Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síoktatásról, síoktató képzésről másképpen

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síoktatásról, síoktató képzésről másképpen
2012.03.22. 15:04
A testnevelő tanárok egy része tanult valami síelést az egyetemen, de az nem feltétlenül elég csoportok kíséréséhez. Emiatt van továbbképzés jelleggel iskolai sítúravezetői képzés. Ugyanígy van ez Ausztriában is, annyi különbséggel, hogy ott a sípályán csak olyan tanár lehet a gyerek mellett, akinek megvan erre a vizsgája (ilyen egyébként nekem is van, sőt oktattam és vizsgáztattam is ott ilyen tanfolyamon). Nálunk sajnos erre nincs jogi előírás. A képzés és a vizsga szintje is kb. egyforma ott és itt, nem annyira kemény, mint egy síoktatói vizsga, de részben más is a célja.

Általában sokkal kevesebb gond van ott, ahol az iskolai sítábort olyan tanár viszi, aki megszerezte a sítúravezetői papírt (de persze nem lehet általánosítani). Ha ilyen nincs, akkor bizony illene elvinni síoktatót, de ez persze nem oldja meg a szervezett oktatáson kívüli szabadsíelés kérdését.
Előzmény: (minerel 137845)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.