Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Svájc
Meiringen - Hasliberg
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Meiringen - Hasliberg
2018.02.24. 20:14
Haslibergen januártól március közepéig péntekenként esti síelés van. Szerdánként pedig esti szánkózás. A szezonbérlet érvényes az esti síelésre. Tegnap illetve egy hete voltunk itt esti síelésen pénteken, engem annyira nem érdekelt a lányomat igen. Eddig esti síelni Leogangban voltunk ahol van egy 100 méter szintkülönbségű pálya 300 méter hosszan. A lányaim akkor 4-6 éves korukban voltak ott. Ezt igazi síelésnek nem nevezném inkább a síterep egy libalegelő: nincs szintkülönbség meg távolság sem. Haslibergen más a helyzet van 700 méter szintkülönbség meg kb. 3-4km kb. távolság. A 14 meg a 23-as pálya van nyitva. Ez a hely igazi esti síelős pálya, van hangulata erdőben síelünk, látszik az Aaare völgye. Elsőre megtetszett annyira, hogy következő hétvégén is kellett mennünk síelni. Nincsenek sokan, sílés után 6-8 ratrakkal végigmennek a két pályán és 18 illetve 22 óra között kelet síelni kivilágított pályán. Jövő pénteken telihold lesz remélem szép idő is. A hegyek este is nagyon jól látszanak, nekem egyből megtetszett az esti síelés a lányaimnak is. Este 18 órakor a naplementét is láttuk.

Az utolsó csatolt kép két hete készült főszezonban. Ezen a terepen voltunk. A 18-19 pályán szerettem volna síelni ahol természetes a hó (a hegyen kb. 4m a hóréteg vastagsága). Itt nincs hóágyú. 3 kör után látom nagyon pörgünk. Eddig naponta maximum 12-13 km szintkülönbséget tudtunk megtenni, de ez itt Svájcban csak max. 10 km-re sikerült. Gondoltam magamban vagy a svájci liftek lassúak vagy én öregszem (vagy mindkettő igaz :). Három kör után láttam, hogy nagyon pörgünk. Mondom a lányoknak így a napi rekordot is megdönthetjük. Nem vagyok egy km őrült, erre a mondatra persze a lányaim is felkapták a fejüket. Mondták akkor döntsük meg a saját rekordunkat. A sok síeléshez 3 dolog kell: pénz-pénz-pénz ez nem igaz. Jó pályák, kevés ember és gyors liftek. Szóval mi egész nap a 18-19 illetve a 23-as pályán pörögtünk. Mint amikor elakad a lemez, vagy bekattan valami. Egész nap ugyanazon a két pályán síeltünk, mintha időre mennénk. Egy kör 1200 méter szint, 14 óra körül látom a nagyobbik lányom kezd elfáradni, elküldöm egy másik pályára pihenni, kicsivel megyünk tovább. Mikor leérünk a völgybe nekem annyit mond: "apa ez irtó jó" valószínűleg az irtó nála a nagyon jó magasabb fokozata. 14x sikerült megcsinálnunk az egész kört több mint 16 km szintkülönbség, 85 km síelés. Ezt a rekordot nehéz lesz túlszárnyalni. Nem rossz hely ez a Hasliberg.
a völgyben tejföl köd
a környező hegyek is látszottak
1740 méteren
az Aare völgye
Skidata február 11-én
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.