Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Sölden vagy Cervinia topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
gabi9
5 élménybeszámolót írt
5
8 éve tag
2023.03.18. 17:17
Szia,
ami biztos, hogy mindkettő szuper hely :-)! Én kétszer voltam Cervinia/Zermatton és négyszer Söldenben. Nekem Cervinia/Zermatt egy picivel jobban tetszett, különleges élmény a Matterhorn lábánál síelni és még nagyobb élmény szétnézni a kilátóból 3.800 méteren. Ami az egyik hátránya, hogy nagyon messze van. A másik, ha fúj a szél ( márpedig sokszor fúj ), akkor nem lehet átmenni a Zermatti részre. Vagyis át lehet, csak nem járnak a visszafelé jövő liftek, ezt figyelni kell. Sölden is kiváló, Hochgurgl/Obergurgl is megér 1-2 napot. A pályák mindkét helyen szuperek, jól karbantartottak. Nem irigyellek, nehéz választás :-)!
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2023.03.18. 11:27
Sziasztok!

A jövő évi "fiús" (tehát nem a családi) sielést tervezem a snowfanatik baráti körrel.

2 síterepre szűkítettük:

- Sölden/Hochgurgl/Obergurgl, szállás Hubenben
- Cervinia/Zermatt, szállás Cervinián.

Időpont fix 2024. január 20-27, akkor semmilyen síszünet nincs sehol.
Kérdezném a nagyérdemű fórumozóközösséget, főleg azokat, akik a közelmúltban mindkét terepen megfordultak, hogy melyiket választanák újra.

Legfőbb szempontok:
tömeg, páyakezelés, hely hangulata, pályarendszer változatossága
A csapat 30 éve sielő, rutinos, haladó, de nem a legmeredekebb fekete pályákat kereső, élvezeti sízőkből áll.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.