Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
snowman6705
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.02.01. 20:48
Hát pedig így volt!
Előzmény: (apricot 82703)
adzsi
104 élménybeszámolót írt
104
14 éve tag
2010.02.01. 20:46
Hát itt már nem pataknyi, hanem lassan folyónyi szélességű a hullám, egyébként valahol a pálya végénél a vízszintes rész elején mehet a patak.
Előzmény: (kole77 82702)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2010.02.01. 20:44
A mai esti síelést nem minősítem. Eddigi legborzalmasabb. A buckák egy dolog, még élvezni is lehet. Az egyes teteje közepes, az ágyúk alatt szépen síelhető volt este. A közepe erősen buckásodik..ez egy dolog. Ami az egyes alját illeti, arra túl sokat nem lehet mondani, nem buckásodik, hanem mint a szőnyeg gyűrődések vannak rajta fél méterenként. Ennek nincsen köze a patakhoz!!! az le van csövezve, illetve itt már jó 1,5 a hó. Már az egyesen is előjönnek a kövek, a négyesről, hármasról (kritikus szakaszok) ne beszéljünk. Még apró kavicsok voltak a felvonóhoz felvezető szakaszon is.

Állítólag elromlott a ratrak, én azt hallottam a felvonón, hogy elszakadt a lánctalp...

Ami egyelőre a legfontosabb, és nem elkerülhető, az a déli 1 órás szünet..ratrakolás, ratrakolás
NEM bírják el a pályák ezt a tömeget, én valószínűnek tartom, hogy a hétvégén gyakorlatilag sz@rrá amortizálódtak a pályák, néhány helyen még a pályaalap is felkopott és előjött a föld és kő!
Előzmény: (apricot 82703)
apricot
415 élménybeszámolót írt
415
17 éve tag
2010.02.01. 20:27
Komolyan mondod, hogy nyitvatartási időben ratrakoltak a kiszállásnál? Ezt el sem akarom hinni...
kole77
265 élménybeszámolót írt
265
19 éve tag
2010.02.01. 20:26
A hullámosodás nem azért van mert épp alatta megy a patak?Nem figyeltem pontosan hogy merre van a vonalvezetése de aki tudja az írja már meg.

Mi csütörtökön megyünk ha minden jól megy :-)))
Előzmény: (adzsi 82684)
snowman6705
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.02.01. 20:04
Az egyedüli megoldás az 1-en ma az volt, hogy kis kanyarokkal a szélén jártunk viszonylag gyorsan.
Egyébként a mai naphoz talán még hozzátartozik, hogy a Sólyom elég vontatottan járt, szinte minden menetnél meg-megállt, kilenc után pedig vagy negyed órát állt, mert a fenti kiszállónál kellett ratrakolni, mindezt a hivatalos nyitvatartás alatt, talán ezt este vagz korareggel kéne megtenni.
Előzmény: (adzsi 82684)
adzsi
104 élménybeszámolót írt
104
14 éve tag
2010.02.01. 19:36
Néztem a webkamerát és ugyanazt láttam - főleg napközben délután, szembefénynél volt nagyon jól érzékelhető - mint amit a múlt héten személyesen is tapasztaltam, vagyis egyre jobban hullásmosodik a pálya alja. Megfigyelhető a kamerán, hogy most este a pályát használók kb. 80 %-a ki is kerüli a hullámokat a pálya két széle felé. Most mondjuk van helyük hozzá. Miért képződhet ez? Sok, vagy kevés a hó, vagy felgyorsuló síelők tolják össze a havat. Egy idő után már nagyon dobálhat a pálya. Hullámsíelés lesz az új sportág.
Annak azért nagyon örülök hétköznap is ilyen sokan ellátogattak síelni ebben a remek időben. Most kell menni, mert az eőrejelzés szerint, gyanúsan melegszik az idő jövő hétre.
Bárcsak tévednének.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.