Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelésünk kivesézése

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelésünk kivesézése
2011.03.30. 22:24
Szia Joci!

Persze, a "sebességszabályozásra" többféle lehetőség van.

„Egy tanuló esetében ez a fajta gyors ívváltás még ilyen dinamikusan nem tud végbe menni. A "léc elszabadulás" ahogy írod részben ennek a számlájára is írható." írod.

Igen, úgy vélem látod, amire utalni próbáltam.

Most el tudnék kezdeni egy hosszú fejtegetést arról, hogy milyen módon lehet - szokták ezt a szituációt kezelni, (felkészülés, lapos pályán, stb...), de ezt ugye, minden valamirevaló síoktató ismeri, ezért nem teszem.

A bibi az, hogy a tematikák zöme (és a hegytámaszos út is ilyen), nem gondol azokra a tanulókra, akik túl rizikósnak tartják, amit kívánok tőle, (nevezetesen bátran indulj neki a völgynek, majd úgyis megfog a hegy). Ezért aztán, (ha nincsen megoldásom), inkább lemond rólam. Én pedig elveszítek egy tanulót, (illetve nem egyet, mert akár a csoport 30 – 40 % -a is lehet ilyen).

De, hogy én elveszítek, az hagyján. Nagyobb baj, hogy a jól és takarékosan síelő társadalom veszíti el ezeket az embereket. Amikor aztán már képes pszihésen legyőzi a félemeit, akkor kitalálja (ellesi) a berántásos befordulást, (flatterolást), ami rettenetesen gazdaságtalan és ronda, de tagadhatatlanul működik. Ha nem működne, nem csinálnák annyian..

No, megint elkalandoztam, bocsika mindenkinek.

Barátsággal:
Replaci
Hatékony síoktatás csoportoknak!
https://www.kanyarsiklub.hu
Előzmény: (Joci 116880)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.