Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Covid19 tapasztalatok Franciao-ba utazáshoz

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó
laponként:
összesen 100
, rendezés:
Üzenetek
Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  JANCANőHaladó síelő
Dátum: 2022.01.25. 09:05
(Üzenetazonosító: 214760)
JANCA Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2022.01.25.

Szia! Mi szombaton indulunk Puy-ba. Tudnál esetleg a szálláson, síterepen levő ellenőrzésről írni? Előre is köszönöm!
Előzmény: (Bélapó 214724)
Feladó:  Zpéter
Dátum: 2022.01.25. 04:31
(Üzenetazonosító: 214755)
Zpéter Hozzászólások: 12
Regisztrált: 2009.01.02.

Igen, a Janssen oltást az út kezdete előtt 30 nappal kértük. Így a TAC VERIF 2 nappal az indulás előtt "váltott át " zöldre.
Feladó:  gesa
Dátum: 2022.01.24. 21:33
(Üzenetazonosító: 214751)
gesa Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2006.10.14.
23 síterepet értékelt

Sziasztok!

Azoktól kérdeznék, akik hazafelé Milánóból repültek: kell teszt a repüléshez újra (antigén)? 3 oltásunk megvan, odafelé tiszta sor, hogy kell az Olaszországibelépéshez, de visszafelé nem egyértelmű, böngészem a vonatkozó szabalyokat pedig... ez így tranzitnak számítana?

Azért benne van a pakliban, hogy valaki tünetmentesen megfertőződik egy francia síterepen (Vars-ba megyünk) és ha hazautazás előtt 1 nappal mondjuk pozitívat tesztel... az elég necces...
Köszönöm, ha valaki megirja a tuti infót!
h i r d e t é s
Feladó:  Balazska0000
Dátum: 2022.01.24. 20:03
(Üzenetazonosító: 214746)
Balazska0000 Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2022.01.24.

A parodnak a janssen oltasa benne volt meg a 2 honapos hatarban?
Koszi a valaszt.
Előzmény: (Zpéter 214736)
Feladó:  Zpéter
Dátum: 2022.01.24. 16:54
(Üzenetazonosító: 214736)
Zpéter Hozzászólások: 12
Regisztrált: 2009.01.02.

Tegnap este értünk ketten haza 3 völgyből, repülős út volt. Még itthon indulásnál a reptéri gate-nél kérték az aznap reggel megcsináltatott (és persze negatív) gyorsteszt kinyomtatott papírját (angol nyelven is legyen meg). Ott kint:
Nekünk 2 Szputnyikunk volt, és páromnak harmadik Janssenje, nekem harmadik Modernám. Az EESZT-ből kinyomtattuk az uniós oltási papírokat, persze csak a 3/3-ast. Mindenütt ezt mutattuk fel, mindenütt rendben is volt. TAC Veriffel (annak QR kód olvasójával) ellenőriztük még itthon, azt használják ott kint Ők is.
Kétszer kérték reggel a lift alján (nagy tömeg volt), és a kb négyszer-ötször a hegyen a hüttékben a pincér kiszolgálás előtt. Soha nem volt gond.
Csak a QR kódot olvasták le, nem ellenőrizték, hogy az a QR kód valóban hozzám tartozik, tehát nem kérték el az útlevelemet, személyimet stb. Persze a kód tartalmazza a nevet és a születési időpontot is, tehát pl egy huszonéves lány felmutatná egy 50 éves férfi QR kódját, hát ez kibukna valszeg.
Kevesen vannak a síelők, a hüttések meg nem ellenségük a pénzüknek, bevételeiknek, szóval nem egy véresen komoly ellenőrzés ez, természetesen az előírásokat mindenki igyekszik betartani.
Feladó:  BélapóFérfi
Dátum: 2022.01.24. 07:03
(Üzenetazonosító: 214725)
Bélapó Hozzászólások: 1278
Regisztrált: 2005.11.07.
82 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A lányom barátnője repülővel ment Milánóig babáva, őket nem ellenőrizték, elmondásuk szerint volt ellenőrzés de szerinte azok nem uniosok voltak
Előzmény: (Zozi04 214697)
Feladó:  BélapóFérfi
Dátum: 2022.01.24. 06:53
(Üzenetazonosító: 214724)
Bélapó Hozzászólások: 1278
Regisztrált: 2005.11.07.
82 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szombaton jöttünk ki Puy-be a határokon nem volt ellenőrzés. Szlovéniában a benzinkút pénztáránál (tankolás után) kérték a GreenPass-t, vissza kellett mennem a telefonomért a kocsihoz. A pénztáros leolvasta a QR kódok csak azután fizethettem! Normális? Ha érvénytelen, akkor nem fizethetek??? Az olaszoknál a presso részen megkérdezték helyben fogyasztom vagy elviszem helyben fogyasztásnál kérnek igazolást és itt is leolvassák a QR kódok.
Feladó:  Zozi04FérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2022.01.23. 13:49
(Üzenetazonosító: 214697)
Zozi04 Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2022.01.23.

