Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2020.12.05. 20:10
Imre!

Irtam privat levelet!Ide hosszu lett volna.
Előzmény: (magnum56 209918)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2020.11.25. 10:58
Szia Endre!
A jól kezelt simára legyalult pályát én is szeretem (ki nem?), még a kissé buckásat is ha nem jeges. De legjobb az, amikor a sima pályára esik 30-40 cm könnyű porhó. Ebben szeretek leginkább hasítani. Sajnos nem sok lehetőségem volt rá. Itt valóban nem kell a széles terpesz.

A lécek párhuzamosságáról:
Megfigyeletem, hogy némelyik versenyző nem párhuzamos lábbal jön ki a kanyarból, hanem úgy, hogy a lécek eleje a nyitotabb. Ekkor egy lépéssel átáll a felső lábára, és így megspórol a kanyarból egy kicsit, majd megkezdi a következő kanyart a másik irányban.

Lehet, hogy erre gondolt a szerző?
Előzmény: (endre77 209915)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2020.11.24. 13:43
Hat igen valltozo..en mely hoban nem megyek buckakon itt ott..foleg szep megturt palyakat szeretek..inkabb jegesebb...mint mely ho.

De ott alert probalod parhuzamosan tartans

Vigyazz a forditasra is par.magyar.forditast.olvastam...iszonyu...
Előzmény: (magnum56 209914)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2020.11.24. 11:30
Sok érdekességet ír.
Például:
- nem kell mindig párhuzamosnak lenni a két lécnek
- nem kell pontosan csípőszélességűnek lenni a terpesznek. Kemény havon lehet szélesebb, mélyhóban keskenyebb, buckapályán pedig még keskenyebb.
Előzmény: (endre77 209912)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2020.11.24. 11:24
Bocs, ez nem könyv, csak egy rövid prezantáció a könyv alapján. De ez is elég szemléletes.
Előzmény: (magnum56 209911)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2020.11.24. 11:08
Imre !

Igen ismerem...mindegyik konyve jo..van egy par!O egyike annak par embernek a vilagon aki pontosan tudja mirol nem csak sejti...aztan jovore mast mond..
Előzmény: (magnum56 209911)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2020.11.24. 10:56
Endre!

Ezt a könyvét nem ismered?
Ron LeMaster: Alignment & Stance in High Performance Skiing

Ezt megtaláltam a neten olvasható formában képekkel.
Előzmény: (endre77 209898)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2020.11.22. 22:18
Egyebkent!

Ron Lemaster: Ultimate skiing


Cimu konyvet olvassatok el ..azt kellen a sok konyvironak..lefordittatni.


Akkor mindenki hozza ferne 100%-os siinformaciokhoz ami kellene nekik!!A silec bakancs valasztas, beallitas mogul,melyhavas ,versenysieles...stb..stb..kepek technikak..szerintem aki nem beszel angolul is eleg jol megerti rengeteg kep abra van benne!!

Az helyett hogy barki konyvet ir ketes tudassal/talakoztam szemelyesen is ilyen csoda pokokkal..fogalma nem volt a sielesrol..ezen a szinten!!!/..de konyvet ir....


Szoval ha ehhez hozza ferne a nagykozonseg akkor nem kellen filozni..hu..vajon igy...vagy huu vajon ugy...legalabb megertenek pontosan mit kell,kellen csinalni!!

A legjobb dolog amikor valamit tanulsz es megerted minden mozdulat lenyeget ..azt hogy meg tudod-e valaha csinalni az egy dolog ido,tehetseg,penz..stb kerdes!!!De legalabb tudod mit akasz csinalni..na ez a nehez eljutni ,megtalalni a helyes hirforrast...Itt is tele van a hegy mindenhol mesteredzokkel...Isten ovjon tole meg!!!!
Előzmény: (endre77 209897)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2020.11.22. 22:06
WEber Ferenc!


