Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Gyermek síoktatás

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Gyermek síoktatás
2015.02.25. 00:29
Elnézést a késedelemért!

"Ilyen jellegű gyakorlatot (ív külső mellett húzni a botot a földön ...) velem csináltattak anno (Hochkaron - JoSchi). Jelezte a srác, hogy ez egy eltorzult mozgás, de rávezet az ív külső léc belső élének terhelésére."

Eltorzult mozgást semmiképpen nem szabadna gyakoroltatni, szerintem, mert rögzülhet. Egyébként nem értem, hogy ha kifelé dőlsz, hogyan terhelheted automatikusan (hiszen ha rávezető mozgás, akkor automatikusnak kell lennie) az ívkülső léc BELSŐ élét.

Az említett gyakorlatok márpedig vannak. Párhuzamosítás után az ívbelsőt fel kellett emelgetnie a kanyarokban egy tanulónak, akivel beszélgettem. Az ívbelső ívkülső mellé rántása pedig saját megfigyelés: a tanuló nem utánozta az oktatót, hanem az oktató állt, és figyelt, a tanuló az oktató kanyarban "hopp-hopp" felszólításától kísérve rántotta a lábait, pár kanyar után megállt, az oktató hangosan dicsérte a mozgását, és utánacsúszott. Mögöttük állva, figyelve kivártam.
Előzmény: (RM 181264)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.