Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Saalbach - Hinterglemm
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Saalbach Suites - luxus pályaszállás és wellness szobák Saalbach-Vorderglemm síterepen
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Saalbach - Hinterglemm
2006.12.24. 10:13
Sziasztok,

Megvolt az egy hetes síelés Saalbach környékén. December 16-án szombaton Obertauerben kezdtük. Ragyogóan sütött a nap, elég sokan voltak mivel a napijegyre kedvezmény volt. Sok helyen köves volt a pálya a hóhiány miatt. A Gamsleiten2 elég jeges volt. Szép hely ide még biztos visszamegyek.

December 17-én Saalbachban síeltem. Elég kevés pálya volt nyitva a Westgipfelen lehetett a völgyig síelni. Hóágyuztak egész héten éjjel-nappal, december 22-n pénteken már megnyitották a Schönleitenbahnt. A hóhiány miatt nem lehettett körbesíelni az egész terepet.

Decembert 18-án átmentünk Kaprunba a Kitzsteinhorn gleccserre. Aznap kb. 20 cm hó hullott, hatalmas volt a köd, volt olyan pillanat, hogy 2m-t sem lehetett látni. Elég nehéz volt a mély hóban a síelés.

December 19-én Schmittenhöhén síeltünk. A pálya felső része volt nyitva, nem volt nagy tömeg. Egész nap ment a hóágyú, néhány helyen zavart mert mind az arcomba fújta a szél a vízcseppeket és olyan volt mintha tűvel szúrkálnának. Félig napos félig ködös idő volt.

Szerdán Raurist próbáltam ki. Kis sícentrum szinte alig voltunk napközben néhényan a pályán. 1400-2175 méter közöttt lehetet síelni. Itt nagyon tetszett a pályák vonalvezetése, és mivel kevesen voltak még délután sem voltak buckák a pályán. Annyira nem, hogy a reggeli ratrak nyom még látszott.

Csütörtökön Skiarena Wildkogelnben voltunk. Egy piros pálya illetve néhány kék pálya volt nyitva. Dél körül elég sok kavics volt a pályán ezért hogy ne karcoljam össze a sílécemet átmentem Weiseere. Nagyon szép helyen vannak a pályák, sok tó veszi körül a síterepet.

Pénteken pedig ismét Saalbachban síeltem. Ekkor már nyitva volt a Schönleiten. Itt új felvonót építettek egy hat ülésest. Ezenkívül a Schattberg sprinter is új felvonó ez a Westgipfelbanht köti össze a Schattberg Xpressel.

Összeségében jót síeltünk az egy hét alatt, a Salzburg kártyának köszönhetően volt lehetőségem több pályát kipróbálni. Hó volt annyi, hogy lehetett síelni, de ha még 20-40 cm hullna az még jobb lenne. Követketzik december 27-től Schlaming és környéke.
IMG-5534-1.JPG
IMG-5565-1.JPG
IMG-5566-2.JPG
IMG-5573-4.JPG
IMG-5613-1.JPG
IMG-5631-3.JPG
IMG-5639-2.JPG
IMG-5663-3.JPG
IMG-5669-1.JPG
IMG-5698-1.JPG
IMG-5753-1.JPG
IMG-5773-1.JPG
IMG-5797-1.JPG
IMG-5837-1.JPG
IMG-5858-1.JPG
IMG-5865-1.JPG
IMG-5867-1.JPG
IMG-5871-2.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.