Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ausztriai utazással kapcsolatos kérdések

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Ausztriai utazással kapcsolatos kérdések
2023.01.29. 13:27
Az osztrák autópálya-matrica sok alagúton teszi lehetővé az ingyenes áthaladást, de nem mindegyiken. Akik ezzel tisztában vannak, azok ne olvassák tovább. :) St. Margarethenbe (Lungau) terveztem az utat a Google-térképpel, amikor teljesen véletlenül (az „emberkét” ráhelyezve az útra néztem a képeket) fedeztem fel, hogy a Katschbergtunnel (KT) használatáért külön útdíjat – vagyis az autópálya-matrica árán felül – kell fizetni. Ha helyben fizet az ember, akkor ez 2023-ban 7 € (bár az alagút déli oldalán erre nincsen lehetőség, a 104-es kijáraton [St. Michael felé] letérve az A10-ről fizetőkapukba ”ütközünk”). Nem érdemes valami módon kikerülni a fizetést, mert az 120 €-s bírságot von maga után. Ha nem helyben fizet az ember, hanem előre, online veszi meg, akkor sajnos nem lehet külön a KT-re vagy külön a Tauerntunnelre, hanem csak egyben a kettőre (ami 13,50 €). Ennek viszont megvan az az előnye, hogy a 104-es kijáraton lemenve van jobb oldalon egy kapu azoknak, akik online már előre kifizették az útdíjat (a kapu feletti zöld táblán: „Digitale Strecken Maut”); itt le kell lassítani min. 15 km/órára, a rendszám alapján azonosításra kerül az autó: a piros lámpa zöldre vált és felemelkedik a sorompó. Tehát gyorsabban át lehet jutni, mint a másik kapun, ahol várni, majd még fizetni kell. Annyi kis információ még, hogy annak, aki az osztrák autópályára és/vagy külön fizetős útszakaszra téved, 5 órája van (egyébként Mo-on ez 1 óra) arra, hogy utólag fizessen (azzal együtt, hogy a „rátévedési” ponttól számítva 100 km-en belül). Tulajdonképpen – hacsak előre online nem fizettük ki – észak felé áthaladva KT-en is csak utólag lehet fizetni. Legálisan elkerülhető a KT használata és ennek az útdíja, ha az A10-en észak felé haladva a 113-as kijáraton (Rennweg am Katschberg) elhagyjuk az autópályát, majd a 99-es úton megyünk tovább. Szerintem akkor érdemes mégis a KT-t választani, ha az előrejelzés alapján erős havazás vagy ónos eső vagy valami hasonló várható, ami miatt rizikós és időigényes lenne a 99-esen autózni.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.