Hogy mennyire igazad van..rengeteg ember konyvet ir magyaraz egyetemi szinten es kozben fele zagyvasag!!S nem is ugy van..Sajnos ez mast sportban is ugy van foleg Magyarorszagon..nem lehet egyszeruen siman elmondani mert akkor tul egyszeruen megertik.....Kell egy nem letezu misztikumat keriteni kore..-Pedig meg ha jil magyarazzak is nehez jol megtanulni igen sok ido es elhivatottsag ill.szeretet kell hozza!!!Magyarorszagon szeretik a papirt lebegtetni papirom van,vizsgam van....az hogy ert hozza az mas teszta ..NEM CSAK SIELEROL BESZELEK!!!
Előzmény: (WéberF 209891)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2020.11.22. 21:39
Nem is Ozsi magyarázatait neveztem tudományoskodásnak. WFeri
Előzmény: (gaboca 209895)
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2020.11.22. 21:11
Feri bátyám! A Símozgás nem a természetes mozgás kultúránk része, én személy szerint úgy érzem, profitáltam Ozsi magyarázataiból, bár nem állítanám, hogy mindent értettem belőle! :-)
Előzmény: (WéberF 209891)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2020.11.22. 17:41
Egyszer Ozsinak feldobtam, hogy írjon doktori disszertációt (ma PhD vizsgának hívják) az eszmefuttatásaiból, könyvben is megjelentetett oktatási elméleteiből. Nagyon meggyőzőek a leírtak, nagyon bele lehet élnünk magunkat - a mibe is? Aki ebből megérti a síelés értelmét, annak gratulálok! Miről beszélünk? Tudományt csinálni egy egyszerű természetes mogáskultúrából? Inkább hagyjuk meg a sízést kedvelőknek a természetes mozgásra ráérzést! WFeri
Előzmény: (JaniJuli 209887)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2020.11.22. 15:28
Az én véleményem a következő:
Ha közepes síző vagy, akkor az anguláció jót tesz.
Vedd észre, hogy a váll lenyomása arra jó, hogy 1. nagyobb élszögeket, 2. nagyobb fokú inklinációt és 3. növeli a lécnyomás különbséget az ívkülsö léc javára. 1,2,3 fontossági sorrendben van! Azt is vedd észre, a váll lenyomása a lécek ívkülsö oldalán megteremti a csípő lenyomásának lehetőségét az ívbelsö oldalon. Ha angulálsz akkor a csípödre koncentrálj, ne a válladra!

Ha profi vagy, akkor az a dolog hátránya, hogy a gerinc elhajlása csökkenti a test stabilitását a gyorsabb karcolásos kanyarívekben. Ilyenkor inkább egyenesebb hátgerinccel elörehajolunk az ívkülsö léc irányába a bekormányzás alatt és csak kis mértékben hajlítjuk a hátunkat oldalra. A profi carvingoló úgy kap nagyobb inklinációt, hogy engedi a léceket és a testet különbözö irányba haladni a bekormányzás alatt. A csípöszöget és az irányítási eröt a test elöredöntésétöl kapja meg föként.
Előzmény: (magnum56 209732)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2020.11.10. 15:52
Szia Lackó!

Szeretnék visszatérni egy korábbi felvetésedre. Ezt írtad:

"Nem véletlenül dobtam fel a témát, mert számomra sem egyértelmű a dolog, hogy mikor mennyire van szükség csípőszögre, meddig hasznos, honnan haszontalan vagy esetleg egészségtelen. Régóta tartó vita ez síelős berkekben, hogy kell-e vagy sem, ha igen, akkor meg hogyan, mennyit. Természetesen megvan a saját elképzelésem, véleményem, de az egy dolog, nem biztos, hogy az az igaz."

Engem érdekelne a véleményed.
Előzmény: (Lackó 209216)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2020.05.02. 00:05
Éppen ez a kérdés, hogy hülyeség-e vagy sem. :-) Ezért hoztam fel a témát.

Nem kevesen vannak, akik azt mondják, hogy kell valamennyi csípőszög. Sőt, szerintem ők vannak sokkal többen, ahogy én látom.
Főleg a nagy élszögű ívekben kérdés, hogy kell-e.

