Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
3 völgy: Val Thorens, Les Menuires, Meribel, Courchevel
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Békássy Szabolcs
120 élménybeszámolót írt
120
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: 3 völgy: Val Thorens, Les Menuires, Meribel, Courchevel
2014.01.07. 15:43
én minden gondolatodnak az ellenkezőjét vallom :) idén ötödször megyünk vissza, s nem megmutatni magunkat, hisz abból elég lett volna egy alkalom is.... nem a St. Tropez feeling miatt megyünk vissza, a síterep szépsége és minősége pedig bőven kiemelkedik sok más terep közül. Ténylegesen besíelhető 3000 m feletti csúcsok sokasága, végeláthatatlan hosszúságú széles pályákkal, melyek egész 1400 m-ig vezetnek le..A tengerpart is mindenütt szép, de nem ugyanolyan Bulgáriában s nem ugyanolyan a karib térségben pl... Az árak Courchevel-ben valóban magasabbak mint az osztrák terepeken, de Les Menuires-ben St. Martin-ban már koránt sem ördögtől valóak...600 km teljesen egybefüggő pályarendszer sehol máshol a világon nincs... Persze van akinek ez nem számít, viszont mi imádunk hatalmas túrákat tenni a rendszeren belül, s hatalmas élmény pl. Val Thorens-ből átsíelni egész Courchevel-ig....Az apartmanok, szállodák közvetlenül a pezsgő sícentrumok szívében épültek, szinte kivétel nélkül mind pályaszállás. Mi nevezhető pihentetőnek, ha pont ez az elhelyezkedés nem?? Pihentetőbb síbuszra szállni nap mint nap, vagy zsúfolt parkolókban a kocsi mellett fagyoskodva átöltözni? A pályák minőségével soha nem volt kifogásom, SŐT ilyen powder élményt nem sok helyen tapasztal a síelő mint a 3 Völgyben, köszönhetően ez a terep nagy tengerszint feletti magasságának. A természet ellen persze az ember sem veheti fel mindig a harcot... Ha havazik egész nap akkor természetesen nem lehet tükörsima pályákon síelni, mint ahogy nem lehet ezt megtenni más helyeken sem hasonló időjárási körülmények között :)A "völgyesebb részeken" rengeteg hó volt(deep snow)? A hegyen meg nem volt? ezt végkép nem értem....egy szó mint száz: rengeteg terepen megfordultam, de nálam a 3 Völgy verhetetlen!!
Előzmény: (Kristina 166029)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.