Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hova érdemes síelni menni az Olaszoknál?

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Hova érdemes síelni menni az Olaszoknál?
2006.01.05. 17:57
Egyébként nekem Olaszország eddig nem jött be túlzottan. Ahol eddig voltam:

Sella Ronda: bár egyszer élmény körbe menni, de a terepei önállóan kicsik, rengeteg a déli fekvésű pálya, a liftrendszere sz*r, a négy egymást követő csákány, amelyikkel a Dantercepieces gondola tetejéhez lehet feljutni Val Gardena mögott, valami botrány, 1 órát mész fel, ahol egy kabin felvinne 10 oerc alatt. Arabba és Val Gardena azért önállóan is jó.

Cortina d'Ampezzo: széttagolt két kis terep, gyönyörű táj, sí szempontból közepes.

Val di Fiemme: nem szeretném megbántani a rajongóit, de nem számottevő, három tök különálló terep, a Pampeago a legnagyobb, ha jól emlékszem, az sincs több, mint 50 km.

Livigno: szintén a város két végén két különálló kb 50 km-es terep, az egyiken legalább van normál szintkülönbség, jó közepes hely.

Cervinia: szuper, de leginkább azért, mert össze van kötve a svájvi Zermatt-al.

Máshol nem voltam, de pl. Sestriere-ről és Sappadáról szinte csak rosszat hallottam.

Olaszországban bosszantó még, hogy kevés a pályaszállás, bunkók a helyiek (tisztelet a kivételnek), és a megközelítés is nehézkes, mert vagy a szűk A2-esen mész, vagy kerülsz, és Bolzanotól egy elég vacak hegyi út megy befelé a terepekhez.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.