A te véleményed egy, figyelek is rá, és köszönöm, de persze vannak még itt más gyakorlott síelők is, talán ők is elmondják, hogy igen vagy nem, és miért. Hátha kialakul valami összkép.

A fotók nagyon jók, amiket gyűjtöttél!
Előzmény: (endre77 209217)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2020.05.01. 21:38
Laci! Aki megtanult igy sielni az sosem fog hulyeseget csinalni..azt cask az csinalja aki sosem tanulta meg ezt sajnos sok helyrol nem islehet.
ide nem tudom feltenni a profilomhoz teszek par kepet.
Előzmény: (Lackó 209216)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2020.05.01. 16:27
Szia!

Ha jól értem, akkor azt írja, -de kérlek javíts ki, mert gyenge az angolom- hogy amennyire lehet, kerüljük a "csípőszöget" (anguláció), de a nagy tempójú, nagy terhelésű kanyarokban szükség van a külső sí nagyobb élszögére és nagyobb terhelésére a belsőhöz képest, és ez szerinte valamennyi csípőszöggel jobban kiállható.
Ha jól értem, akkor azt mondja, hogy valamennyi csípőszöggel kisebb a -főleg külsőn megjelenő- terhelés, és könnyebben kezelhető.

Mindezt, ha jól fordítom.

Amúgy én is úgy látom, hogy mintha már az ív elején is tudatosan csinálná a csípőszöget, amikor is még szerinte sincs rá szükség. Ez kicsit ellentmondásosnak látszik elsőre.

Nem véletlenül dobtam fel a témát, mert számomra sem egyértelmű a dolog, hogy mikor mennyire van szükség csípőszögre, meddig hasznos, honnan haszontalan vagy esetleg egészségtelen. Régóta tartó vita ez síelős berkekben, hogy kell-e vagy sem, ha igen, akkor meg hogyan, mennyit.
Természetesen megvan a saját elképzelésem, véleményem, de az egy dolog, nem biztos, hogy az az igaz.

Greg jól nyomja, Pallander pláne, és tényleg egy stílus. Valaki másolja a másikat. :-D Nekem is tetszik, bár ezeken a videókon nem síelnek akkora élszöggel. Megnézném, amikor Pallander azzal szórakozik, hogy pályán kívül maximális élszöget passzíroz ki magából, hogy akkor vajon marad-e így, vagy ő is elkezd csípőszögelni.
Sajnos nem találtam olyasmi videót róla.
Előzmény: (endre77 209215)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2020.04.30. 16:02
laci!

Erdekes ahogy magyarzza cask nem azt csinalja !!Az elejen magyarazza mennyire fontos a bedoles az elejn a kanyarnak,- aztan vesezi mennyire kell afelsotesttel kicsit vagy jobban vissza dolni ezt sokan-" leveling de shoulder."-nak hivjak hogy kicsit vizszintesebbe teszed a csipodet vallaidat!!O mar kezdettol fogva azt csinalja sosem dol be a kanyarba sem o sem a tobbieke..s nem egynesedik be ahogy pedig az elso rajzokon abrakon szepen mutatta!!
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
..Na ez igy nez ki helyesen!!

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
estleg igy!!!

Ezek nem kuprognak meg tekeregnek a lecen nincs "A" frame a labuknal..meg semmi extra felesleges mozdulat!!cask ami kell gyonyoru harmoniaban..

A Masik akit te feltettel az egy igen jo profi sielo nem is vitas akarcsak a tobbi..de az igazi Gs,slalom technikarol halvany fogalma sincs!!Latszik az elemzesebol!!Valamit kapisgal de nem teljesen,- megcsinalni meg aztan abszolut nem,,De Igazi profi sielo azzal egyutt!!Nem is akarmilyen!!
Előzmény: (Lackó 209214)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2020.04.30. 13:22
Kis karanténsí. :-D

Ki hogyan látja a dolgot? Jó, eléggé megosztó a téma, tudom, de talán nem is baj. :-)

https://www.paullorenzclinics.com/post/angulation-or-inclination-what-s-the-point
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.