Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Lungau régió: Fanningberg, Grosseck-Speiereck

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Lungau régió: Fanningberg, Grosseck-Speiereck
2008.12.21. 20:21
December 15-én hétfőn Ainecken síeltem. Nem volt nyitva az összes pálya a köd miatt (Pl. az Aineckbahn nem működött így nem síeltem át Katschbergre). Szerencsére a köd csak 1800-2000m felett volt jelen, az alsó részeket jól lehetett síelni. Hatalmas mennyiségű hó van a környéken, a fenyőfák ágai csak roskadoztak a nagy hótól. A környék negatívuma, hogy sok a csákányos felvonó, emiatt ha az A1-en le akarsz csúszni ahhoz 4 felvonóval kell menjél amiből három csákányos. Persze a pályák vonalvezetése, szélessége, a környezet nagyon tetszett. Szinte végig erdőben vezetnek a pályák. Tömeg szint semmi alig volt 20-30 kocsi a parkolóban.

December 18-án Grosseck-Speierecen síeltem. Délelőtt hatalmas szél majd havazás volt ezért csak a liftek harmada működött. Ami nagyon tetszett a szintkülönbség Speiereck tetejéről (2411m) egészen Mautendorfig (1100m) vezet a Diretissima pálya 1300 méter szintkülönbséggel. Mivel Radstadt felől mentem útközben az obertauerni hágón láttam az út mellett lerobbant kocsikat . Téli gumival símán fel lehetett menni mindkét oldalról hólánc nélkül. Sajnos itt sem tudtam kipróbálni az összes pályát mivel nem minden lift műdödött, de majd legközelebb ha szép idő lesz ismét visszatérek ide. Nekem tetszett ez a régió.
IMG-2111-1.JPG
IMG-2117-1.JPG
IMG-2125-A1-es-palya.JPG
IMG-2134-A1-es-palya.JPG
IMG-2144-Aineck.JPG
IMG-2329-Grosseck.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.