Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kohalmi
12 élménybeszámolót írt
12
14 éve tag
2010.01.23. 21:23
Ha jól tudom, akkor az 1-est lehet behóágyúzzák, amennyiben stabilan marad a hideg. Ahogy néztem oda aztán tényleg sok hó kell, mert a teteje legalább 60 méter széles és 600 méter hosszú, alul pedig a szélessége vagy 100 méter.

A ténykérdés: 1-es pálya Sípark vs. 4-es Eplény
Eplény: 800 méter hossz átlag 30 méter szélesség: 24.000 m2
Sípark: 600 méter hossz átlag 80 méter szélesség: 48.000 m2

A tények magukért beszélnek: a mátrai pálya behavazására kétszer annyi hó kell , kétszer akkora a pálya feület, azaz kétszer annyian elférnek rajta! Ja ez az egy pálya két eplényi pályát is kitesz, ráadásul nem ez a legszélesebb és leghosszabb pályájuk. Eplénynek a 4-esnél csak szűkebb pályái vannak!

A pályák sítérképeinek hiteles informálásól már ne is beszéljünk!
Csak meg kell nézni, hogy a két feszegetett pályánál hol jelölnek be 2-3 pályát ugyanazon a nyomvonalon, azthiszem itt a szélesség talán még fontosabb dolog, mert megtévesztő!

Ne haragudjatok meg, de így könnyű 4,3 km sípályát papíron kialakítani! Tények, tények tények - na ezeket nem nagyon lehet cáfolni!

Remélem nem bántok meg senkit a nyers és a tényeket fírtató beírásommal!
Dühös vagyok Eplényre ki kell, hogy adjam magamból! :-)
Előzmény: (Robin 81415)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.01.23. 21:15
Félre értesz. 3 éve nem volt nyitva az 1-es, 3-as alig. Tájékoztatás szerint nem érdeklődnek elegen a pályák iránt.... 2-es csak dísznek van...(nincs hóágyú) Véleményem szerint egész használhatóak lennének. Az 1-es, például edzésre. Ennek hiányában milliókat költünk el Ausztriában.....a negyedét itthon lehetne elkölteni...
Előzmény: (Kohalmi 81413)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.01.23. 21:04
Biztos vagyok benne hogy Szab az 1-es és a 2-es pályára gondolt . Oda sajnos elég sok természetes hó kell.
Előzmény: (Kohalmi 81413)
Kohalmi
12 élménybeszámolót írt
12
14 éve tag
2010.01.23. 21:00
Szerintem meg Szentistvánban pont, hogy nem szarnak a pályára! Elmentem ma oda a rándult vállammal kirándulni és egészen mást tapasztaltam. Szélesek a pályák ellehet rajtuk férni! A skiaréna fórumában már leírtam a véleményem a méretekről. Szerintem a mátrai síparkban az eddig megnyitott pályák legalább kétszeres felületet adnak a sízéshez, ugyanúgy akár 1km-es hosszban! Egyébként meg csütörtökön nyitották meg a 3-as pályát, ma a snowtubingot és haladak tovább a hóágyúzással.

Eplényben mindeközben meg NEM LEHET NORMÁLISAN síelni!
Mgy-nek igaza volt! Itt csak a dícséretet lehet megírni, mert letépik a fejed!

Normálisan leírtam a véleményem ami ráadásul tényeken alapul!!!

Eszetlen, logikátlan fejlesztések, és sok műhó semmiért!
Előzmény: (Szab 81406)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.01.23. 20:26
Ezek a tanuló idők. Sürgősen meg kell nyitni a többi pályát is. Tavaly alig volt síelő a többin....Mátraszentistvánon is szarnak a többi pályára.....nem is megyek csúszni.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.