Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Snowkite (síelés ernyővel)

ÜZENETEK (48)Időben csökkenő Időben csökkenő
landsurfer
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2017.12.09. 11:44
Új terepen (30cm por hóban):
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
landsurfer
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2017.03.05. 08:45
Elolvadt a jég. Siklás a lágyabb felületen:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
landsurfer
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2017.02.08. 13:37
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
landsurfer
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2017.02.06. 11:22
Ingyenes sífelvonó Gárdony - Sukoró.
landsurfer
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2017.01.19. 20:50
Gödöllő, 2017.01.17.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
landsurfer
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2016.01.01. 14:45
Holnap vagy holnapután már talán meg is kezdhetjük a köv. hókájt szezont...
Előzmény: (ZoltanS 183727)
landsurfer
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2015.10.29. 11:37
Optimistán remélem én is, hiszen amióta ernyővel tolom, azóta még minden évben sikerült itthon hókájtozni (átlag két hetet).
ZoltanS
2 élménybeszámolót írt
2
8 éve tag
2015.10.27. 13:06
Szia,
köszi szépen a választ!
Remélem az idei tél hoz majd havat:)
Addig marad a várakozás...
landsurfer
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2015.10.23. 13:45
Szia, én általában megvárom, míg itt a közelben is leesik a hó és akár a szomszédos Auchan bevásárló központ előtti terepen is lehet tolni. A lényeg, hogy hó legyen és nagy szabad terület, ahova befúj a szél. Ilyen a dunaújvárosi, a börgöndi reptér vagy HHH vagy a Tési fennsík, esetleg Tinnye környéke vagy Bugyin a birka legelő, stb. Persze, előfordulnak inséges idők, amikor a környéken csak nem akar leesni a hó, akkor nincs mese, utána kell menni....Martinské Hole és Donovaly terepein már jártam.
Előzmény: (ZoltanS 183471)
ZoltanS
2 élménybeszámolót írt
2
8 éve tag
2015.10.06. 12:51
Sziasztok!
tudnátok segíteni,ha kezdő vagyok ebben a műfajban merre érdemes elindulni?
Ernyőm van,snowboardom is,csak terepeket nem találok.Ausztria esetleg?
Előre is köszönöm.
üdv,Z
landsurfer
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2015.04.09. 19:25
Csengett a telefon este, jég Tomi volt a vonalban. Kérdezte, másnap beiktatunk-e egy hókájtozást Donovalyban. Nem kellett rábeszélni.
Húsvét vasárnap reggel fél hétkor indultunk a Pöttyös utcai metró megállótól és fél tízkor már a Zahradiste oldali parkolóban vigyorogtunk, miután alaposan felmértük a terepet. Tovább autóztunk a felvonók fölé. A nap már szépen sütött, fagypont körüli hőmérséklet lehetett. A hatalmas (kb.60 cm) hó meglehetősen süppedős volt és motoros szánokkal barázdázott.
A szél a völgy felől fújt a hegyoldalra, szinte vízszintesen lehetett haladni a legmagasabban fekvő szálloda és egy facsoport, illetve az aszfalt út végénél lévő információs tábla között. Nem túl tágas terep, inkább technikás. A lécek 10-15 cm mélyen a hóba süllyedtek és a motoros szánok által karistolt nyomokon hatalmasat döccentek, ehhez hozzájött a szélerő hullámzása, mégis élveztem ahogy egyre jobban megszoktam a terepet. Olyan volt, mintha egy vadlovat törtem volna be. El is fáradtam, úgy három órás freeride után.
Ekkora hóban még sohasem hókájtoztam. Furcsa volt, hogy esés után nem tudtam feltámaszkodni, mert a kezem hónaljig belefúródott a hóba. Első tapasztalat szerzésnek jó volt, de nem jobb, mint a Bakony. Ha valamikor újra eljövök, igyekszem inkább délies szelet kifogni és alacsonyabb hőmérsékletet, ugyanis a hegygerinc túloldalán tett túra során találtam egy ennél is nagyobb terepet, ahol a délies szél jól érvényesülhet és keményebb havon a lécek is jobban siklanának. Egyszer talán még jól jöhet ez tartalék terepnek, ha otthon nem lesz hó.
donovaly7.JPG
donovaly5.JPG
donovaly6.JPG
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2015.03.11. 12:23
Én már nem voltam gyerek amikor e hölgyet bemutató filmet Magyarországon forgalmazni kezdték.
landsurfer
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2015.03.11. 09:25
Ja, és kivel ne fordult volna elő gyerek korában, hogy lecsukódó szempillái mögött megjelent az az esernyős spiné.....Mary Poppins.
landsurfer
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2015.03.08. 08:48
Kedves Daddy, engem mindig érdekeltek a szokásostól eltérő dolgok. Az a "napernyős hölgy" is egy olyan inventív ember lehetett, aki talán ötletet adott egy újdonság kifejlesztéséhez.
