Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hova menjünk kisgyerekekkel?

ÜZENETEK (96)Időben csökkenő Időben csökkenő
mefike
9 élménybeszámolót írt
9
12 éve tag
2014.01.12. 15:23
Írok pár sort a tapasztalatainkról remélem lesz olyan akinek segít. :)
Első szezonos 4 éves kisgyerekkel (fiú, a nyávogósabb fajtából)készültünk síelni pár napot. Előtte műanyag pályán kb 12 alkalmas tanfolyamot végeztünk a 4Season sísuliban Újpesten, amiért nagyon nagyon hálásak vagyunk és köszönjük szépen Rékának és Berdinek.
Fő szempontok között a közelség, ár/érték arány, kék pályák és hát ebben az évben a hó sem volt egy egyszerű kérdés, mert ugye nem nagyon van....
Kreischberg Murau lett a sok keresgélés nyertese. Nem pályaszállás mert az ár is igencsak fontos volt. A Hotel Alpinban szálltunk meg amivel teljesen meg voltunk elégedve. Kedvesek, tiszták, tágas szobák, félpanzió reggel büfé jellegű este 3 fogásos menü, nagyon ízletes ízek, de inkább felnőtteknek való fűszerezéssel.
A síterepet maximálisan tudom ajánlani kisgyerekeseknek, főleg az idei új kabinos felvonó miatt is. Így gyakorlatilag egész nap lehet csak kabinossal közlekedni, ami egy kicsinél nagyon kényelmes. Nem kell emelgetni fel a székbe le a székből, lehet enni inni öltözni menet közben, bármilyen időjárás van, mindig pihentető és kellemes a felvonózás. Mivel mi holtszezonban voltunk január 5-9 tömeg sehol nem volt. a 18as piros pálya egy nagyon nagyon kellemes kék pálya, nem is tudom miért piros a jelzése. Talán az elején és a végén van egy kis meredekebb rész de az elején kéken ezt ki lehet kerülni a végére meg belejön az ember fia és ügyesebbek mint gondolnánk. A dinópark is nagyon tetszett a mi fiunkban és hát pihenés gyanánt a Tubingbahn (gumikerék szánópálya) is egy jó dolog volt. Egy csúszás 1 Euro. Gyerekkel lehet csúszni, érte nem fizettünk de ha egyedül csúszott volna valszeg kellett volna fizetni. Ha van valakinek konkrét kérdése szívesen segítek. Nekünk nagyon bejött.
Ha valaki tervezget, én nagyon ajánlom bevezetőnek a műanyag pályás oktatást. Annyit pont megtanult a 4 évesünk hogy egyből fel lehetett menni vele és ereszkedni. Lassan, figyelmesen. Nem állandóan magyarázni csak elöl menjen valaki akit lehet utánozni és követni. Ennyi volt, és működött. :)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.10.10. 18:24
Pár éve Arnoldsteinen volt magyar síovi. Hogy most van-e nem tudom, de érdemes "ráguglizni". Akik voltak ott, dícsérték.
SkiCamp
6 élménybeszámolót írt
6
12 éve tag
2013.10.10. 10:51
Sziasztok!

Gyermekes családoknak az alábbi utat és helyszínt tudom ajánlani. Főleg, hogy 15 éves korig van kedvezmény!

http://skicamp.companies.hu/

Üdv.
SkiCamp
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2013.10.07. 16:31
Mivel ez a téma az "Ausztria" fórumban van, ezért gondolom a két utolsó megfejtést nem fogadod el :) A kérdésedre válaszolva: majdnem minden pályán működik síóvoda, ahol 3 éves kortól foglalkoznak a gyerekekkel. Kicsit pontosítanod kellene az igényeidet.
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2013.09.01. 21:34
Miért olyan messze? A magyar pályákon is sok kisgyereket láttam, amint tanítják őket. Budapesti vagy? Már jó pár hely van, ahol heti rendszerességgel foglalkoznak velük, műanyagon kezdve. Néz körül az itteni hirdetésekben.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2013.07.21. 15:54
Hochkar/Lackenhof:

Most vettem észre a 2013-14-es szezon változásait Hochkar és Lackenhof síterepein.

4-éves korig (2010-... született) kap ingyen jegyet a gyerek, azaz Lackenhofnál a 2EUs Schneemann Karte van írva.

10 éves korig napi 2 EU-ért lehet "Schneeman Karte-t" venni, ehhez azonban kell egy fizető szülő is. Elvben valami Familien Ausweis-sal igazolni kell a szülő-gyerek viszonyt hozzá, de azt nem tudom, hogy ez nálunk magyaroknál micsoda. (Sunnycardnal születési anyakönyvi kivonat másolatot írtak ... lásd. lent.)

5-15 éves "egyedül" síelő gyereknek kell gyerekjegyet venni. (Pl. szülő nem síel, de gyerek csoportos oktatáson vesz részt.)

