Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Mölltal gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Alpenhotel Badmeister - 3 csillagos szálloda a Mölltal gleccser símetrójától 500 méterre
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Mölltal gleccser
2007.10.27. 19:17
Sziasztok!

Tegnap este megérkeztünk a Mölltal gleccserről.
CSütörtökön csodaszép idő volt, napsütés, +2 fok délben, délután megnyitották a 6-os számú pályát is.
Szállás 2800 m magasan, Jugendhotel Eissee (teljes panziós 38,5€). A szállás maga ifjúsági szálló szintű, de a kistzolgáló létesítmények (étterem bár, egyebek jóval magasabb színvonalúak voltak).
Pályák: 2 és 3-as pályán délután 2 óráig edzett a svéd, szlovén válogatott, litván gyerekcsapat, így azt jól összetúrták.
Bemelegítésként leereszkedtem a piros pályán, amire aztán nem is mentem fel többet. Utána a tréningezők között a kék pályákon jöttünk lefelé, míg a kék 5-ös pályát meg nem nyitották. A pályák előkészítése jó volt. (nem kiváló)
Péntek reggel kb. 80 km/h-s szél és hóvihar és köd volt, de mentünk síelni.
A csúcsra fel sem mentünk, elég adrenalint termelt a szervezetünk az 5-ös kéken is úgy, hogy kb. 10 m-t láttunk magunk előtt, 5 cm friss hó volt a pályán, amit már helyenként összetúrtak.
A kettes ülős felvonó negatívuma, hogy nem lehet plexit húzni elénk, így a szél kicsit hűssé tette a felfele utat.
Kb. fél négyig síeltünk így is, teszteltünk új léceket.
Képek:
Kilátás a szobából: 08 és 09 számúak
1,2,3-as pályák: 10
A 6-os pálya alja: 28
Kilátás 3200 m-ről: 35
A 6-személyes ülős felvonó: 40

Ajánlani tudom!
Üdv
Kazi
Molltal09.JPG
Molltal10.JPG
Molltal28.JPG
Molltal35.JPG
Molltal40.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.