Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Egy reménytelen eset ...?

ÜZENETEK (29)Időben csökkenő Időben csökkenő
..:::Alice:::..
21 élménybeszámolót írt
21
15 éve tag
2009.09.23. 20:27
Mil, kösz a tippet :P
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2009.09.17. 09:26
Valószínűleg lemaradtam valamiről, mert eddig azt hittem, hogy Alice-nek síeléssel kapcsolatos problémai vannak. :))

A mai kor 17 éves lányai az élet egyéb területein remekül elboldogulnak :)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.09.17. 07:06
Pedró én is ezt akartam írni csak marhára nem sikerült,gondolom a kétnapi nonstop meló(no meg az a láda sör)miatt írtam ekkora szamárságot.Tehát akkor Alice valóban 17 éves a "reménytelen eset" kora nem ismert.Szummázva valóban több figyelmet,megyek is megkeresem a szemüvegem:):)
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2009.09.16. 22:42
Alice-ról beszéltem,nézd meg a bemutatkozását!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.09.16. 22:39
Pedró figyelmetlen vagy.Nem az alany 17 éves hanem a baráti körébe tartozó egyén.Nem csak több komolyságot de több figyelmet is kérek:):)Tudjátok a régi mondás szerint:soha ne mond,hogy soha.
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2009.09.16. 22:04
Sport társak , a hölgy 17 éves!
Kicsit több komolyságot!
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.09.16. 21:50
Hi,

Mil 2. pontjával teljesen egyetértek :-)

Természetesen arra irtam Mszentistvánt, hogy gazdaságosan hogy lehet kipróbálni valakivel a síelést itthon, jobb körülmények között.

Persze el lehet vinni az alanyt sok szép, lenyűgöző helyre Európában...:-)

MM
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2009.09.16. 17:57
Mil

Te tudhatsz valamit... :))
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2009.09.16. 10:54
két dolog jut eszembe,

1) pont nem Mátraszentistvánra kell vinni, hanem Ausztriába. Kirándulni, hüttézni, kabinossal felmenni kilátózni, stb. hogy a feelingjét megszeresse

2) kidobni jetz, és még a szezon előtt beszerezni egy síbolond pasit
..:::Alice:::..
21 élménybeszámolót írt
21
15 éve tag
2009.09.10. 16:36
Amúgy szerintetek magyarországi terepek közül a Mátraszentistván lenne a legideálisabb tanulásra?
Mert én még a Kékestetőre gondoltam, hiszen az is viszonylag lankás. Főleg az elején szinte alig lejt és talán még árban is kedvezőbb.
..:::Alice:::..
21 élménybeszámolót írt
21
15 éve tag
2009.09.10. 16:30
Falcon, teljes mértékben igazad van, hogy erőltetni semmit nem kell és nem is szabad mert még rossz vége lesz a dolognak.
Hidd el én sem erőltetek semmit, mármint nem úgy, hogy "na ezt most kötelező csinálnod ,ha törik ,ha szakad.". Mert persze elfogadom, hogy az emberek nem egyformák és persze tudom is.

Csak néha azt éreztem, hogy sok idő győzködés után, már ő nem azért nem akarja kipróbálni mert fél tőle (a sebesség, a sok ember, a kezdeti nehézségek stb.) Hanem a makacssága miatt, hogy ő magában ezt szépen eldöntötte, hogy ő síelni soha és ebből nem enged.

Most lenne is egy pont idevágó történetem ezzel kapcsolatban. Csak nem tudom, hogy ő elmondaná-e. Szóval úgy meg nem akarom. De mindenesetre abban is az volt a lényeg, hogy a végén már abszolút nem azért nem jött velem mert félt, hanem a makacssága miatt (hogy ő ezt leszögezte hogy nem és kész). És aztán persze sok sok idő győzködés után elrángattam magammal és utána már abba sem akarta hagyni a dolgot.
Ez most pont olyan dolog mint a síelés.

A másik pedig amit MM mondott, hogy "kipróbálás nélkül érdekes azt mondani, hogy nem". Hiszen én is kipróbáltam sok olyan dolgot ami egyáltalán nem az én műfajom. Aztán vagy tetszett, vagy nem. De sokszor inkább az előbbi.

És persze a szimpla síelés nem extrém sport egyáltalán. Mert azt persze megértem, ha valaki nem akar ejtőernyővel kiugrani a repülődből és még meg sem akarja próbálni. Speciel én sem vágyom rá...

Amúgy meg biztos vagyok benne, hogy ő is pont az az eset lenne mint amit Obivanrobi is mondott, hogy ha egyszer megtanulna nem bírná abbahagyni.
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2009.09.10. 07:26
Én az értékesítésben eltöltött jó néhány év után, két mondat megfontolását javaslom:
"Az embereket nem meggyőzni kell, hanem vonzani."

"Az emberekben mindig a veszteség érzését kell kelteni." - ha elakarsz érni valamit.

Ha ő azt látja, hogy ez valami eszméletlen jó dolog és úgy érzi, hogy ha nem csinálja lemarad valamiről, akkor csinálja fogja.

