Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Chopok dél és észak topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
körmendi
15 élménybeszámolót írt
15
17 éve tag
2017.02.09. 17:07
Kb 1 jó óra Chopoktól a Gyömbérig
Előzmény: (basquiat 193895)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.02.09. 09:49
A hóhelyzetet nem ismerem, nem járok már ide, de lejjebb vannak linkek.
http://www.nizketatry.com/mapy/mapa/69.html#bod2

Ezen vannak idők is, persze nyári. A Demanovske sedloból van freeride vissza a déli oldalra.

http://www.outdoorfilmy.sk/videa/demanovske-sedlo-freeride/

Ezt nem próbáltam, amit én írtam az a Gyömbér csúcsról indul és a Trangoska szálló melletti parkolóig visz. Innen kell egy kicsit gyalogolni vissza a Srdieckoig.

A képek a Gyömbérről lefele a gerincen készültek, lenn a ház.
Előzmény: (basquiat 193903)
DSC00209.JPG
DSC00205.JPG
basquiat
117 élménybeszámolót írt
117
11 éve tag
2017.02.08. 18:00
Igazából azért mennénk, hogy lefelé csússzunk, lehetőleg vissza a déli oldal aljáig.
A jelenlegi hóhelyzet mennyire teszi lehetővé et a túrát?
Előzmény: (bouquetk 193900)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.02.08. 16:55
A Kamena chatatól kijárt út, sínyom indul a Gyömbér fele. Sível többször megjártam, borddal nem jó. Hótalp csak akkor kellene, ha mély, nagy hó lenne. Veszélyesebb, ha jeges, de most nincs ilyen veszély. Olyankor valami hágóvas féle elkelhet. A kérdés, hogy mi a terv a Gyömbér után? Vissza ugyanerre, vagy le a Stefanikába? Ha van erőtök a bordot felvinni, akkor a csúcsról egy baromi jó csúszás a Stefanika, majd tovább le a Trangoskáig. Mindenképp délelőtt, lehetőleg minél előbb kellene indulni, akkor minden bőven belefér. Időt nem mondanék, az sok mindentől függhet. Vigyetek túrabotot, esetleg egy jó hosszú jégcsákányt, az sohasem árt.
Előzmény: (basquiat 193895)
basquiat
117 élménybeszámolót írt
117
11 éve tag
2017.02.08. 15:23
Chopok-Gyömbér túrát tervezünk a gerincen. Golo-tól kaptam leírást, hogy merre hány méter.
Hillmap-en lemértem a távolságot, 4km a két csúcs.
Tapasztaltabbaktól kérdezem, hogy időben hogy számoljunk, mennyi idő a két csúcs kb?
Illetve így télen neki merjünk e indulni hótalp nélkül?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.