Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelésünk kivesézése

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Tumbász Geri
109 élménybeszámolót írt
109
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelésünk kivesézése
2013.09.15. 20:10
Na, akkor csapjunk a lecsóba!
:)

Azt egy szóval nem mondtam, hogy a frontál helyzet nem jó.
Aki járt már nálam, pontosan tudja, hogy a frontál helyzet az, amiben a legnagyobb erőket lehet közvetíteni a síkre. Nem is azt kérdőjelezem meg, hogy ez így van-e az ív csúcspontján, hiszen több technikát is tanítunk - gyakorlatokkal!!- melyek épp' ezen ideális frontál helyzet időben és térben illeszkedő felépítését és feloldását hivatott tanítani, fejleszteni.
De ez messze nem egy folyamatosan frontál hóekével kezdődik. Pláne, hogy ha a " frontális marad a tartás" azt eredményezi, hogy a néhánynapos "betojt" kezdőnk hóágyútól-hóágyúig, széltől-szélig kezd a pályán közlekedni a lefelé síelés helyett.

Az előre és befele tehermentesítést csak az értelmezi rosszul, akinek nem árulják el e mozgás többdimenziós létét. Ez ugyanis nem egy előre és oldalirányba átbillenés a sí felett.

A késöbb kialakult élszögnek nem sok köze van a térd "betöréshez" mert ahol a súlypont nem megy eleve befelé a következő ív középpontja felé, ott a térd ilyen jellegű rányomása csak a súlypont kibillenését eredményezi.
Ez a klasszikus rátolom a térdem - röcög a kikormányzás jelenség mondjuk egy rövidnek szánt ívben.

Köszi, hogy hozod a gyepsít.
Az erős térddöntés nélkül nem lettem volna eredményes abban a sportban.
Pont a gyepsí az, ami haladó szinten egy csomó dolgot helyre tud tenni az elméleti leképezésben, gyakorlati átültetésben.

Gondoljon csak bele mindenki, akit ezen a szinten érdekel a sízés!
Adott egy ív/rádiusz, amit a jármű tud.(most a gyepsí)
Csúsztatott, flatteres forgatásra esélyed sincs, mert az alátámasztási felület ezt nem igazán teszi lehetővé. (A füvön nem tudsz csúsztatni)
Ebből adódóan sokszor hallani, hogy "élredöntöd, megnyomod és kanyarodik, mint a carving sí". Azt egy fenét.

Ha így lenne, 2-3 ív lenne a visegrádi pálya.
Érdekes mód határozott lábjátékkal és terhelés-tehermentesítéssel, nagyon szuper "élében forgatott" rövidet lehet menni vele. Ehhez tartozik az említett térddöntés.
Ehhez persze kell egy jó sí, amelyik súrlódásmentesen gyorsul.

Én azt a térddöntést nem élem meg tragikusan, nem is ez a legfontosabb amivel küzdök. Az küzdött vele, akinek követnie kellett a demoban a gyors váltásokat. :)

Az viszont, hogy a telemark miatt hamarabb indul néha a belső sím élfogása, és ez tettenérhető az alpesiben, már több "figyelmet" igényel. :)

Aki gyepsízni akar, az jöjjön ki 21-én Visegrádra!

És te mivel küzdesz? Akarsz róla beszélni? ;)
Előzmény: (ozsi 160590)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.