Sziasztok! Ment valaki mostanában repülő+autó comboval? Hogy működik a reptéri ellenőrzés? Repülővel Milánó, onnan tovább autó. Elvileg mivel légi úton érkezem és bár autóval el is hagyom, ettől függetlenül nem tranzitnak számít, hanem belépésnek. Tehát hiába van 3 EU oltásom, kell vagy 24 óránál nem régebbi antigen vagy 48 és PCR. Igazán kellemetlen lenne egy tünetmentes pozitív teszttel itthon ragadni :/
Feladó:  naharFérfiHaladó síelő
Dátum: 2022.01.19. 08:31
(Üzenetazonosító: 214571)
nahar Hozzászólások: 26
Regisztrált: 2006.02.14.
34 síterepet értékelt

Sziasztok,
Autóval megyünk Isolára és szeretnék hazafelé 1 éjszakát aludni valahol. Nem találok infot arra, hogy foglalhatok-e szállást Olaszországban tranzitként, úgy hogy mindannyian oltva vagyunk 2 nyugati (Astra és Pfizer) oltással. Vagy gondolkozzak Szlovén szálláson? Valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban? Köszi
Feladó:  csentiFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2022.01.17. 11:32
(Üzenetazonosító: 214512)
csenti Hozzászólások: 7
Regisztrált: 2007.11.23.
70 síterepet értékelt

Tegnap érkeztünk haza mi is St. Gervais-ból és teljesen hasonló tapasztalatokkal. Egy szlovén kúton és háromszor a héten a sípályán ellenőriztek.
Pályák üresek, külföldiek alig, csak egy helyi paraszt (guide egyenruhában). nem viselt maszkot és neki állt fejebb
Előzmény: (toma007 214470)
Feladó:  TiviFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2022.01.16. 18:54
(Üzenetazonosító: 214479)
Tivi Hozzászólások: 33
Regisztrált: 2010.09.25.
34 síterepet értékelt

Briancon,mai tapasztalat:
A palyakon,lifteknel nem volt ellenőrzés.
Tegnap erkeztun, szallason sem kertek oltasi igazolast.
A buszunkat egyik hataron sem ellenoriztek.
Feladó:  toma007FérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2022.01.16. 16:17
(Üzenetazonosító: 214470)
toma007 Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2022.01.16.
12 síterepet értékelt

Sziasztok, tegnap érketzünk Franciao-ból / Mont Blanc régió.

Szlovénia / Olaszo. útvonalon sehol nem kértek semmit, sem oda sem vissza. Benzinkút, boltban masz kötelező, vagy szúrós szemmel néznek rád.

A síterepen - St Gervain / Megeve - csak 2x vasárnap és 5 nap múlva pénteken ellenőriztek. EESZT app. QR kódja telefonon megmutatva elég volt .
Volt velünk aki 2 x szputnyik + 1 pfeizer oltással volt , csak a pfeirzer kódját mutatva gond nélkül mehetett.

Maszk elvileg mindenhol kötelező, de csak a zárt kabinoknál szólnak.
Nem volt gond sehol, ha csak sállal, símaszkkal takarta az ember száját / orrát.

Pályákon elég kevesen vannak - főleg hétközben - volt hogy 11 kor mi húztuk az első nyomot a ratrak után , kocsmák , hütték közül nem nyit ki mindegyik, este a városokban sincs nagy nyüzsgés, buli.

Az appartmanszállóban rajtunk kivül pár munkás, és 1-2 cseh és lengyel sielő volt, a többi szoba üres.
Feladó:  patirobiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2022.01.16. 09:02
(Üzenetazonosító: 214459)
patirobi Hozzászólások: 18
Regisztrált: 2013.01.11.
26 síterepet értékelt

Sziasztok sporttársak (sorstársak)!

Nekem van néhány félinformációm amit szeretnék megosztani veletek (ezeket persze senki ne vegye készpénznek).
Mi Briancon-ba megyünk jövő héten, az infók is onnan származnak.

Az út során sehol nem ellenőrizték őket, határokon a szokásos átsuhanás.
A szálláson semmilyen oltási igazolást nem kértek.(Néméa L'Adret).
A völgyállomásokon ellenőriznek szúrópróba szerűen 9-11 óra között, a kinyomtatott uniós oltási igazolást kérik felmutatni. Villantod a papírt, ránéznek és mehetsz. Hogy mennyire komolyan nézik meg, és mit néznek azt nem tudom. Ha nem találják rendben, vagy "nincs nálad" akkor mehetsz PCR tesztre. Tehát ha reggel az első lifttel felmégy, akkor már nem buzerálnak.
A hegyen a hüttékben nem kérnek semmit.

Úgy tudom, hogy az említett briancon-i csoportból elég sok embernek nem felel meg az oltása a francia előírásoknak, de mindenki síel.

