Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Ischgl
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Montanara - alpesi szobák és apartmanok Ischglben, nagy wellness részleggel
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Ischgl
2016.02.23. 20:35
Hétvégén Ischglben voltunk. Olyan helyet kerestem ahol sok pálya van, jók a felvonók és eléggé magasan van mivel vasárnapra Ausztria nyugati részére 16C ígértek. Persze nem a hegyekben de a 16C februárra elég magas hőmérséklet. Pénteken és szombaton végig csapadékos volt az időjárás, vasárnapra jó időt jósoltak a meteorológusok. Időben indultunk, már 8 órakor Ischglben voltunk az új 5 szintes parkolónál. Fél napra 5 euróba kerül a parkolás ami szerintem korrekt ár ahhoz képest, hogy egy heggyel nyugatra Lech-Zürsben 13 eurót is elkérnek a parkolásért. Nem semmi ez a parkolóház, meg ahogy meg van oldva a föld alatti rendszer, a lifthez vezető út: kicsiben olyan mint a zürichi reptér, mentem le, fel lifttel majd ismét le fel amíg a földalatti folyósokon a pénztárhoz jutottam. A központból több párhuzamos lift vitt felfele. Az A2-es lifttel mentünk fel ez egy nagy kabinos lift ahol 20-30 ember elfér benne, van ülő hely és bent a liftben a sílécet fel lehet akasztani. A beígért szép idő elmaradt, mikor felértünk láttuk, hogy a pályák 90% le van zárva. Péntek, szombaton ami csapadék esett a völgyben, az itt hó formában jött le. Ez volt az első síelésünk ebben a szezonban amikor természetes havon síeltünk, kimentünk a pálya szélére leszúrtam a 125cm-es síbotot(nem erőlködtem nagyon) és csak a fogantyúja maradt kint. Ami azt jelenti a napokban legalább 100-110cm hó lehullott, igaz ez 2400 méteren. A lavinaveszély miatt sok felvonó nem volt nyitva, ezenkívül robbantottak állandóan, olyan volt mintha a nehéztüzérség az ágyúkat bevetette. Svájcba át sem lehetett menni mert azokon a részeken robbantottak. Napközben szemerkélt valami fent hó lejjebb eső. Szerencsére 14 órától az ígért szép idő is megérkezett, mintha egy varázsütésre kék ég és ragyogó napsütés lett. Ekkor láttam a hőmérőt 2400 méteren 12C-ot mutatott. Dél körül már kinyitották kb. a pályák negyedét. Nagyon jó hely Ischgl rengeteg felvonóval, nagyon sok párhuzamosan megy egymás mellett. Csodálatos a táj, profi az infrastruktúra. Eddig "Saalbach fan" voltam de el kell ismerjem ez a hely sokkal jobb (szerintem). Közép Svájcból 3 óra volt az utazás, időben annyi mint Bp-Semmering távolság. Azt tudom, hogy ha legközelebb megyek síelni akkor nem kell gondolkozzak melyik terepet válasszam. A nagyobbik lányom azt mondta ide jöjjünk még de ne csak télen hanem nyáron is.
Teszek fel pár képet.
P1300430.JPG
P1300423.JPG
P1300442.JPG
arra van Svájc a hegygerincen a határ (felvonó nélküli pályák)
P1300415.JPG
P1300447.JPG
P1300479.JPG
Párhuzamosan futó liftek minden fele
P1300480.JPG
már érkezik a jó idő
délelőtt még nem volt szép idő
nyugat felől jön a szép idő
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.