/////////////////

Sunnycard:

Érdemes megnézni a Sunny card-ot. Ott is 10 éves korig ingyenes a gyerek(ek) ha egy szülő vesz ilyen bérletet. 15 éves korig, ha mindkét szülő. Elővételben 349 EU a szezonra, ha október 31-ig beérkezik a fizetés. Szülő-gyerek kapcsolatot a születési anyakönyvi kivonat másolatával lehet igazolni.

Pontos infó németül:
"wir freuen uns über Ihr Interesse an unserer Saisonkarte SunnyCard und können Ihnen dazu mitteilen, dass der Vorverkauf für die Saison 2013/2014 im Oktober 2013 beginnt. Beim Kauf einer Eltern-Saisonkarte fahren Kinder bis 10 Jahre frei (JG 2004), der Nachweis kann mit der Geburtsurkunde erbracht werden.
Der Kauf erfolgt entweder direkt bei den Kassen in Hinterstoder oder über schriftliche Bestellung und Abbuchung. Da eine Abbuchung von einem ausländischen Bankinstitut nicht möglich ist, können wir die Saisonkarten
zum Vorverkaufspreis nur mit einer Vorabüberweisung (Eingang bis spätestens 31.10.13) ausstellen. Das Bestellformular wird ab Ende September 2013 auf unserer homepage https://www.hiwu.at online gestellt."

Megj:
Már most lehet rendelni:
http://www.hiwu.at/hinterstoder/winter/angebote/2013_14/bestellformular_2013_sunny_okt_1.pdf
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2013.02.25. 20:49
Szia,

szuper, köszönöm. Azért a tiroli terepek nincsenek épp a szomszédban:-)) Majd még én is kutakodom a neten, meg hátha jön még tipp itt a fórumon is. És nem is sürgős, mert erre a szezonra már "kisíeltük" magunkat... Ha sikerülne összehozni, szívesen csatlakoznánk kisgyerekes társasághoz, mert a baráti körünkben sajnos nincs kisgyerekes síelős csapat.

Linda
Előzmény: (RM 156035)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2013.02.25. 16:43
Ezt a jegyár topikba írtam, átjozom ide is:

Jövőre lesz 6 éves a gyerek, ami Ausztriában a jegyvásárlás határa általában. Stubai-n néztem a jegyárakat, amikor meglepődve láttam, hogy ott 10 évig ingyen síel a gyerek, ha szülő is kíséri. Kicsit körülnéztem Ausztriában (Stájer ország, Tirol, Alsó- és Felső-Ausztria) van-e több ilyen lehetőség. Ezt találtam, azért ti is ellenőrizzétek le a honlapjukat:

10-éves korig ingyenes, ha szülő vesz felnőtt bérletet:
Tirol:
- Stubai Gleccser,
- Pitztal gleccser - Rifflsee
- Hochzeiger - Pitztal
- Kaunertal gleccser
Felső Ausztria
- Hinterstoder (Familiennachweis)
- Kasberg - Grünau (Familiennachweis, 2Eu/nap)
- Wurzeralm (Familiennachweis)
Alsó Ausztria
- Hozzászolásod szerint Lackenhof is ilyen

8 éves korig ingyenes, vagy "jelképes" összeg:
Tirol:
- Sölden (1EU/nap)
- St. Anton am Arlberg
- Ischgl - Silvretta Arena
- Obergurgl - Hochgurgl

?7? éves korig ingyenes (2006.1.1. után születettek):
Alsó-Ausztria:
- Hochkar

*15 éves korig 1 gyerek ingyenes, ha 2 szülő teljesárú jegyet vesz
Stájerosrszág
- Aflenz - Bürgeralm

Több helyen láttam nagycsaládos kedvezményt. 2 gyerekért kell fizetni, a 3. már ingyenes.

Van ahol a gyerek kedvezményhez kell "Familiennachweis", ezzel van valakinek tapasztalata? Külföldieknél útlevél elég?

///////////

SunnyCard szezonjegy. 1 felnőtt jegy vásárlása esetén 1 gyerek 10 éves korif ingyen kapja. Okt. 31-ig elővételben idén 320EU volt a felnőtt ..
http://www.bergbahnen-koessen.at/en/winter/tickets-passes/sunny-card-season-pass

/////

Nálunk egy majdnem 6 éves, 3,5 éves és 1 éves gyerek van. Ha van kedvetek szervezhetnénk egyszer majd akár közös síelést is. Ha van még kérdésed, írj privátban ...
Előzmény: (pigeon 156019)
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2013.02.25. 14:04
Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy ismertek-e olyan síterepeket (mondjuk Bp-től max 5-6 órányi autóútra), ahol a nagyobb gyerekek (6-10 éves korosztály) is jelentős kedvezménnyel síelhetnek? Mi idén Lackenhofban voltunk, ott napi 2 euró a gyerekjegy 10 éves korig. Családi jegyes kedvezmények nekünk most nem érdekesek, mert a másfél éves picurka még néhány évig biztosan nem síel, egy felnőtt+ 1 gyerek vonatkozásban meg sztem nincs sehol családi kedvezmény...

