Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ha léc köll: Völkl!

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Örni
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Ha léc köll: Völkl!
2023.01.10. 13:38
Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy hasonló "cipőben" jártok Ti is!
185cm magas, 105kg, mindez dinamikusan...
Nekem is volt már Völkl RC (brutáljó onpiste, de végtelen kondi kell a nap végére), SC (már megbocsátóbb, de hozza a Völkl éltartását, ívtartását), Elan Race SL (kemény, dinamikus, funcarv).
Hívogatott az offpiste, nomeg volt részünk nagyobb hóáldásban is...
Gondolva 1 nagyot, lett egy Rossignol Bandit SC86-om, ami más távlatokat nyitott! Egy jó teszteredményeket mutató allroundernek írták le (mint ahogy Ti is megfogalmaztátok ilyet nem hisz el az ember), olcsó is volt...
Szóval imádom! Bátran kimerészkedek a puhába, imádom, ha túrt hó van, kezelt pályán meg hihetetlen milyen jól kanyarodik, és tartja a határozott ívet, stabilabban mint a fent felsoroltak!
Oldalára állítani minimálisan másabb - nem feltétlen nehezebb - mint az SL léceket, de nem is kell azt várni tőle.
Megtartottam 1 2017-es Atomic Redstel SL doubledecket, de azt már alig használom...
Amit még ajánlanék (habár ez Völkl topic), az a Salomon XDR 84, 88.
Bérelnem kellett...sok hó esett ValdIsereben...
Tényleg nem kell tartani ezektől a lécektől, és megerősítem, a hosszabb hasonló esetekben jobb, nem lesz sem butább, sem nem csavarja jobban a térded (haladó), nem topog kezelt pályán sem, valahol 80km/h körülig...afölött célszerű arra használhatóbb lécet választani (RC).
Gyorsan hozzáírom még, hogy az általad kinézett lécnek 19-20m sugara van, ezt fontos tudni, mert a "stílusudhoz" kell igazítani ezt is!
Szép sínapokat Mindenkinek!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.