Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2023.11.22. 19:54
Értelek én, csak éppen a topicnak pontosan a részletekbe menő elemzés lenne a témája (vö. "Síelésünk kivesézése")....
Persze lehet egy olyan topicot is nyitni, hogy "Élvezzük a síelést", csak ott aránylag kevés lenne a hozzászólás egy idő után...
Van a símozgásnak egy bevett szaknyelve, ezt oktatják a oktatóképzésen, a gond inkább abból szokott lenni, ha valaki nem ismeri vagy nem használja precízen, akkor valóban van némi fogalomzavar.
Én - koromnál fogva - csak úgy 40 éve síelek "az ösztönös egyensúly, élvezetés, kitámasztás, lendületvétel természetes számomra" ennek ellenére, nagyon sokat tanultam a saját mozgásomról (és általában a símozgásról) amikor így 30+ év sízés után visszamentem síoktatóhoz iskolázni, elemezni.
Előzmény: (WéberF 219278)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2023.11.22. 18:44
Köszi a hozzászólásodat. Elég régen ismerjük egymást, hogy ne lepjen meg a véleményed. Talán mások is észreveszik magukat, hogy a síelés egészséges élvezeti tevékenység, amit lehet tudományosan "is" magyarázni, de nem kellene túlzásba vinni az elméleteskedést. WFeri
Előzmény: (hu1zam 219279)
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2023.11.22. 18:01
Egyetértek. Jó régen, kb. hasonló kommentet tettem távolról sem ennyire szofisztikált eszmefuttatások kapcsán 🙃 Szegény Répárszky Laci majdnem kilépett a "sihu"-ról, sértésnek vélve mondataimat. Pedig csak arra próbáltam utalni, hogy az "egyszeri" síző csak élvezni szeretné ezt az egészséges tevékenységet...
Előzmény: (WéberF 219278)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2023.11.22. 17:39
Át lehetne nevezni ezt a hozzászólás cunamit "JaniJuli vs. többiek" betétdarabnak? Igencsak túlmegy még az elméleti síelés kategóriáján is. Én 70 éve síelek, az ösztönös egyensúly, élvezetés, kitámasztás, lendületvétel természetes számomra. Még versenyeztem is évekig, nem kevés eredménnyel. De ezek a fogalomzavarok elriasztanak, zavarnak, mert ez az egész egy mellébeszéléses katyvasz. WFeri
P.S.: Valamikor Ozsiék is túlmagyarázták, de az valamivel érthetőbb volt.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.