Köszi!

Linda
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2012.12.21. 14:50
Nem, mer a középső gyerkőc már síovis volt, a legkisebb pedig még pocakban. De megpróbálni semmibe nem kerül.
lroberto
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2012.12.21. 12:08
Köszönöm a tippeket. Már kértem is ajánlatot januárra :) Remélem akad valami szabad hely!

Hosanló, kipróbált szállásokat azért még várok Wildkogelről is, ha ez nem jönne össze.....


Csak a tapasztalatotokra tudok ilyen ügyben hagyatkozni!
Ti otthogytátok a gyereket az oviban???
Előzmény: (Hogwash 147170)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2012.12.21. 09:06
Hány gyereked van, Balázs? Hány kisgyerekkel (mondjuk 0-3 éves korig) szoktál síelni úgy, hogy neked kell gondoskodnod róla egész nap? Mondtuk, hogy OT ne, pedig ha ott valamelyik abszolút pályaszállás szállodában lakik az ember (van belőle 30-40), akkor remek lehet kisgyerekkel is, csak az egy komolyabb vagyonba kerül. Abszolút pályaszállás szállodában (ki-be csúszok) bárhol jó, csak szerintem a kérdés nem erre vonatkozott.
Előzmény: (Stani 147148)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2012.12.21. 08:50
Ez egy apartmanház kb. 150 méterre a kabinostól. Nagyon korrekt (igényes, tiszta, mindennel felszerelt) apartmanok max. 5 fő részére. Szánkó is jár az apartmanhoz, azon húzhatod a gyereket a pályáig (mi így csináltuk, a kabinos épületében, a sídepóban le lehet tenni a szánkót):

http://www.russbach.at/kezdolap-vakacio-ausztria.html

Itt pedig válogathatsz kedvedre:

http://russbach.info/accommodation-packages.html

Az óvodát Spatzennest-nek ("verébfészek") hívják és olyan, mint egy bölcsőde - óvoda. Van két óvónő, akik foglalkoznak a gyerekekkel. Ha nem marad el egyedül (normális dolog), akkor is jobb ott melegedni vele, esetleg pár nap alatt beszokik kicsit :)

http://www.dachstein.at/en/winter-en/family/spatzennest/

Egyébként az utóbbi néhány évben rengeteget fejlesztettek a terepen, új felvonók, új pályák, jók az árak és közel van. Mi nagyon megszerettük.
Előzmény: (lroberto 147141)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2012.12.20. 23:21
OT kevésbé ideális, talán Grossarl sem.

Flachau-Wagrain vagy Zell am See-ben gyerekbarát szálloda az Amiamo, ami absz pályaszállás.

Régióról adhatok további infót, keressél bátran mailben.
Előzmény: (lroberto 146915)
lroberto
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2012.12.20. 21:45
Ez sem hangzik rosszul. Esetleg szállást is tudnál ajánlani?

Ezt az ovit felügyelettel kell elképzelni? Mondjuk kiv. vagyok a kissrác maradna-e az oviban illetve tisztábarakás hogy működik :)
Előzmény: (Hogwash 147114)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2012.12.20. 16:03
Menjetek Russbachba (Dachstein West). A kabinos 2-300 méteres körzetében baráti áron vannak nagyon jó szállások. A kabinos épületében ingyenes óvoda 1 éves kortól, ha Russbachban van szállásotok (egyébként 5 euró/óra). A kabinossal felmehettek babakocsival is. Soroljam még? Obertauern semmiképp, Grossarlról szilveszter után nyilatkozom, mert most megyünk oda :)
Előzmény: (lroberto 146915)
lroberto
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2012.12.20. 09:33
Pár bejegyzéssel lejjebb írtátok Wildkogelt!
Ez tetszik :)
Már csak szállásötletek kellenének!
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2012.12.19. 12:51
Obertauernban a szállásokat ha megnézed nagyon húzós árakat találsz, átlag magyar pénztárcához mérve. Másrént nem egy babakocsi barát hely szerintem.
Előzmény: (lroberto 146915)
lroberto
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2012.12.19. 10:32
Sziasztok,

Én is gyerekbarát szállást, terepet keresnék! Elsősorban Obertauern és Grossarl érdekelne.
A pici 1,5 éves lesz, azonban még nem tudjuk kire hagyni. A párommal felváltva vigyáznánk rá és csusszannánk!
Olyan pályai közeli szállások érdekelnének, amelyek jó ár/érték aránnyal rendelkeznek:) és a liftek viszonylag könnyen, autózás nélkül elérhetők.
Nem tudom, hogy a fenti terepeknél babakocsival lehet-e a hegyre menni..


Még nincs ilyen síelésben tapasztalatunk, elég macerásnak tűnik számomra, ezért tapasztalatokat is várnék! Ti voltatok-e ilyen helyzetben? Hogyan oldottátok meg?
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.