Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

kanyarodáshoz gyakorlat kellene

ÜZENETEK (14)Időben csökkenő Időben csökkenő
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2013.01.23. 07:40
Szia,

volt benne asszimmetria bőven a hátralévő napokon még sokat fogok gyakorolni. Furcsa módon az is segített, hogy levettem a műtött lábamról gumis térdrögzítőt (amire nincs is szükségem, mert elég stabil a térdem, csak elővigyázatosságból tettem fel korábban). A bal kanyarokat korábban nem is igazán terheltem meg. A következő gyakorlat is segített nekem, hogy merjem a bal lábam külső élét terhelni: egy szép nagy ívnél amikor már felfelé megy a léc, a bal lábammal egyfajta korcsolyázólépéssel fellépek a hegyre, és amíg a jobb lábammal is fellépek addig tulajdonképpen csak a bal lábamon tudok csúszni egy picit, és kénytelen vagyok a külső élét nyomni.
A fülem is elég hasznosnak bizonyult :) , amikor nagyon hangosan kanyarodok akkor tudom, hogy nincs eléggé megdöntve a léc, ha jól megdöntöm akkor szinte hangtalanul csúszik a léc.
Megyek is reggelizni, jöhet a következő nap :)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2013.01.22. 23:27
Szia!

A nagyesküt (így a távolból), természetesen nem tenném le, hogy nálad is így van, de a nem egyforma kanyaroknak 90% -n a féloldalas szimmetria szokott lenni az oka.

Amikor ez tudatos gyakorlással helyre kerül, a többi (általában, kivétel a ritka kivételeknek), már csak gyakorlási idő függvénye.

Síbarátsággal: Replaci
Előzmény: (vlad 151980)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2013.01.22. 16:56
Sziasztok,

kint vagyunk a családdal Riesneralmban, a gyerkőcöket beírattuk 4 napra sísuliba mi meg a párommal vettünk 4 órát. Meglett a hiba vagy inkább a hibák amiért nem tudtam párhuzamosan balra kanyarodni rendesen.

1. a bal lábam lemaradt és nem volt előrébb mint a jobb léc

2. azért volt instabil a bal lábam és azért kalimpált, mert a sarkammal mintha vissza próbáltam volna fogni a tempót így a léc csőre felemelkedett ahelyett, hogy "lábujjra" álltam volna azzal a lábammal is.

Kék pályán már egész jól megy, és elég sokszor megvolt az az érzés ahogy átbillenek a lécen kanyarodáskor.
Az az érzésem, hogy olyan mint a biciklizés ha egy kicsit gyorsabban megyek akkor sokkal könnyebben megy minden.
Olasz Gergő
573 élménybeszámolót írt
573
17 éve tag
2012.11.03. 14:25
Tudom mire gondolsz te kis csalafinta! :-)
Előzmény: (ozsi 142403)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.11.03. 13:40
Nem tévedtél nagyot, ezt még sok szakember is így hiszi! ;-)
Előzmény: (vlad 142401)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2012.11.03. 13:30
Akkor idén újrakezdés :) , köszönöm.

Most ezzel azért sikerült összezavarni rendesen, azt hittem hóekében csak a belső éleket használjuk.
Előzmény: (ozsi 142398)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.11.03. 12:19
Ha a hóekédnél a belső éleken megy minden, akkor bizony ott baj lehet, mert annak nem úgy kell lennie. Jó eséllyel azt azt jelenti, hogy a csípőd rossz irányba indult el, és ez jól belezavarhat a kanyarodásba.
Azt jól érzed, hogy ha a jobb lábaddal kitámasztva akarsz kanyarodni, akkor ott baj van. Az, hogy a hóekében pontosan tudsz közlekedni, sajnos nem jelenti azt, hogy rendben van.

