Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelés repülővel

ÜZENETEK (32)Időben csökkenő Időben csökkenő
Zia62
1 élménybeszámolót írt
1
4 éve tag
2020.02.09. 19:40
Szeretnem megosztani veletek az utazassal kapcsolatos tapasztalataimat.
Regota szerettem volna leroviditeni az utazasi idot a francia Alpokba, konkretan Puy St Vincentbe, az iden vegre osszejott!
Becsbol repultunk a Laudaval 11:30-13:30 Marseillbe,a repterrol 14:50 perckor indulo ZOU busztarsasaggal tovabb Puybe. Odaerkezes 19 orakor.
Visszaut
Puybol 7:20 vissza ugyanazzal a busszal, 11:30 erkezes a Marseille repter. A repulout 13:55-15:40 erkezes Becsbe.
A felszerelesunket most nem vittuk magunkkal, ott bereltunk a Sport 2000-tol, naluk 60 eurotol indult a teljes felszereles, mi ezt kertuk, de 80 eurotol magasabb kategorias is van. Arban kb ua mintha feladjuk a felszerelest.
A busz returjegy/fo 70 euro, online vettuk meg. A jegyet kinyomtattam, azt nem kertek el , csak a nevet egyeztettek. Nagyon kedvesek segitokeszek voltak a soforok.
A repjegy alapar 20 euro, elsobbsegi ehhez tartozik kisborond, ulohely +20 kg csomag, igy kettonknek 178 euro volt. Azaz uannyi volt mintha busszal utaztunk volna, csak feleannyi ido alatt.
Ugyanez a lehetoseg van Torinobol is egy masik busztarsasaggal, de sajna nekunk nem volt megfelelo jarat Torinoba.
chil761
5 élménybeszámolót írt
5
11 éve tag
2018.04.17. 18:59
Sziasztok, mivel sehol nem találtam konkrét, részletes iránymutatást az interneten sílécek szállításáról, ezért gondoltam leírom ezirányú tapasztalatokat.

Wizzair Bp-Milánó Malpensa viszonylatban próbáltuk ki Cervinia-Zermatt síterepet megcélozva. (2 óra bérautóval)

Bakancsokat sima 20 kg-os bőröndben tudtuk normál módon feladni, a bőröndbe 2 pár bakancs és 2 db bukó fért be, néhány ruházati elemmel kibélelve 20 kg lett. Érdemes talán 32 kg-ot venni, 1-2 e f-al drágább, nagyobb a dimenzió és talán 3 pár is belefér.

Sílécre vettünk egy db 9600 ft os sportfelszerelést irányonként. Egy Aldiban vásárolt kb 10e Ft-s dupla gurulós zsákban vittünk 2 pár lécet. A léceket kibéleltük aláöltözükkel stb így is csak 18 kg lett. Nem nézték mi van benne. A check in-nél lemérték és ott kellett hagyni "majd jönnek érte".
Milánóban tanácstalanul vártuk a léceket nem jöttek a szalagon. Az épületben minden sarokba egy nyillal ki van írva hogy "bulky baggage" erre, de sehol nem volt egy konkrét pult. Eltelt egy 10-15 perc és az egyik (bal) oldalon pár kerékpár és golf felszereléssel együtt megtaláltuk, csak leteszik egy helyre.
Visszafelé check in-nél lemérik, kap egy szalagot, majd elküldenek a 12-es pulthoz leadni ahol a "bulky baggage"-el foglalkoznak.
A lényeg hogy költségeken jól lehet osztozni, ezzel a módszerrel kb. 20e Ft-ból fejenként saját bakancsban, léccel lehet sízni, ami 2 nap bérlésnél már megtérül.
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2017.02.16. 21:34
Köszönöm hogy ezt megírtad, mert valós utazáson mutattad be azt amire én még csak gondoltam. Körültekintő és az utazást hónapokkal megelőző szervezést igényel, bár ez nem lehet gond, mert a síelést illetve a szállást is szeptember-október hónapokban szoktam lekötni. Ami nem igazán tetszik ebben az utazási módban az, hogy többször kell közlekedési eszközt váltva átszállni. Nem a csomagok cipelése miatt (mert ez esetben csak erős korlátozásokkal használható a "mit vigyünk a síútra" lista), hanem a csatlakozások elérhetősége okából. Különösen a téli időszak az, amikor kiszámíthatatlan késések, csúszások következhetnek be, ami azt is eredményezheti hogy az átszállások viszontagsága(i) több adrenalint termel(nek), mint a síelés.
Előzmény: (Bridget 194162)
Bridget
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2017.02.16. 09:59
2017. január közepén repülővel voltunk Les 2 Alpes-on síelni. Az utat 2016. októberében terveztük meg.