Valóban az lenne a legjobb, ha valaki olyan osztaná meg a tapasztalatait, aki már kint van. Megigérem, hogy majd bejelentkezem jövő vasárnap és első kézből megosztom a tapasztalataimat. Persze ezt se vegyétek készpénznek, mert én is olyan vagyok, hogyha meglàtom a hegyeket, onnantól kezdve már nem érdekel semmi más! 😉
Feladó:  BrockeyFérfiProfi síelő
Dátum: 2022.01.14. 18:16
(Üzenetazonosító: 214412)
Brockey Hozzászólások: 190
Regisztrált: 2007.03.16.
26 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Az autóval/busszal utazók közül senkinek nincs még tapasztalata az olasz tranzittal és a francia határon (Montgenevre/Frejus alagút) való belépéssel kapcsolatban?
Hátha a holnap hazaérkezők közül valaki ír ide.
Feladó:  NirceeNőHaladó síelő
Dátum: 2022.01.14. 15:24
(Üzenetazonosító: 214405)
Nircee Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2021.10.19.

Sziasztok!
Huhh, ez nagyon izgalmas, mi csak március 5-én megyünk, és sajnálatos módon ugyanaz a bajom, mint annyi embernek. 2 Sputnyik + 1 Janssen. A család öbbi tagja mind 3 Pfizer.
Most azon agyalok, hogy próbálkozzam még illegálisan a 4. oltással, vagy várjam meg az új szabályokat? Október 6-án kaptam a Janssent, február közepére ez 3,5 hónap lesz, és azt hallottam, hogy csak 4 hónapra az utolsótól lehet majd kérni.
Nagyon idegtépő, és simán lemondanám az utat, hogy forduljanak fel a dölyfösségükkel, ha nem lennének olyan jó pályáik. :)
Feladó:  nkata77NőHaladó síelő
Dátum: 2022.01.13. 12:43
(Üzenetazonosító: 214348)
nkata77 Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2022.01.13.

Sziasztok,

először is köszönöm mindenkinek a tippet a 4. oltásról, én múlt héten voltam Bp-n, a dél-pesti kórházban, 20. kerület. Minden simán ment, a recepciónál csak a TAJ kártyát kérték és a szokásos papírt kellett kitölteni (beírni az 1. és a 2. oltás dátumát), ezután már senki másnál nem volt számítógép, csak ráírták a papíromra h ok 3.nak akkor Pfizer és már mehettem is tovább beadatni. A végén sem vitték fel ott a rendszerbe a helyszínen, de azt mondták, legkésőbb másnapra meglesz online és nem is volt probléma.
Ma telt le az 1 hét nekem is és már validot mutat a TAC Verif app.

(nekem korábban volt 2 Sinofarm + novemberben 1 Janssen ami január 24-én jár le, ezért kellett a Pfizer mert csak január 28-án utazunk).
Mindenkinek sok sikert kívánok, hajrá síelők!!! :)
Feladó:  120FérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2022.01.13. 00:05
(Üzenetazonosító: 214333)
120 Hozzászólások: 14
Regisztrált: 2022.01.03.

Sziasztok,
Küldte az anticovid app hogy már érvényes a health passom, Ellenőriztem a tac verif appal, és validnak írja a 4.pfizerem
Feladó:  120FérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2022.01.11. 19:38
(Üzenetazonosító: 214281)
120 Hozzászólások: 14
Regisztrált: 2022.01.03.

Szia,
Hatvanban adtak be nekem oltási akció napon. Kérdezik hanyadikra jössz mondod harmadikra, megmondod mit kaptál első kettőnek, már szúrják is a pfizert.
Előzmény: (anfazek 214272)
Feladó:  anfazekNőHaladó síelő
Dátum: 2022.01.11. 17:48
(Üzenetazonosító: 214272)
anfazek Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2022.01.11.

Sziasztok! Franciaországba mennék síelni de sajnos pont le fog járni a Janssen oltásom. (mellette van még kettő sputnyikom). Az lenne a kérdésem, hogy aki fel tudta venni a negyedik oltást az pontosan melyik oltóponton? (Budapest és környéke) Illetve szívesen fogadok bármilyen tippet ezzel kapcsolatban. Köszönöm!
Feladó:  soskoFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2022.01.11. 12:18
(Üzenetazonosító: 214258)
sosko Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2014.01.03.
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A TousAntiCovid app tutira jo Franciaországban. Ott beolvasod a magyar EESZT alkalmazasbol kifotozott ulolso és elfogadott vakcina QR kodjat és érvényesnek mutatja. Nálam két Sputnik+Janssen esetében, 3/3 Janssent mutat . 1 órája csináltam meg
Előzmény: (Zpéter 214232)
következőutolsó
laponként:
összesen 100
, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Utasbiztosítás Covid fedezettel #Covid infók síelőknek FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
SÍELŐK NAPTÁRA »