Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.10.25. 19:30
No akkor pl Fischer RX 8 fire 165 cm
Előzmény: (Xero 72070)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.10.25. 19:30
Köszönöm a válaszodat! Kérlek az előző hozzászólásom tükrében próbálj még egyszer nekifutni a dolognak.

A kipróbálás megint csak olyan, amire nem tudom mennyire lesz lehetőségem.
Januárban diplomázom, január végén megyünk nagyobb útra baráti társasággal, addig maximum 1-2 alkalmam lesz sízésre. :(
Előzmény: (Bukfenc 72069)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.10.25. 19:27
Hello!

A webshopotokon, már réges régen túl vagyok! :D

Ami elvárás az igazándiból egy all-round léc lenne.
A mostani lecem 168-as aszem kb 14-15-ös radius és nagyon könnyű szerkezet. (Elan Flow XT) Na ezt nőttem ki 1 idény alatt elég erősen.
Ami nagyon fontos, hogy könnyedén tudjam fektetni a kanyarokban, de a nagy sebességtől se bolonduljon meg.

A sízési szokásaimról, annyit, hogy lévén boardról jöttem így tavaly bot nélkül toltam egy idényt aminek a vége az lett hogy utolsó előtti napon már cafatokra szakadt a kesztyűm. :D Ergo non-stop élen megyek minél nagyobb tempoban legyen az kicsi vagy nagy ív kezem pedig a hóban.
Na ehhez a nem tudom milyen stílushoz kellene nekem egy játszópajtás.

Akartam írni, hogy funcarv-hoz kellene léc csak az nagyobb sebességnél mennyire kezes.

Mindegy! Végtére is Funcarv-hoz keresek hű társat.

Remélem így érthetőbb.

Ps: Sajnos miskolci vagyok így személyesen maximum vásárolni van időm felszaladni! :)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.10.25. 19:19
Üdv! Xero!
Amit írtál abból majdnem minden márka 160-as szlalom, 165-től 175-ig GS és cross típusa beleférhet, a hangsúlyozott sebesség miatt persze közel a csúcskategóriához!
Ha szeretnéd a havat is "simogatni" akkor a rádiusz nem kéne, hogy túl nagy legyen, mert akkor a sebességnek irdatlannak kell lennie, amit viszont kevés pályán tolerálnak, + a pálya is nagyon széles kell legyen! 14-15 m-es rádiusz lenne akkor talán az ideális. Ezt többnyire a szlalom ill. cross lécek teljesítik. (pl. Head XRC 600, 800, 1100, 1200, Dynastar, Stökli leaser.......)
Az egyes márkák elkötelezettjei persze esküsznek a sajátjukra, de teszteken tudod +találni azt a lécet ami a legmegfelelőbb számodra! Amit leírtál az alapján nem egy olcsó lécben leld + az igazit, így kipróbálás nélkül nagy mák kell a találathoz!
Üdv! Bukfenc
Előzmény: (Xero 72067)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.25. 19:18
Hello Xero!

Magunkat tudnám ajánlani, elsősorban a webshopunkat, itt 9 márka több mint 400 sílécéből választhatsz (a különböző méretekkel együtt számolva), ráadásul a top lécekre külön hangsúlyt helyeztünk. Óbudai üzletünkben személyesen is megtalálsz.
Bevallom nem világos számomra, mit is szeretnél, de a részletes keresőben tudsz hossz, rádiusz, tudásszint, kategória, gyártó, ár, célcsoport, évjárat sőt szín alapján is szűrni.
Ha segíthetek hívj vagy írj.

Üdv:
Bartus Péter
Előzmény: (Xero 72067)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.10.25. 17:54
Üdv Mindenki!

Dilemmában vagyok! Itt van a nyakunkon a szezon és sürgősen be szeretnék újítani egy pár lecet.
Paramétereim: 183cm, 83kg, sportos múlt. Tavaly álltam vissza 5 év után boardról lécre, így először nem akartam nagyon komoly leceket vásárolni.
Vettem is valami himi-humi Elan-t de már pár csúszás után tudtam hogy nem lesz az igazi! :)
Bakim közékemény Atomic B90 azaz flex:90.
Kedvelem a gyors íveket, a szépen húzott carv kanyarokat, de ettől függetlenül szeretem a gyors élváltásokat is.

Eddig akit megkérdeztem általában SL léceket javasolt(állítólag carvinghoz a minél kisebb radius az ideális, bár ezt megkérdőjeleztem), de tekintve Magyarország SL buzériáját így nem igazán tudom.

A mostani Elan-nal nagy gondom, hogy nagy sebességű kanyarnál elpattog (alig van benne anyag).

A lényeg szép széles piros pályákat imádom ahol faltól falig mehetek kézzel a havon. Na ehhez kellene nekem egy biztos társ!

Típust és márkát szándékosan nem írok, senkit nem akarok befolyásolni.

Ki mit javasolna? A válaszokat előre is hálásan köszönöm!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.