Útvonalunk:
Bp-Lyon-Grenoble-Les 2 Alpes
Les 2 Alpes-Grenoble-Genf-Bp

Easyjet Lyonba és Genfbe is repül, ha időben tervezünk (hónapokkal előbbre) már 8000 Ft/fő/út áron lehet jegyet venni (poggyász nélkül). Franciaországban szombatonként van turnusváltás, aznapra van repjegy is.
Nekünk 8000 Ft/fő/út áron sikerült megvennünk a jegyet január közepére még tavaly októberben.
Érdemes korai (délelőtti) repülőjáratot foglalni, a későbbi csatlakozások miatt.
Pl. a síterepre induló busz utolsó járata délután 3-4 óra körül indul, így addigra el kell jutni Grenoble-ig.

- A repülőre feladható a sífelszerelés is. Ára most 26.000 Ft, mikor mi foglaltunk még csak 18.000 Ft lett volna. De ennyi pénzért már 1 hétre bérelni is lehet a francia síterepen, így szerintem nem érdemes cipelni a felszerelést. Mi béreltünk.

Odafelé Lyonba, vissza pedig Genfből vettünk repülőjegyet, mert a lyoni járat annyira korán indult volna visszafelé, hogy nem értünk volna ki a repülőtérre.

A repjegy összesen nekünk oda-vissza 20.000 Ft/főre jött ki, közösen 1 feladott poggyásszal, és 2 hátizsákkal. Így hogy nem kellett sífelszerelést és sícipőt vinni, épp belefértünk a táskákba.
Repülési idő: 2 óra

A Lyoni reptérről szép, modern, gyors vonattal jutottunk el Grenoble-be. A jegy ára egy irányba 10 Euró, menetidő 1 óra 15 perc volt.
Visszafelé Grenoble-Genf vonatjegy 33 Euró, menetidő: 2:30.

Grenoble-ból Les2Alpesre közlekednek buszok, hétköznap 4 alkalommal, szombaton 8 alkalommal, emiatt a csatlakozást jól ki kell számolni!

- Egyik a TransAltitude társaság, a jegy ára egy útra 19 euró, menetidő: 1:45
Menetrend itt: http://www.transaltitude.fr/media/filer_public/1b/7e/1b7eb2f6-6795-4946-a934-04519b07f947/cfakepath2a_2016-2017_version_web_eng_toutes_periodes.pdf

- A másik busztársaság, a TransIseres (ez a helyi társaság, mint nálunk a bkv), itt sokkal olcsóbb, 6 euró egy útra a jegy. Menetideje 2 óra, és 1szer át kell szállni.

Összegzés:
Én Budapestről reggel 8kor tettem ki a lábam, és délután 18 órára érkeztem meg a Les2Alpesi szállásra.
Árban kb. 15-20.000 Ft-tal(+ bérlés) került többe az utazásom oda-vissza busz/vonat jegyekkel együtt, mintha utazási irodás busszal mentem volna. Irodás busz ára 20.000 Ft körül mozog.
Nekem ennyit megér, hogy nem kell 20 órát egy buszon töltenem.
Viszont a csatlakozásokat nagyon ki kell számolni! Egy délben induló repülővel már simán lehet hogy nem jutunk fel aznap a síterepre, mert lekéssük az utolsó buszt.
Így a busz helyett érdemes lehet az autóbérlést megnézni – ha több fő utazik, szerintem hasonló árban lehet. Autóval Grenoble-Les2Alpes mindössze 1 óra.
Grenoble vasútállomás
Grenoble vasútállomás
IMAG4633.jpg
síbakancs mamusz a Genfi reptéren
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2014.11.03. 09:54
Szervusztok,

Lengyelországban eléggé megy a repülős sielés. Nyilván mert onnan az Alpok azért kissé messzebb van autóval.

Pl. az Infoski.pl iroda, Wizzairrel.

Kalandvágyók kipróbálhatják, hogy a Bp-Varsó Wizzairrel becsatlakoznak, télen nagyon olcsó jegyek vannak.. a vodkát és a harsogó szlávot birni kell :D

Üdv, Milán
infoski.jpg
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2014.09.23. 17:10
Komplett csomagról nem tudok, egyénileg régen Genf működött fapadossal, onnan pedig kisbuszokkal van sok francia síterep.
Előzmény: (Genon 173221)
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2014.09.23. 16:49
Szia,
Nizzáig tudsz menni repülővel, és onnan közvetlen transzfer buszjárat van Isola 2000 és Auron síterületekre.
Előzmény: (ZeDDy 65230)
Genon
4 élménybeszámolót írt
4
12 éve tag
2014.09.23. 13:49
Sziasztok!

Családdal mennénk síelni Franciaországba, de REPÜLŐVEL.

Esetleg tud valaki ajánlani olyan utazási irodát, ahol komplett csomagot tudok venni?

Köszi a segítséget!

