Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.11.22. 21:02
Hali, Péter!
Természetesen igazad van, mint rendesen, de ahhoz, hogy ne bánja + az ember a vételt, ne száradjon le a lába és egy idő után rolózzon csak a meredekebben mert szakad alatta a rongyláb a 2. naptól és úgy érezze a hátralévő napokban hogy elfelejtett síelni, a lába remeg a megállóknál és azok egyre sűrűbbek!!!:-) Mint azt Te is írod rendszeresen és helyesen, tudáshoz, célhoz, kondícióhoz vegyen az ember lécet!
Ami még fontos szempont, hogy kis íveken gyorsan menni csak biztos technikával(kötés, léc...), kiváló kondícióval és biztos tudással lehet biztonságos, mert a váltások közt már nincs idő a korrekcióra, aztán jön a.....+ :(
Kicsit túlzol, hogy csak a fékezéshez kell energia!!:-) A záróizmok szorításához nem kell???:)
Aki persze 90 napot van havon, vagy tudatosan masszívan tartja a kondit más tészta,DE neki több léce is van!!!
Üdv! Bukfenc
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.22. 19:45
Helló Bukfenc!

Van igazság abban amit mondasz, de vedd figyelembe, hogy 174-es magassághoz pl. egy 155-ös SL léc is jó lehet, és pl. a Rossi 8s-nek ilyen hosszban 10.5-ös rádiusza van, de az allround lécek között is találni ilyen hosszban 12 alattit. És azért egy szlalom sível is lehet repeszteni, én tavaly sokszor mentem pl. 9S-el kis íven folyamatosan olyan gyorsan hogy majdnem besz@rtam, igaz viszont hogy melózni is kell ehhez. Akármilyen carving léc begyorsul egy pillanat alatt, energia csak a fékezéséhez kell.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (Bukfenc 74240)
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2009.11.22. 18:06
Szia!

Tudok egy Dynastar Omeglass 63 165cm 116-63-103 R11 igen megkímélt lécet. Nekem is ez a tartalék lécem mióta megvan a Stöeckli, nagyon jó kis léc öröm vele a sízés én 187cm 94 kiló vagyok. Nagyon nagy sebességet azért ne várj egy 11 méteres léctől, slusszolni nem lehet vele, és kontroll alatt kell tartani mert könnyen kiugrik alólad, ha nem jól terhelsz, de élvezetes íveket lehet húzni. Bukfencnek igaza van jó kondi kell ahhoz ha egész nap tolni akarod szlalom léccel,de lehet, én tolom. Ha érdekel írj privit és megadom a léc elérhetőségét.
Előzmény: (Sístomi 74237)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.11.22. 17:22
Üdv!
Igazándiból üti a rádiusz a sebesség elvárást!
Ekkora kanyarívvel csak folyamatos íveken lesz stabil, gyors tempónál, ami viszont sokáig nem tartható, mert kipukkan az ember az első nap végére!
Ilyen léc rendszerint 2. lécnek jó és amikor +unod a szlalomot és repeszteni akarsz stabilan, nem szitáló léccel, akkor előveszed a GS geometriás másikat!
A 12m-nél kisebb rádiuszu lécet csak a snowblade-k közt fogsz találni, de az nem száguldásra, hanem trükközésre, bohóckodásra tervezett!
Hali!
Előzmény: (Sístomi 74237)
Sístomi
8 élménybeszámolót írt
8
17 éve tag
2009.11.22. 16:55
Üdv!

Használt, 1-3 éves carving lécet szeretnék vásárolni, nekem is 170cm-es Fischer Sceneo 250 van ami nem rossz csak kicsit nehéz meg már kipróbált dolog.

Elvárásaim:

-famagos
-12 vagy kisebb rádiusz
-szeresse a sebességet

Én közepesen síelek, 174 cm és 83 kg vagyok. Pályán kívül nem síelek.

Ajánljatok valami kafa lécet!

Előre is köszi.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.