Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Sella Ronda - Arabba - Marmolada
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Residence Civetta - modern apartmanok Alleghe-Civetta lábánál
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Remete András
34 élménybeszámolót írt
34
21 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Sella Ronda - Arabba - Marmolada
2004.10.19. 15:13
Én 2 éve voltam ott, akkor már csak az egyik irányban és csak 1 helyen volt húzolift a körben (ott is választhattál, hogy csákányos, vagy jo-jo).
Aki rendszeresen síel, annak mindenképpen érdemes elmenni oda 1x (+Cortinára), mert fantasztikusan szép hely (nyáron is :-). Utána eldönthi, hogy vissza akar-e menni. Én nem annyira, mert túl sok az ember. A felvonó kapacítást iszonyatosan megnövelték, de a pályák végesek. Borzamlasan néz ki, amikor 11re már egy eszméletlen széles pályát teljesen felbuckásítanak. Rádásul minden 3. buckán egy bepánikolt síelő ácsorog...
Felvonóból viszont brutális darabok vannak, bogyós kabinos (sok kabin), de nem kicsik, 15 ember ácsorog mindegyikben. Gondolom ez legalább 4-5000 ember/h kapacitás-t jelent

A körből jópár helyre ki lehet menni, ahol kisebb a tömeg, és jót lehet síelni, de az összekötő részek néha elég gázosdak. Mi Marmoládából akartunk visszajutni a körbe (Arrabába ha jól emlékszem), és 1 azaz egy db jo-jo volt az összekötő felvonó. Itt 25 percet vártunk, szlovákokat megszégyenítő tömegnyomorban (semmi sor jellege nem volt...). Azzal ütöttem el az időt, hogy egy mögülem mindenáron furakodni akaró fickónak betartottam, miközben legalább 6 emert látványosan magamelé engedtem. He-he, kicsit ideg volt a fickó, de én legalább jól szórakoztam.
Azt nem tudom, mit csinált az aki kiesett a felvonóból, mert szerintem az már nem ért haza, ha még 1x végigállta a sort

Igazán olcsó szállásról a kör közvetléen közelében nem nagyon hallottam senkitől, a síbérlet is 40e Ft környékén van, túl közel sincsen, így nem taltozik a gazdaságos síelések közé...
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.