Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Sella Ronda - Arabba - Marmolada
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Residence Civetta - modern apartmanok Alleghe-Civetta lábánál
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
1bp
3 élménybeszámolót írt
3
11 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Sella Ronda - Arabba - Marmolada
2016.03.16. 15:44
Néhány friss élményemet szeretném megosztani a Marmolada gleccserrel kapcsolatban, mert úgy látom viszonylag régebbi infók vannak a topic-ban.
Március második hetében jártam errefelé, csaptam egy általam rövidnek gondolt kitérőt a Sella Ronda zöld körének teljesítése közben. A rövid kitérő aztán eléggé hosszúra sikeredett. Arabba-ból indult a kaland, és ugyanide csúsztam vissza is. A kabinos felvonó sebessége után a gleccser felé vezető két kétszemélyes beülős felvonó (10-es és 12-es, ha jól látom a térképen) borzasztó lassúnak tűnt. A Passo Padontól a gleccserre induló gondola völgyállomásáig egy szuper hosszú csúszásban volt részem még akkor is, ha kezdett kicsit buckássá válni a pálya a sok síelő, a meleg és a délutáni időpont hármasságának köszönhetően. A problémáim ezután kezdődtek. A gleccserre való feljutást megelőzően valahol 75 és 90 perc közötti volt az az idő, amit a gondolánál sorakozni kellett. Nem tudom ez mennyire gyakori errefelé, de ne lepődjön meg senki, ha a március eleji időszakban kora délután ennyi várakozásba csúszik bele a feljutáshoz. Mivel nem nagyon volt más választásom visszajutni Arabba-ba, ezért sorakoztam becsülettel. Ezt nem igazán tudta ellensúlyozni sem a fenti panoráma, sem a piros pálya lefelé. A panoráma odafent nagyon szép (Még addig is elláttam majdnem, hogy Corvara-ban melyik felvonóig kell visszaérni aznap a zöld kör teljesítéséhez :) ). A lefelé vezető hosszú piros pálya is nagy élményt adott a szikrázó napsütésben, mert kb. 1600 méter szintet lehet lesíelni, amit nem igazán lehet minden síterepen átélni. Délutánra viszont voltak olyan szakaszai, ahol nagy tömegben elég méretes buckák között kellett szedni a síléceket, hogy még jusson idő visszatérni Corvara-ba a felvonók zárásáig. Ezek miatt a várakozásaimat alulmúlta a kaland, de legalább pár jó fotóval és videóval gazdagodott a gyűjteményem.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.