Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Melyik lécet válasszam?

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Melyik lécet válasszam?
2013.01.29. 11:02
Szia!

Jókat írtak a többiek (hiába, a rutin, meg az évek!), síhosszban és egy esetleges bérlésben én is melléjük állok, az a legbiztosabb megoldás. Sőt, a legtöbbször még olcsóbb is, hiszen így amikor megveszed a saját sídet, akkor már nagy valószínűséggel jót fogsz venni, ami kitart évekig, nem pedig mellényúlás, bosszúság és léccsere.

Rádiusz témában persze belekötnék Áron barátomba, én ugyanis elmondás alapján neked egy kis rádiuszű lévet választanék. (kb. 10-13 méter) Ezzel könnyebb kisebb tempóval kanyargászni, és tanulni is. Később sem okoz gondot, hiszen például a profi szlalom versenysík is ilyen sugarúak.
Nagyobb sugarú léchez lényegesen nagyobb tempó és tudás illik.

Léchosszra: 150 alatti léceket felejtsd el, egy 155 körüli lenne az ideális neked.

Még egy: használt sít a legritkábban (magyarul szinte soha!) nem veszünk a vaterán, ott sok a nepper, akik gyakorlatilag lepusztult, de csillógó dolgokat árulnak, amiket többnyire látatlanban kell megvenni.

Még egy utolsó: ne te válassz használt sít, hanem a viszgálatot bízd valami jártas emberre, például oktatóra vagy ismert síszervizesre! Sok mindent kell vizsgálgatni egy használt lécen, nagy rutin kell hozzá.

És Áron -nyilván teljesen véletlenül- tévesen írta, a fényképet nekem kell küldened.
Előzmény: (ttunde 152716)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.