Üdv
sanyi1979
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2010.12.01. 16:19
A SwissAir ingyen visz egy garnitúra sí vagy snowboard felszerelést, bár magasabb áron. :(
s7bob
124 élménybeszámolót írt
124
15 éve tag
2010.11.25. 00:04
Szorítok, hogy össze jöjjön nektek az easyjet-es téma.... azt hiszem, mi azzal a busszal utazunk, amelyiken a Ti helyetek szabad marad. Már a hátsó üléssorról fantáziálok. :-)
Amúgy van valami infótok a meribeli árakról és lehetőségekről? élelmiszerbolt, szórakozás, stb.

köszi
B
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2010.10.02. 18:38
Minerel,
A sielesi korulmenyekre nem itt szoktak panaszkodni.A szallasbol is tobb fajta kategoria van.Foglalni ott kell ahol irtam, de ok az egyik legolcsobbak az elerhetok kozul.
Előzmény: (minerel 90228)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.10.01. 23:23
A hóra is meg az átlag időjárásra. Valamiért januárban zuhannak a szállásárak....Pedig a repcsijegy tényleg szinte ajándék
Előzmény: (Gabor11 90215)
salsero
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2010.10.01. 22:08
Ez egy szuper lehetőség! Én élek is vele: nyolcadmagammal megyünk is. Na nem csak azért szuper, mert egy kollégámmal mi találtuk ki (!!!) és a TravelLine-ban kiváló partnerre leltünk - köszönet nekik érte - hanem azért is mert a 3Völgy egy önálló kategória. Tényleg nem olcsó más Francia síterepekhez képest, így kiesik azok látóteréből, akik az olcsóság miatt választják Franciaországot a húszórás buszozás ellenére. Így nagyon kevés buszos út megy a 3Völgybe. Azért választottuk Meribelt, mert oda nagyobb eséllyel érünk vissza Val Thorensből vagy Courchevelből liftzárás előtt, mintha Curchevelből vagy Val Thorensből kirándulnánk a túlvégre. A Val Thorens-i szállás azért is esett ki, mert egy nagy havazás gátolhat a repülő elérésében.
Lelkesíteném azokat is, akik mégsem repülővel jönnek: a buszon a helyünk üresen marad, így a buszosok kedvükre terpeszkedhetnek a dupla üléseken. Nagy érték, higgyetek nekem!
Mi már megvettük a repjegyet, oda-vissza összesen tényleg 9000Ft, tokkal vonóval!
Legutóbb LaTanian laktunk olyan 5 személyes apartmanban ahol a fürdőszobákból nyílt a saját szauna! Úgy láttam a TravelLine listáján rajta van ez az apartmanszálló.
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2010.10.01. 16:10
Ehhez meg vedd azt is hozza ~20000 -ert meg csak a repuloteren vagy.Onnan meg a 3volgy transfernek is van koltsege.
Előzmény: (huligan 90217)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.10.01. 15:20
Most már képben vagyok! Én csak a SwissAir-t néztem, mivel nekünk nincs lehetőségünk a felszerelést és a cumót itthonról elszállítattni. A SA-nél a csomag szállítás is benne van, igaz így 9000 Ft (repjegy oda-vissza)+ 10800 Ft az illeték.
Előzmény: (Gabor11 90216)
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2010.10.01. 14:55
En mar utana neztem. Sehogy nem jon ki olcsobban.Ha viszed a lecet a repulon az horrol es akkor meg nem beszeltunk a csomagokrol. A transfer sem olcso, az autoberles detto, es csak 2 -3 orat mesz vele, viszont 1 hetre kell berelni. Ergo ugy josz ki a legjobban, ha a csomagokat Pestrol viszi a busz.Persze nezelodni sosem art :-)
Előzmény: (poisonka 90214)
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2010.10.01. 14:39
Ha a hora gondolsz, akkor e miatt itt nem szokas aggodni...persze lehet itt is inseges tel. Nekunk nem volt tavaly annyira fogcsikorgato hideg, de azert a januar az itt is januar.
Előzmény: (minerel 90212)
IMGP0241.JPG
IMGP0313.JPG
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2010.10.01. 14:36
Én is voltam bent skilines-nél, sráccal végigzongoráztuk a repülős verziót is. tényleg ennyire jött ki.
buszos transzferre a reptérről 3e HUf-ot mondtak nagyságrendileg.
Szval mi is agyalunk rajta.
Lehet érdemes lenne utánanézni nem skilines-os transzfernek?

Ak
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.10.01. 13:48
A január milyen arrafelé????
Mi befoglaljuk.
Előzmény: (Gabor11 90208)
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2010.10.01. 13:46
Nincs bukas, mert mire beerunk a szezonba, mar tuti nem lesz ennyire jo ara, es marad ujbol a hosszu buszozas, vagy a vezetes...vagy nem francia...Folyik mar egy ideje a szervezkedes, de eleg nehez ennyivel elotte. Remelem lesz eleg jelentkezo, es nem vonja vissza az iroda....
Előzmény: (huligan 90209)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.