Egyébként nem akarásnak nyögés a vége... :)

Megjegyzem ezekben az esetekben szokott lenni, hogy amikor megtanul síelni, akkor már nem akarja abbahagyni.
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.09.09. 23:11
Hi,

Persze nem érdemes a veszett ügy miatt elvesztegetni a síelést. De el kell vinni az alanyt 2x Mátraszentistvánra, hogy kipróbálhassa! Az még beleférhet mindenkinek a hosszú távú cél érdekében.

Mi az oka annak, hogy nem meri kipróbálni?

Veszélyes? - Kezdő alapfokon NEM veszélyes. Nézzen meg pár kezdőt. Legyen mellette valaki, leginkább oktató. Ha figyel arra amit mondanak neki nem lehet akkora gond.

Kiröhögnek? - Ez nem igazi érv...Na és??? Mindenki, még a nagyon nagyképű síelők is (lehet ilyennel találkozni még Mszistvánon is) - elkezdték valahol.

Sebesség? - Ha hallgat a másikra, tud hóekézni, nem lehet gond, legfeljebb kiül.

Tény, hogy van olyan sport vagy egyéb aktivitás, ami személyiség függő...pl engem se lehetne a rávenni az yoga-ra, vagy a néptáncra (vsssy emlitette itt)...

De kipróbálás nélkül (én is adtam egy esélyt a táncnak) érdekes azt mondani hogy én nem akarom (nem merem) ezt csinálni.

Persze, a bungee jumping-ra, meg egyebekre ránézésre azt mondja sokmindenki, hogy NEM. Azért a síelés nem extrém sport.

Ha valamit sportol az alany, lehet hogy azzal lehet valamilyen összehasonlítást felhasználni.

MM
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.09.09. 20:32
Így van, egy egészséges határig érdemes próbálkozni, de "nem erőszak a disznótor".
Falcon
27 élménybeszámolót írt
27
15 éve tag
2009.09.09. 20:24
Alice, nagyon rendes vagy, hogy ilyen fáradhatatlanul próbálod a barátodat meggyőzni a síelés szépségéről, és megismertetni vele ezt a fantasztikus sportot. Remélem sikerrel jársz. :)
Én is több embert megtanítpttam már síelni, és hihetetlen élmény, ahogy foglalkozol velük és pontosan látod, hogy napról napra szebben, bátrabban síelnek. A jelenlegi társaságom, akikel síelek, ott az emberek fele az én egykori tanítványom.
Egyet azonban ne felejts el. Ne hagyd, hogy valaki makacssága, vagy csökönyössége rányomja a bélyegét a ti síelésetekre. Ha valaki nem akar megtanulni, hát ne tanuljon meg. Azokat is elég nehéz megtanítani néha, akik tényleg elég motiváltak és eltökéltak. Ha egyértelműen kijelenti, hogy nem akar, akkor szerintem hagyjátok, mert akkor ő már agyban eldöntötte, hogy nem fog menni és az eredményt nem nehéz megjósolni. Bocs, ha kicsit negatív vagyok, de hidd el, ha az ember a jól megérdemelt sínapjait tölti kint (nem kis pénzért), akkor csak azt szabad tanítani, aki ezt megérdemli.
..:::Alice:::..
21 élménybeszámolót írt
21
15 éve tag
2009.09.05. 21:41
Köszi robin, majd még megbeszéljük :)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2009.08.20. 18:04
Alice ! Mi november 27-én vagy 28-án kezdjük Obertauernbe a szezont. Esetleg hazai terepként M.szentistván decemberben?? Szólj ha érdekel és megpróbáljuk vele megszerettetni a síelést .
..:::Alice:::..
21 élménybeszámolót írt
21
15 éve tag
2009.08.18. 13:31
Robin, hidd el szívesen venném a segítségedet. Hiszen én magamon kívül még senkit nem nagyon tanítottam meg síelni, tehát ilyen téren nem sok a tapasztalatom. Az elmúlt szezonban Ausztriában Lackenhofban voltunk síelni pár napot és valószínű ha összejönne a következő szezonban is ide mennénk. De előtt jó lenne, ha összejönne elmenni egy hazai pályára, hogy az alapokat kicsit elsajátíthassa. Tényleg, nagyon örülnék a segítségednek :)
..:::Alice:::..
21 élménybeszámolót írt
21
15 éve tag
2009.08.18. 13:24
Mil, azt hiszem együtt érzek veled. Hidd el engem is néha teljesen kikészített idegileg. Azt hittem eddig, az én esetemnél nincsen rosszabb. Csak nem értem, hogy ha már imád motorozni ami aztán tényleg sokkalta "biztonságosabb" a síelésnél...
De szerintem, ne ad fel a próbálkozást, mert ha sokat mondogatod neki akkor talán 1x megunja és csak azért is fel fogja csatolni azt a lécet. Vagy egyszer hívjátok el magatokkal a síelésre és hátha kedvet kap. Figyelj, nekem is úgy sikerült meggyőznöm, hogy rengeteget mondogattam neki és a végére már kicsit kedvet kapott. Pedig ő is aztán egy reménytelen eset volt.
Sok sikert, én nagyon drukkolok :)
(majd írj az esetleges fejleményekről)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2009.05.19. 21:14
Alice ! Ha a következő szezonban beférek hozzátok egy 1 napos közeli terepre akkor nagyon szivesen segítek !
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.