Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.22. 19:31
Helló Laci!

A Gransport a Nordica allround szériája, azaz csak pályára jó, az allmountain a Hot Rod.
150, 160, 170 és 180 centiben gyártották, de allround síből nem hiszem hogy 180 centis valaha bejött volna, elég rizikós eladni.

Üdv:
Bartus Péter - Slaom Sport
Előzmény: (Bukfenc 74234)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.22. 19:07
Helló Laci!

Az ár tényleg jó, csak sajnos ez volt az utolsó szezonja a Nordicának (2006/7), amikor még voltak gondjaik a kantni melletti talpelengedéssel. Ha vállalnak rá 3 év garanciát, hogy visszaadják a pénzt, ha elenged a talp, akkor jó vétel.
170-178 között kéne választanod lécet, főleg ha a sebességet szereted, akkor ennek a felső vége felé. Sajna nem sok lécet találsz 170 felett, ami nagyobb rádiuszú, kibírja a súlyodból és a sebességből adódó terhelést, és még 80 ropi alatt is van.
Két jóval korszerűbb lécet ajánlhatok tőlünk, de nem feltétlenül a száguldásra vannak hegyezve a hosszuk miatt:
http://www.sportoutlet.hu/shop/sifelszereles/atomic-silec/atomic-nomad-highnoon-silec-4tix-310-kotes
http://www.sportoutlet.hu/shop/sifelszereles/rossignol-silec/rossignol-zenith-z3-silec-feher--axium-100-tpi2-kotes
A héten valószínűleg felkerül vagy 50 kifutó és idei Stöckli léc is, pl. kifutó Stöckli GS léc lesz 60 rugó környékén (kötés nélkül).
Sílécvásárlásnál ismét elmondom, hogy szerintem ne az ár alapján lőjük be a sílécválasztást, hanem a paraméterek alapján, Gerlitzenen biztos napi 20 ropidba belekerült egy sínap, de ha nem élvezed eléggé a sízést, vagy szenvedsz, akkor kidobtál 20 ropit naponta, beszorozva ezt évi 7-14 nappal, beszorozva 5 évvel, tehát szvsz. felesleges ezen spórolni, úgyis visszaüt.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (laci06 74230)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.11.22. 15:47
Üdv, Laci06!
Jónak tűnik amit kinéztél. Ez már haladó léc, így számíts rá, hogy megdolgoztat pláne, ha kihagytál egy évet! A haladóknak készített lécek már kevésbé tolerálják a hibákat! Azt teszi amit csináltatsz vele!!!
Ha hosszútávra gondolod akkor nem vehetsz rövid lécet, hacsak nem SL! De ez allmountain. Elvileg mindenre jó, + pályán kívülre is! Neked szvsz 175-ös lenne a megfelelő (4-5 évben gondolkodva), ebben a kategóriában a 170-esnél ne végy rövidebbet!
Lehet, hogy 10 cm-es a lépcső ennél a lécnél, akkor 170 vagy 180, de az utóbbihoz türelem és elszántságot is vegyél!!!
Az ára nagyon baráti!
Üdv!
Előzmény: (laci06 74230)
laci06
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2009.11.22. 14:55
Sziasztok!
Siléc vásárlás előtt állok, de nem igazán értek sajnos hozzá, ezért szeretném a segitségeteket kérni.
Elvileg január végén megyünk egy hétre Fro-ba. Eddig egyszer voltam sielni, Gerlitzen-be, úgy érzem, hogy viszonylag jól meg sikerült tanulni, 3. nap már a feketén is le tudtam jönni teljesen simán, esés nélkül, habár állitólag az ottani fekete nem túl vad pálya. Ez két éve volt, sajnos a tavalyi sielés kimaradt.
Rólam: 190cm körül vagyok, jelenleg 85 kiló, viszonylag sportos testalkatom van. Stilusba nagyon nem mennék bele, de szeretem a sebességet.
Milyen lécet ajánlanátok? Árban max 70 ezerig szeretnék elmenni (nagyon jó ajánlat esetén 80), és nem szeretnék a következő 4-5 évben váltani.
Illetve erről mi a véleményetek:
http://www.greenzone.hu/teli-termekek/silec/nordica-gransport-14-xb-kotes-2.html
Válaszotokat előre is köszönöm:)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.