Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Kaprun - Kitzsteinhorn gleccser topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2022.12.29. 16:17
Szia,

Karácsonyig 2000 méterig mindenütt az eső szakadt (nyugaton Vorarlbergben, Tirolban még rosszabb volt, itt 2300 m-ig eső volt), ennek megfelelően az alacsonyabb pályarendszerek olyanok, amilyenek.

Kaprun (gleccser)
december 24: -9 fok hóesés, porhó, kevés ember
december 27: - 11 fok, felhősebb, porhó, már többen, de még kezelhető, pályán kívül is lehetett csúszni :) - csatolt kép erről a napról -

A 11-es és 14-es, azaz alsó, Langwiedhez vezető pályák azért délutánra keményebbek, fenn sokkal jobbak a kondiciók.

Ha porhavat szeretnétek, akkor gleccser vagy valamilyen magashegységi síterep január 8-ig, talán tovább...

Schladmingban tegnap voltunk, a völgypályák felejtősek, középállomástól jobb a helyzet, persze porhó nincs.

Január 9. körül komolyabb hóesés reményével kecsegtet a GFS (amerikai modell), addig marad a délies vagy nyugati áramlás. A délies jobb, mert a nyugati az alacsony síterepkre eddig inkább esőt hozott, déli csak napsütéses meleget.
322849234-2215081521997515-9019244810878927450-n.jpg
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2022.12.29. 10:44
Valahol azt olvastam, hogy a korábbi Nyugat - Kelet irányú légmozgás É-D-re változott. Ezért nem jönnek a korábbi jelentős csapadékot hozó frontok, ehelyett nagy felmelegedések, meg sarkvidéki hidegek vannak. Én nem értek hozzá, de hogy valami megváltozott az teljesen nyilvánvaló.
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2022.12.29. 08:54
Szerintem az egesz regio ugyanattol szenved. "Elromlott az Alpok" - ahogy nalunk a schladmingi kempingben mondjak. 10napja nem esett ho a a kov 10 napban nem is fog. Picit magasabb helyeken szolidabb az olvadas napkozben, ugyanakkor a luxibb helyeken van penz egesz ejszaka hoagyuzni~bar nekem kerdes h ez kitart-e januar elso hete utan is... Schaldming ilyen szempontbol pl nem vallalhatatlan de ugyanezen indok miatt kismillioan vannak. Kaprunban tuti kevesebben vannak mert a teli hideg miatt (ami most ugye nincs) oda joval kevesebben foglalnak januarra. Kis szerencsevel szerintem meg a gleccserek vagy Sportgastein lehet a legtutibb azokon a kovetkezo napokon, mikor 2-5scm hoesest josolnak (1-2 ilyen este van a kov 10napban) Elromlott az Alpok.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2022.12.29. 07:43
Stani, mondj kérlek egy prognózist! Most Obertauernben vagyunk, 4-én jönnénk vissza Schladmingba, vagy Flachauba. De ahogy nézem, Obiban a legjobbak a viszonyok, de a porhó már itt is a múlté és most jön még egy felmelegedés.
Szóval lehet, hogy átterveznénk Kaprunba, milyen most nálatok a hó?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.