Eszembe jutnak erről a régi szép idők, amikor a tököli reptér aszfaltos kifutópályáján teszteltük (néhány lelkes srác) a házilag eszkábált görszörfjeinket.
A kisapostagi reptéren láttam házilag készített NASA ernyőt. Én nem adnám kezdők kezébe sílesikló pályán (emberek között), mert pöffös szélben képes meglepetéseket okozni.
Előzmény: (Daddy 181816)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2015.03.06. 20:12
Nagyon örülök, hogy "aktivizáltad" magad, már arra gondoltam, hogy csak a Balatonon láthatom ernyődet. Lehet hogy én akkor egy időutazót láttam a pályán aki "napernyőre hasonlító ernyő NASA kite"-vel síelt? Valószínű hogy nem, mert csekély hozzáértésem szerint, nem az ernyő mozgatta a síelőt, hanem az tartotta mozgás közben az ernyőt.
landsurfer
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2015.03.06. 18:49
A Kiteforce Baráti Társaság egyik tagja voltam. Anyagi érdekektől mentesen működtünk. Az alapítók nem voltak hajlandók elfogadni semmilyen szponzori támogatást a függetlenség megőrzése végett. Előfordult, hogy az újonnan csatlakozóknak odaajándékoztuk a már nem használt felszerelési tárgyainkat. A feloszlás után megszűnt a honlapunk is. Ezért kezdtem a Síelők.hu honlapon kutatni a szétszéledt tagok után, hátha ugyanígy "áttévedt" valaki. Az írásaimban is ezért használtam a snow kite (hókájt) elnevezést, hogy ők is könnyebben rám találjanak. Egy BT. tagot sikerült is felfedezni.
Köszönöm a lehetőséget, amit a rovat jelent és a biztatást is. Szívesen élek is vele, amint lesz friss havas esemény, amiről beszámolhatok. Tomi barátomat is erre fogom biztatni. Magyarországon most éppen nincs ernyővel szabadon síelhető terep. Gyepsível nem olyan élvezetes, inkább a vizes szezonra készülök. Lehet, hogy kicsit várni kell a következő élménybeszámolóra.
A neten fellelhető leírás alapján házilag is elkészíthető a napernyőre hasonlító ernyő NASA kite amivel kis gyakorlás után egészen jól lehet haladni sílécen, snowboardon, korival, gyepsível, landboarddal, buggyval....vízre már nem ajánlanám:-))
Előzmény: (minerel 181809)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2015.03.06. 17:52
Igen az alcím kicsit butácska, főleg, hogy snowkite-ot boardal is lehet űzni, sőt korival is.
Előzmény: (Daddy 181808)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2015.03.06. 17:28
Landsurfer! Ez felkérés "táncra". Kérlek élj vele és népszerűsítsd, ismertesd ezt az ernyővel való mozgást. Én szívesen nézem a képeket, olvasom a kalandjaidat. A múltkor írtam, hogy csúnya szónak tartom a "hókájt"-ot. De az az igazság, hogy - látható jó szándéka ellenére - ez az "ernyős" cím bennem olyan képzetet kelt, hogy napernyővel vagy esernyővel történik a mozgás. Lehet hogy azért, mert évtizedekkel ezelőtt Csehszlovákiában láttam egy hölgyet, aki síbotok helyett (pályán kinyitva tartott, 1db.) sárga esernyővel síelt. És jól. Elég szürreális látvány volt. A mai napig nem tudom, hogy ez vicc, fogadás vagy komoly okból történt-e.
admin ági
68 élménybeszámolót írt
68
12 éve tag
2015.03.06. 14:13
A téma jelentős elkanyarodása miatt indokoltnak láttuk a topik átnevezését - sífutásról sajnos érdemben sosem volt szó itt, úgyhogy teret adunk a snowkite témának!
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.