ki a másikat.
A jó technika elsajátítása magával hozza a biztonságot és a magabiztosságot.
Gyerekeknél hatványozottan
Előzmény: (Chopoker 178987)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2015.01.29. 10:43
Ez nagyon így van, szerintem sem a tökéletes technika az elsődleges, hanem a minél nagyobb biztonság és magabiztosság. Ettől még törekedni kell a minél jobb tudás elsajátítására.

Mennyivel egyszerűbb a snowboardozás, ott ösztönösebben és automatikusabban "jön fel a tudás" napról napra. Nem véletlen az sem, hogy ott nincs is annyi okoskodás és vélemény különbség, mint a síben az oktatók között.
Előzmény: (minerel 178976)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2015.01.29. 10:32
A hóeke nem az ördögtől való. Sőt! A mostani modern szemléletű oktatásban sokkal nagyobb -bár másmilyen- szerepe van, mint korábban!

Az persze már nagyon nem mindegy, hogy ez a hóeke milyen, hogyan jön létre, itt van a hatalmas különbség.

De! Bármelyik hóeke alkalmas arra, hogy lassíts a sebességen, és -ami ennél is fontosabb-, kanyarodni és kitérni, kikerülni is tudj vele.

Az mondjuk "csak" plusz, hogy egy jó hóekével ez sokkal könnyebb és biztosabb.

A baj éppen ott van, hogy a fékező héeke fékezéshez egy rakás xar, éppen arra alkalmatlan, hogy hirtelen fékezz vele. Lehet vele lassítani, kicsike tempóról megállni, lassan leereszkedni valami szűk helyen. A helyes elnevezése legjobb esetben is "lassító hóeke" lehetne.

Ezért nem is ezt kellene erőltetni, és tanítani, mint "fékezést", hanem azt, ami valóban hatékony egyrészt vészhelyzetek kivédésére, kikerülésére, másrészt a további fejlődés érdekében.
Azaz amit ehhez tudni kellene: normál, helyesen végrehajtott hóekeívek, és mellé egy hokifék.
Előzmény: (minerel 178976)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2015.01.29. 10:00
A repülőzéssel (kiterheléssel) nem az a baj, hogy "kevésbé jól" tanít meg síelni, hanem az, hogy elrontja a mozgásformát, már a kezdeteknél... Az oktatókat nem értem... Ma már csak carving lécet lehet kapni, a léchez pedig egy technika is párosul(na), ami az alapoktól különbözik a régi technikától.
Előzmény: (minerel 178976)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2015.01.29. 09:08
én úgy vagyok ezzel mint a nyelvismerettel. Inkább tudja kevésbé jól mint sehogy de élvezze használni.
Az eplényi topikban is leírt megállni nem tudás sokkal rosszabb mintha meg tudott volna állni legalább az ördögtől való hóekével. :-)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.