Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.02.22. 16:41
Tehát szerintetek az a probléma , hogy még nincs élben a léc és úgy kezd el forogni sokat, lényegében még lapon ? ilyen kis tempónál úgy, hogy a pálya se túl meredek, és szeretnék hasonló ritmusban síelni, hogy kéne másképp ? arra tisztán emlékszem, hogy igen csak oda kellett tenni a lábam, ettől dinamikusabban nem tudom megcsinálni a kanyar végét... Hamarabb kéne élszöget felépíteni és ha már valamennyire élezek, akkor legyen meg benne a forgatás ? hagyjuk azt, hogy milyen a léc és mire való ! Te hogy csinálnád Gergő? szerinted mi a jó megoldás, ha ilyet akarok síelni ? a nagy rádiuszú léc továbbra is feltétel.

Köszi Joci a magyarázatot, így leesett mi a probléma :) bár a csípőből történő rángatást még mindig nem értem.
Előzmény: (Joci 181125)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2015.02.22. 16:10
Ha jól sejtem Gergő arra utalt, hogy a rövid lendületedben nem élben történő forgatásról beszélünk. Ha az lett volna nem kellene az ívek végi megakasztások. Mivel lapján kirúgod a léceket (ablaktörlő) ezért a végén mikor már felépítetted az élt, és hogy legyen miből megindítanod a következő ívet megakasztod. A forgatás akkor hasznos, ha már élben történik. Ekkor nincs szükség az élváltást megelőző megakasztáshoz. Talán két éve, de volt már erről szó itt a fórumon.
Erre a műfajra alkalmasabb lenne egy pályaléc, de természetesen pályán kívüli síléccel is lehet próbálkozni. Amúgy szép volt és tényleg sokat változott a mozgásod a korábbi felvételekhez képest.
Előzmény: (vanczi 181103)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.02.22. 10:26
Én nem éreztem kínlódásnak sőt kifejezetten élveztem. A probléma annyi volt, hogy meredeken ha nem ment íven rettenetesen röcögött, egyébként imádtam vele még ilyen kemény pályán is síelni. Amúgy nem tudom hogy mit takar az ablaktörlő, jó-e vagy nem, ha a gs léccel megyek azzal is szoktam ilyet, iszen nem lehet a buckás feketéken veretni élen mindig...

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást !
Olasz Gergő
573 élménybeszámolót írt
573
17 éve tag
2015.02.22. 08:44
Nekem az a meglátásom hogy ez nem forgatás hanem ablaktörlő a végén megakasztással.Ez a síléc nem erre való, lehet vele kínlódni de én nem tenném.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.