Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Ischgl
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Montanara - alpesi szobák és apartmanok Ischglben, nagy wellness részleggel
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Ischgl
2013.08.11. 15:21
Hello mindenkinek.

Igazából nem tudom, hogy érdemes-e beírnom, de most augusztus első hetében voltunk Ischgl-ben. Indulás előtt néztem, hogy valaki írt-e már nyári beszámolót, de nem találtam ilyet, vélhetőleg amiatt mert nem tartozik szorosan a sieléshez a téma. Ettől függetlenül-mégha esetleg törli az admin az írást- írok egypár jó tanácsot, mert ezt télen is hasznavehetőek. Az odaúton Salzburg után dugó, tömeg. +35 fok és irgalmatlan tömeg. A Chiemsee tónál egy rövid pihenő, de alig fértünk be a parkolóba és minden szemetes és pisis volt.... csalódás a rendszerető németekben. Visszatérve Ausztriába végig 100 km-es sebességkorlátozás és útjavítás, és sáveltolás. Innsbruck után aztán gyengült a forgalom és lehetett tempósan haladni Landeckig. Iscgl - Versalh részében szálltunk meg, de első nap meglepődtem mennyire zsúfolt a kisváros. A három felvonó köré szorosan beépültek a 3 és 4 *-os hotelek, és köztük egy vékonyka út van. Kocsival be sem érdemes menni, hanem a Silvrettabahn alatti parkolóban kell megállni majd gyalogosan felfedezni a várost, ami azonban egyszerű magyar embernek igen drága. Próbáltam vásárolni Ischgl-es siruhát, sapkát vagy mellényt de nagyon borsos ára volt a nyári leértékelés ellenére is. A felvonókat nézve télen nem lehetne unatkozni, én még ennyi felvonót nem láttam egy sipályán. A nyári felvonókkal át lehet menni Svájcba, de a Ravaisch-ba érkező Twinliner felvonótól busszal lehet bemenni a Samnaun Dorfba ahol azonban a boltok a vámmentesség ellenére nem tűntek olcsónak.Talán csak csokit érdemes venni, meg egypár szeszes italt. A nyáron érvényes Silvretta kártyával egész nap csak felvonóztunk és túráztunk, a downhill kerékpárosok között. Nekik ez a paradicsom. A téli sípályákon mindenhol biciklipálya van kialakítva ahol lehet lefelé száguldozni. Meglepődtem amikor 40-50 év közötti osztrákok, svájciak biciklivel és protektorban suhantak lefelé ezerrel. Galtür.... érdemes megnézni Alpincenter-t ahol egy falon írják az alpokbeli téli lavinák áldozatait. Meglepő, hogy a túrázók és a hegymászók mellett mennyi sielő leli halálát a téli időszakban. Egyébként Galtür egy kis ékszerdoboz. Egy nagyon szép zöld völgyben található, szellős kis városka... aminek egy részét 1999. februárjában eltemette egy lavina. - ezt lehet megnézni egyebek mellett az Alpináriumban. Ha felvonózunk, érdemes odafigyelni arra, hogy 12 és 13 óra között "ebédszünet" van, vagyis leállnak. Vásárlás szempontjából Ischgl-ben van SPAR, Billa is. Átlagos osztrák árakkal. Galtür felé talán..Valzur vagy Piel városrészben megálltunk egy S MART nevű boltban ahol viszont minden olcsóbb ha 2. db vagy afelett vásárolsz. Na itt már elég baráti árak voltak. 4. db 2 literes Almdudler üditő 4 EU volt. Ezért érdemes egy kicsit autózni. Összefoglalva elmondható, hogy nyáron 3-4 ezer turista van itt de télen ez a 12.000-et is eléri, de ettől függetlenül nyáron is érdemes megnézni ezt a sívároskát, mert egész más arcát mutatja. Ja és mégvalami .. mint kiderül sok magyar dolgozik odakint akik havi 1300 eu körül keresnek... csak egy baj van vele, hogy ez csak idénymunka.. vagyis novembertől-májusig.. 6 hónap. A köztes időben nincs munka és a megtakarításból élnek itthon nyáron, hogy aztán november közepétől ismét
munkába álljanak Ischglben. .. Megértem őket, ezen a csodás helyen, anyagilag megbecsülve érdemes dolgozni, és igazuk is van ha azt mondják, hogy idehaza havi 90-100.000 ft-ért egyszerűen nem érdemes még bemenni sem a munkahelyre.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.