A hóekében lehet kijavítani a legtöbb hibát. Ha engem kérnél meg, alighanem én is azt tenném rendbe. Onnét vezet az egyenes út a jó párhuzamos lendülethez: pont most figyeltem a pitztali csoportunknál, hogy a hóekét építgettük, de a tanulók már funkcionálisan párhuzamos lendülettel síeltek. A hibákat nem a megjelenésük helyén, hanem a gyökerüknél kell javítani, és a leírás alapján a te hibád is ott gyökerezik.
Előzmény: (vlad 142395)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2012.11.03. 12:00
Köszönöm, január végén megyünk a családdal Ausztriába, addig megpróbálok itthon egy pár órát venni, meg kint is helyszínen az első két nap.
A hóekémmel szerintem nincs gond, mert azzal oda és úgy megyek ahogy akarok, és ott állok meg ahol akarok. A gondom az, hogy bal lábam külső élét nem terhelem annyira, hóekénél ez nem gond, mert ott a belső éleken megy minden.
Lehet először gyógytornászohoz is elmegyek, egy kis erősítésre.
Előzmény: (gyf 142380)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2012.11.03. 05:00
Vlad, Olvass bele Visegrád topikba idén jan-február környékén. Ott 5-7x2óra mennyiségben egrecíroztatta Lackó azokat, akik megkívánták és el tudtak menni. Döntő többségében hóekéztek, pedig nem kezdők voltak.
Az áldozatok élvezték és javult a technikájuk.
Amit magam láttam, Klaci előtte is szépen síelt, utána nagyon szépen síelt.
Vassssy Gergő elméletben és gyakorlatban is konzultált Ozsival, a síelése szépségében látványos fejlődés tapasztalható.
Ez számomra is követendő példa, az idei szezonban igyekszem kihasználni azokat a lehetőségeket, ahol tudok stílust, technikát tanulni.
F
Pásztory Gábor
94 élménybeszámolót írt
94
15 éve tag
2012.11.01. 13:59
Érdemes az alapokkal kezdeni ismét, valószínűleg ott lesz a gond és ott érdemes kezdeni a javítást!
Minden esetre már most el kéne kezdeni a szárazföldi tréninget, rengeteget segít majd a helyes sítechnikában!

üdv

Pásztory Gábor
Előzmény: (vlad 142289)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2012.10.31. 21:10
Köszönöm,
akkor biztos ami biztos megnézetem magam majd egy oktatóval célirányosan. Remélem annyira nem súlyos a helyzet, hogy nulláról kelljen kezdeni, de akkor sincs semmi gond, ha mégis :)

V.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2012.10.31. 19:24
Szia!

Láthatóan nem nagyon ugranak a témára azok, akik talán tudnának segíteni. A talán szó nem véletlen, ha nem látjuk, hogy az eddig elsajátított alapjaid rendben vannak –e, a tanács nem igazán lenne felelősségteljes oktatói magatartás. Ez még akkor is így van, ha az eddigi oktatóid munkája rendben volt.

Mindazonáltal utalnék egy olyan általános problémára, mely néha okként nevezhető meg az általad leírtakra.

A statisztikák szerint egy 10 fős 0 km. –es kezdő csoportban akár 2 – 3 főnél is problémát jelent az un. szimmetrikus terhelés alkalmazása. Ha pedig a tanuló a nélkül megy tovább, hogy ez a probléma rendbe lett volna téve, az általad leírt jelenség szokott előfordulni.

Ezért, (véleményem szerint), igazándiból nem újabb gyakorlatokkal kellene kísérletezned, hanem visszamenni azokhoz az alapokhoz, melyek alkalmasak a probléma gyökereinek a kezelésére. Ilyen helyzetben az újraalapozás / átidegezés szokott a leghatékonyabb megoldás lenni, (legalább is a mi gyakorlatunkban ez jött be).

Felelőtlenség lenne részemről, ha erről ennél részletesebben szólnék, mert a nem hozzáértő alkalmazás több kárt okozhat, mint hasznot.

Üdvözlettel:
Replaci, Kanyarsí Klub Síiskola
Előzmény: (vlad 142270)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.10.31. 19:21
Szia!

Ezt sajnos látni kellene, leginkább élőben. Úgy valószínüleg rögtön látszódna, hogy mi az asszimetria oka.

Egyébként egy korábban sérült testrész tudatalatti -és sokszor már indokolatlan- kímélése nagyon is elképzelhető. (Én például a vállammal csináltam ugyanezt.)

Szóval ezt így, látatlanaban sajnos nem lehet, én legalábbis nem vállalkozom rá.
Előzmény: (vlad 142270)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2012.10.31. 13:53
Sziasztok,
Évente újrakezdőként :) egy kis segítségre lenne szükségem, hogy milyen gyakorlatokkal tudnám kijavítani a technikámat.
Kétszer voltunk a családdal oktatókkal síelni St. Jakobban, tavaly már élvezni is tudtam, de a letörésnél azért hóeke befigyelt rendesen. A végére kezdtem belejönni a párhuzamos léccel kanyarodásra, de az utolsó napon már nem voltak oktatók.
A következő a problémám:
Jobbra gyönyörűen ( na ja, ahogy én saccolom ) megy a párhuzamos léces kanyarodás, úgy értem erőlködés nélkül jó ütemben. Balra viszont még mindig marad benne egy kis hóeke, és a bal lábamat mintha nem tenném le rendesen -így az eléggé instabil-, tulajdonképpen mintha csak a jobb lábammal kitámasztva kanyarodnék.
Előfordulhat-e, hogy a bal térdemet -amin 10 éve volt egy keresztszalag műtétem- valamiért nem tudom/merem annyira odatenni balkanyarban? De akkor meg a jobb miért megy olyan simán?

Sima szlalomozást próbáltam, meg több pici balkanyart de nem igazán sikerült, ha van valamilyen ötleteltetek szívesen kipróbálnám majd.

köszönöm

L.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.